Najlepsze samochody używane z systemem antykolizyjnym

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) stały się istotnym czynnikiem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo współczesnego transportu samochodowego. Oznacza to, że są one obecnie dostępne w samochodach ze wszystkich przedziałów cenowych, co oznacza, że nie trzeba będzie dużych pieniędzy, aby cieszyć się tymi udogodnieniami.

Systemy takie jak te obejmują adaptacyjny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie, systemy antykolizyjne i monitorowanie martwego pola. Ze wszystkich tych, systemy unikania kolizji są prawdopodobnie najważniejsze, ponieważ są one przeznaczone do zapobiegania kolizjom i zminimalizować liczbę ofiar związanych z wypadkami samochodowymi.

W związku z tym korzystne jest wybieranie samochodów wyposażonych w systemy antykolizyjne, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że samochody te można teraz kupić za stosunkowo przystępną cenę. 2015-lub nowszy Mazda 3 jest doskonałym przykładem takiego samochodu i tak jest 2017-lub nowszy Toyota Corolla.

Jeśli chcesz wspaniały używany pojazd hybrydowy, który jest również wyposażony w system zapobiegania kolizji, upewnij się, że sprawdzisz 2016-lub nowszy Toyota Prius. Jeśli kompaktowe SUV-y są Twoją filiżanką herbaty, Toyota RAV4 z 2017 roku lub nowsza jest tym, który powinieneś zdobyć. Wreszcie, jeśli chcesz mieć świetną używaną ciężarówkę z systemem antykolizyjnym, koniecznie sprawdź 2015-lub nowszy Ford F-150.

2015-or newer Mazda 3 – Świetny, wszechstronny, używany hatchback

Mazda 3 z 2015 roku i nowsze generacje są powszechnie uważane za jedne z najlepszych hatchbacków na rynku, ponieważ łączą w sobie dużą wartość z dużą praktycznością, wydajnością i stylistyką. Mazda nazywa swój system antykolizyjny „Smart City Braking Support” i aby go uzyskać, trzeba znaleźć najwyższy trym GT.

Można go nabyć za około 15 tys. dolarów, co jest świetną ceną dla Mazdy 3, ponieważ Mazda 3 wykracza daleko poza swój limit wagowy. Jeśli dodamy do tego niezawodność i ekscytujące wrażenia z jazdy, Mazda 3 z pewnością podtrzyma swoją reputację.

  Czy samochody elektryczne tracą ładunek po zaparkowaniu?

2017-or newer Toyota Corolla – Świetny, wszechstronny używany sedan

Piękno modeli Corolla z 2017 roku i nowszych polega na tym, że wszystkie są wyposażone w systemy Toyota Safety Sense, które obejmują również system zapobiegania kolizjom. Corolla jest technicznie określany jako kompaktowy samochód, ale byłbyś zaskoczony ilością ładunku i przestrzeni pasażerskiej, którą oferuje z tak małej powierzchni.

Oprócz tego, że jest bezpieczny i tani, ponieważ jeden może być teraz miał za mniej niż 15k $, Corolla jest również niezwykle niezawodny samochód, który jest również jednym z najtańszych samochodów do naprawy, jeśli coś kiedykolwiek nie pójdzie nie tak. Jako takie, Corolla jest naprawdę niezawodny samochód, który jest dość oczywiste, biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów na świecie.

2017-or newer Toyota Prius – A great all-around used hybrid

Kontynuując artykuł o Toyocie, kolejnym doskonałym produktem Toyoty, który jest standardowo wyposażony w system Toyota Safety Sense, jest kultowa Toyota Prius. Mimo, że większość ludzi uważa Prius być nudne i bez życia, nikt nie może zaprzeczyć, że oferuje bogactwo cech za dość niską cenę.

Możesz znaleźć przykład niskiego przebiegu Toyota Prius za około $20k lub mniej, co oznacza, że dostajesz bezpieczny samochód, który jest również wydajny i niezawodny, które są trzy kamienie węgielne bieżącego Toyota dość udanej strategii lokowania produktu.

2017-or newer Toyota RAV4 – A great all-around compact SUV

Niemal niemożliwe jest napisanie artykułu o bezpiecznych samochodach używanych bez uwzględnienia co najmniej kilku modeli Toyoty. Wszystkie modele RAV4 wyprodukowane w 2017 roku i później zostały wyposażone we wspomniany pakiet „Toyota Safety Sense” w standardzie, co oznacza, że wszystkie modele RAV4 z 2017 roku i nowsze są wyposażone w systemy antykolizyjne.

  Jaka jest najtrudniejsza rzecz do naprawienia w samochodzie?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli Toyoty wymienionych w tym artykule, RAV4 łączy w sobie bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność za dość przystępną cenę. Dodatkowa wygoda wynikająca z podniesionej pozycji jazdy w połączeniu z dużą ilością miejsca sprawia, że RAV4 jest konkurencyjnym samochodem w cenie około 20 tys. dolarów lub niższej.

2015-lub nowszy Ford F-150 – Świetny wszechstronny pick-up truck

Toyota RAV4 była najlepiej sprzedającym się samochodem w USA, zanim została szybko wyprzedzona przez Forda F-150, który posiada tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu w USA już od dłuższego czasu. Model 2015 F-150 jest dostępny z niezliczoną liczbą różnych systemów bezpieczeństwa, ale większość z nich była częścią dodatkowych pakietów wyposażenia.

Przejście na model 2015 F-150 jest jednym z największych uaktualnień, jeśli chodzi o poprzednie i kolejne modele F-150. Należy jednak zwrócić uwagę, czy interesująca nas ciężarówka została wycofana z rynku w związku z problemami z tempomatem adaptacyjnym w 2015 roku. Jeśli takie problemy zostały rozwiązane, 2015 F-150 jest świetnym zakupem za około 18k dolarów.

Sekcja FAQ

Czy zaawansowane systemy wspomagania kierowcy są tego warte?

Rzeczywiście można uzyskać ADAS w prawie każdej kategorii cenowej, ale jeśli chcesz je wszystkie, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu, trzeba zapłacić dużo pieniędzy. W związku z tym, pytanie, czy warto płacić takie składki na ADAS zależy od Twoich nawyków jazdy i cen związanych z nimi.

Jednak ponad 94% wypadków jest rzeczywiście spowodowanych przez błąd kierowcy, a systemy takie jak te mogą zapobiec tym wypadkom w ponad 50% sytuacji. Więc tak, te systemy są tego warte, jeśli spędzasz dużo czasu za kierownicą i jeśli nie kosztują nieprzyzwoicie dużo pieniędzy.

  Jaki jest najlepszy pierwszy samochód do kupienia?

Jak zaawansowane są systemy antykolizyjne?

Mimo że większość producentów samochodów promuje te systemy jako niezwykle zaawansowane, prawda jest taka, że nie są. Istnieją niezliczone przypadki, w których systemy takie jak te nie były w stanie zareagować wystarczająco szybko, aby zapobiec kolizji.

Jednak w większości przypadków udaje im się to, co oznacza, że zawsze musisz być świadomy swojego otoczenia. Jeśli będą Państwo czujni za kierownicą i będą mieli włączone te systemy, szanse na wypadek będą raczej niewielkie.

Które systemy bezpieczeństwa w samochodzie są najważniejsze?

Samochodowe systemy bezpieczeństwa stały się ogromnym powodem, dla którego warto zmienić swój starszy samochód na nowszy. Systemy te obejmują wszelkiego rodzaju rozwiązania programowe, takie jak ADAS, ale obejmują również wyrafinowane struktury zderzeniowe, które mają za zadanie odbijać energię zderzenia od przestrzeni pasażerskiej.

W związku z tym najważniejszym systemem bezpieczeństwa w samochodzie jest wyznaczony kierowca. Poza aspektem ludzkim, strefy zgniotu, poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa są nadal najważniejszymi systemami bezpieczeństwa w samochodzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z