Najlepsze samochody używane z wykrywaniem martwego pola

Podczas wyszukiwania następnego zakupu samochodu trzeba priorytetyzować pewne aspekty samochodu nad innymi w zależności od osobistych preferencji i co uważasz za najważniejsze. Jednak, nawet jeśli skąpić na luksus nie jest wszystko, że nierozsądne skąpić na zestaw bezpieczeństwa na pewno jest.

Oznacza to, że niezależnie od tego, na jaki samochód się zdecydujesz, musi on być również bezpieczny, ponieważ jest to prawdopodobnie najważniejszy aspekt ich wszystkich. Nawet jeśli większość ludzi nigdy nie ma kłopotów i nie musi polegać na podstawowych aspektach bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne lub skuteczne strefy zgniotu, funkcje takie jak oprogramowanie zapobiegające wypadkom są czymś, z czego będziesz korzystać na co dzień.

Doskonałym przykładem takiego systemu jest monitorowanie martwego pola, system zaprojektowany do monitorowania martwego pola, dzięki czemu zawsze można mieć pewność, że zmiana pasa ruchu jest bezpieczna. Systemy te są dość powszechne w samochodach współczesnej ery, ale niektóre z nich są oceniane wyżej niż inne.

W związku z tym, pamiętaj, aby sprawdzić 2016 Honda Accord LX, 2016 Honda Civic EX, 2015 Chevrolet Cruze LS, 2016 Honda Fit EX, i 2016 Ford Focus SE, jeśli chcesz znaleźć idealną równowagę między zaawansowanymi systemami wspomagania martwego pola i świetną platformą all-around w przystępnej cenie.

2016 Honda Accord LX

2016 Honda Accord LX to świetny sedan średniej wielkości, jeśli chodzi o większość nowoczesnych cech samochodu. Oznacza to, że Accord LX jest niedrogi, przestronny, praktyczny i wydajny, a wszystko to w tym samym czasie. Co więcej, jest on również wyposażony w pakiet bezpieczeństwa Honda Sensing, który oferuje zaawansowane systemy monitorowania martwego pola.

  Ile wart jest mój samochód

Według testów bezpieczeństwa IIHS 2016 Accord jest lepszy od większości samochodów, ponieważ zdobył ocenę Top Safety Pick+, co oznacza, że jest bezpieczny z inżynieryjnego punktu widzenia, a jednocześnie oferuje doskonałe funkcje oprogramowania bezpieczeństwa.

2016 Honda Civic EX

Zarówno Honda Civic i Honda Accord są zbudowane na podobnym podwoziu, co oznacza, że oba te oferują porównywalne referencje bezpieczeństwa. 2016 Civic jest również wyposażony w pakiet bezpieczeństwa Honda’s Sensing, który obejmuje również monitorowanie martwego pola.

Civic również króluje, jeśli chodzi o IIHS testów bezpieczeństwa, co oznacza, że z pewnością jest to kusząca propozycja. Zarówno Civic jak i Accord sprzedają się jak szalone, co oznacza, że te dwa modele Hondy są najlepsze do kupienia, jeśli chodzi o modele Hondy nie będące SUV-ami.

2015 Chevrolet Cruze LS

2015 Chevrolet Cruze LS jest jednym z najtańszych sposobów, w jaki można cieszyć się posiadaniem zaawansowanego systemu monitorowania martwego pola w średniej wielkości sedanie. Co więcej, Cruze oferuje również ładnie zaprojektowane wnętrze z dużą ilością miejsc dla pasażerów i schowków dookoła.

Istnieje wiele różnych poziomów wykończenia, z których możesz wybierać, ale powinieneś szukać modelu LS, jeśli chcesz cieszyć się wieloma zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Wreszcie, Cruze jest także niezwykle paliwooszczędnym pojazdem i powinieneś być zarówno bezpieczny, jak i komfortowy, jeśli zdecydujesz się na jeden z nich.

2016 Honda Fit EX

W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet modernizować do dużego samochodu, aby cieszyć się zaawansowanym pakietem wspomagania kierowcy. Nawet kompaktowa 2016 Honda Fit jest dostępna ze wspomnianym pakietem Honda Sensing, który jest wyposażony w zaawansowany monitoring martwego pola.

  Jaki jest najbardziej luksusowy pickup?

Poza tym, że jest bezpieczny, Honda Fit jest konkurencyjny cenowo, co oznacza, że jest to również tani punkt wejścia do zaawansowanych samochodów wyposażonych w system bezpieczeństwa oprogramowania. Honda Fit jest głównie dostosowana do środowiska miejskiego, chociaż może utrzymać się zarówno w mieście, jak i na autostradzie.

2016 Ford Focus SE

Hatchbacki niekoniecznie są najpopularniejszymi samochodami w USA, ale to nie znaczy, że posiadanie jednego z nich jest mniej niż przyjemne. Ford Focus 2016 jest jednym z najbardziej lubianych modeli Focus, które kiedykolwiek zostały wydane, co również sprawiło, że kilka lat później stał się świetnym samochodem używanym.
Nawet jeśli 2016 Focus SE jest dostępny w bardzo kuszącej cenie, nie oznacza to, że brakuje w nim istotnych funkcji bezpieczeństwa, takich jak zaawansowany system monitorowania martwego pola. Ford Focus SE z 2016 roku uzyskał również doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa zarówno z punktu widzenia oprogramowania, jak i inżynierii.

Sekcja FAQ

Co sprawia, że samochód jest bezpieczny?

Najważniejszym aspektem bezpieczeństwa samochodu jest wyznaczony i doświadczony kierowca i żaden system nie uratuje Cię, jeśli nie będziesz w 100% obserwował otoczenia podczas jazdy. Jednak współczesne samochody są wyposażone w wiele inteligentnych rozwiązań technicznych i programowych, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka wypadku.

Oprócz czynnika ludzkiego, najważniejszymi czynnikami bezpieczeństwa są skuteczne strefy zgniotu i ochrona przed zderzeniem, poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa. Do tego dochodzą jeszcze ABS, ochrona antypoślizgowa i systemy ADAS, takie jak monitorowanie martwego pola, AEB, aktywne wspomaganie pasa ruchu, systemy zapobiegania kolizjom i systemy ostrzegania o ruchu poprzecznym.

  Najlepsze samochody używane z Apple CarPlay

Czy samochody stają się coraz bezpieczniejsze?

Ponieważ przemysł rozwija się w szybkim tempie, samochody rzeczywiście stają się coraz bezpieczniejsze, ponieważ są one obecnie wyposażone w wiele systemów bezpieczeństwa, które nie były obecne jeszcze kilka lat temu. Jednak współczesne samochody są dość ciężkie, co rodzi wiele pytań z punktu widzenia bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę pieszych.

Tak czy inaczej, współczesne samochody są rzeczywiście bezpieczniejsze, ponieważ są wyposażone w różnego rodzaju urządzenia zabezpieczające. Aktualne przepisy dotyczące testów zderzeniowych nakazują, aby wiele z tych funkcji stało się standardem w każdym samochodzie, co również zwiększa ogólne bezpieczeństwo w samochodzie.

Które typy samochodów są najbezpieczniejsze?

SUV-y, minivany, duże sedany i pick-upy są najbezpieczniejszymi samochodami na rynku, ponieważ są one zarówno ciężkie, jak i dobrze odizolowane od drogi. Oznacza to, że odległość między obcym obiektem uderzającym w pojazd a Tobą jest znacznie większa niż w przypadku hatchbacka.

Niektóre badania sugerują nawet, że jazda SUV-em obniża ogólne szanse na śmierć w samochodzie nawet o 50%. Tak czy inaczej, im lepszy kierowca, tym bezpieczniejszy samochód, więc zawsze upewnij się, że jesteś na szczycie swojej gry podczas jazdy, bez względu na to, jak korzystna sytuacja może się wydawać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z