Najlepsze samochody z napędem na przednie koła

Samochody z napędem na przednie koła są dla wielu gorsze w porównaniu z samochodami z napędem na tylne koła, ponieważ często są tańsze i mniej ekscytujące. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ wiele wybitnych marek oferuje konkurencyjne samochody FWD w prawie każdej kategorii cenowej.

Bez względu na to, jak na to spojrzeć, samochody FWD są zazwyczaj bardziej paliwooszczędne, są łatwiejsze do kontrolowania i są tańsze w porównaniu do opcji AWD i RWD. To również czyni je bezpieczniejszymi w niekorzystnych warunkach pogodowych, co oznacza, że są one zarówno niezawodne i dostępne dla prawie każdego.

Volkswagen Arteon jest doskonałym przykładem na to, że nawet wysokiej klasy samochody mogą korzystać z konfiguracji FWD. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ekskluzywnego doświadczenia, sprawdź Volvo S60 sedan. Jeśli oba te modele są poza Twoim przedziałem cenowym, z pewnością spodoba Ci się Honda Accord dzięki swojej niezawodności i łatwości obsługi.

Jeśli chcesz mieć bardziej kompaktowy samochód z napędem na przednią oś, który nadal oferuje wszystkie cechy nowoczesnego samochodu, wybierz Mazdę 3. Jeśli chcesz mieć samochód z napędem na przednią oś, Golf GTI jest punktem odniesienia, ponieważ łączy w sobie wydajność, wyrafinowanie i praktyczność lepiej niż jakikolwiek inny samochód.

VW Arteon – Stylowe coupe z napędem na przednią oś i ponadprzeciętną praktycznością

VW Arteon wygląda i sprawia wrażenie futurystycznego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli połączymy to z układem hatchbacka, Arteon stanie się najbardziej przestronnym sedanem na rynku, jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową. Niezawodność jest ponadprzeciętna w tej klasie, podobnie jak atrakcyjność i właściwości jezdne.

Arteon dzieli swoją podstawę z Audi A5, które kosztuje znacznie więcej pieniędzy. Oznacza to, że Arteon jest zarówno bardziej praktyczną i prawdopodobnie lepiej wyglądającą wersją A5, jak i bardziej przystępną cenowo.

  Które drzwi samochodowe otwierają się do góry?

Volvo S60 – wydajny i wyrafinowany szwedzki rodzinny sedan

Prawdą jest, że samochody z napędem na przednią oś nie są tak wydajne jak samochody z napędem na tylną oś, ale jeśli cenisz sobie wydajność, koniecznie sprawdź model S60. Ten szwedzki sedan o pięknym wyglądzie posiada niezwykle wyrafinowane wnętrze wykończone skórą i wysokiej klasy materiałami wykończeniowymi.

Praktyczność jest na najwyższym poziomie w swojej klasie, podobnie jak niezawodność i wydajność. Jeśli przedkładasz praktyczność nad wygląd, a nadal pragniesz luksusu i technologii, możesz zdecydować się na wersję kombi V60, będącą odpowiednikiem Volvo S60.

Honda Accord – Najlepiej sprzedający się sedan w USA

Japońskie samochody ekonomiczne przeszły długą drogę od lat 90-tych, ponieważ obecnie oferują najlepsze wyniki niezawodności spośród wszystkich samochodów dostępnych na rynku, zachowując przy tym stosunkowo przystępną cenę. Honda Accord jest uosobieniem tej filozofii, a jednocześnie preferowanym wyborem dla milionów Amerykanów.

Accord jest dostępny z wieloma opcjami silnikowymi, manualną skrzynią biegów oraz z napędem hybrydowym. Z niemal każdego punktu widzenia Accord jest najlepszym samochodem z napędem na przednią oś na rynku.

Mazda 3 – Futurystyczne doświadczenie w przystępnej cenie

Nowa Mazda 3 zdobyła wiele nagród za bycie najlepszym samochodem na rynku w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Mazda 3 różni się jednak od większości samochodów z napędem na przednią oś tym, że posiada również osiągi, których nigdy nie spodziewałbyś się po tak wyrafinowanym samochodzie.

Jeśli chodzi o wygląd, zarówno wersja 4-drzwiowa, jak i 5-drzwiowa Mazdy 3 plasują się w ścisłej czołówce swojego segmentu. Praktyczność i niezawodność są również ponadprzeciętne. Mazda 3 jest również dostępna z manualną skrzynią biegów, ale najlepszą rzeczą w tym małym samochodzie jest szybkość reakcji zarówno układu napędowego, jak i układu kierowniczego.

  Dlaczego silniki gazowe są lepsze od elektrycznych?

Golf GTI – Najlepszy samochód FWD wszech czasów

Nadanie jakiemukolwiek samochodowi tytułu „najlepszego samochodu wszech czasów” jest czymś, czego nie należy traktować lekko, ponieważ w tym segmencie jest wiele konkurencyjnych samochodów. Bądź co bądź, żadna konkurencyjna marka nigdy nie zdołała podtrzymać tradycji doskonałych samochodów z napędem na cztery koła jak VW Golf GTI.
Bez względu na to, czy jesteś zainteresowany Mk7.5 Golf GTI lub Mk8 GTI, zarówno z nich będzie zaspokoić swoje potrzeby dla adrenaliny wywołane jazdy, jednocześnie oferując zarówno wydajność i praktyczność. VW jest marką znaną z podejścia zorientowanego na technologię i jest to oczywiste w momencie, gdy wejdziesz do któregoś z tych dwóch generacji Golfa GTI.

Sekcja FAQ

Dlaczego samochody RWD są lepsze niż FWD?

Samochody z napędem na cztery koła są lepsze od samochodów z napędem na cztery koła, jeśli chodzi o osiągi i emocje. Niektóre z najwspanialszych samochodów sportowych wszech czasów są standardowo wyposażone w napęd RWD, ponieważ platforma RWD z silnikiem umieszczonym z przodu jest najstarszą i prawdopodobnie najdoskonalszą receptą na osiągi samochodów wszech czasów.

Samochody RWD są bardziej zwinne, ponieważ tylne koła mają za zadanie napędzać samochód, podczas gdy przednie koła mają za zadanie kierować. Samochody FWD z drugiej strony łączą zarówno układ kierowniczy, jak i dostarczanie mocy na przedniej osi, co często może powodować podsterowność w zakręcie, co jest zarówno niebezpieczne, jak i denerwujące.

  Czy szybkie ładowanie jest złe dla samochodów elektrycznych?

Czy samochody AWD są lepsze niż FWD i RWD?

Samochody z napędem AWD są zazwyczaj albo samochodami RWD, albo samochodami FWD, ponieważ w większości przypadków oferują one skośne przekazywanie mocy. Tak czy inaczej, są one zaprojektowane tak, aby wysyłać moc do wszystkich czterech kół, gdy wyczują taką potrzebę. Oznacza to, że są one szybsze na zakrętach i bezpieczniejsze do jazdy w zimie.

Jednak, aby uaktualnić z FWD / RWD samochód do AWD w większości przypadków trzeba zapłacić wysoką premię. Co więcej, samochody z napędem AWD są cięższe i mniej paliwożerne, co często czyni je zbędnymi dla większości celów.

Czy wszystkie samochody korzystają z FWD?

Napęd na przednie koła nie jest czymś, co chciałbyś mieć w szczególnie dużym samochodzie, ponieważ nie jest to preferowana opcja zarówno przez większość klientów, jak i producentów samochodów. W związku z tym kupowanie dużego SUV-a Volvo XC90 z napędem na przednie koła jest nieco dziwne.

Duże SUV-y powinny być wyposażone w napęd AWD, ponieważ są wyższe od podłoża, co sprawia, że trudniej nad nimi zapanować, jeśli samochód straci przyczepność. Z drugiej strony, małe hatchbacki i sedany najbardziej korzystają z napędu FWD, ponieważ dzięki niemu są jeszcze tańsze i bardziej wydajne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z