Najlepsze sedany dla wysokich kierowców

Subkompaktowy sedan, taki jak Mercedes Klasy A, Audi A3 limuzyna, lub BMW serii 1 Gran Coupe są rzeczywiście sedanami, jeśli chodzi o układ sedan, ale jeśli chodzi o przestrzeń i komfort, nie są one wszystkie, że sedan-jak.

Prawdziwe kompaktowe sedany, takie jak Mercedes klasy C, Audi A4, czy BMW serii 3 to już inna historia. Ponieważ z upływem lat samochody stają się coraz większe, Audi A4 z 2021 roku oferuje więcej miejsca w środku niż 10-letnie Audi A6. A większość kompaktowych sedanów, europejskich lub nie, oferuje wystarczającą ilość miejsca we wnętrzu dla wyższych osób.

Średniej wielkości sedany, takie jak Mercedes klasy E, Audi A6, czy BMW serii 5 są wygodne i przestronne w środku dla 99% osób. Największe opcje sedanów to pełnowymiarowe luksusowe limuzyny, takie jak Mercedes klasy S, Audi A8 czy BMW serii 7.

Ale najlepsze sedany dla wysokich kierowców to Hyundai Sonata, Subaru Legacy, Chevy Impala lub Nissan Altima. Nie są one jednak aż tak imponujące jako sedany, więc może warto przyjrzeć się jaskiniowemu Genesis G90, jeśli jesteś gotów przełknąć cenę.

Najlepsze kompaktowe sedany dla wysokich kierowców

Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od tego, co cenisz najbardziej. Jeśli chcesz mieć świetnego sedana, który prawdopodobnie jest wystarczająco przestronny, wybierz coś takiego jak BMW serii 3, Audi A4, Mercedes klasy C, Jaguar XE, Lexus IS lub Volvo S60.

Ale jeśli przede wszystkim cenisz sobie przestrzeń, a nie jesteś zwolennikiem luksusu i komfortu, lub jesteś rozsądny ze swoim budżetem, Nissan Versa oferuje 44,5 cala miejsca na nogi. To o wiele więcej niż większość jego rywali z segmentu kompaktowych sedanów.

  Najlepszy samochód hybrydowy do podróży drogowych

Dla kontekstu, BMW serii 3 oferuje 38,7 cali przestrzeni nad głową i 42 cale przestrzeni na nogi. Audi A4 oferuje 37,3 cala przestrzeni nad głową i 41,3 cala przestrzeni na nogi, a Mercedes Klasy C jest niemal identyczny jak Audi.

Jeśli chcesz EV, Tesla Model 3 oferuje również przyzwoitej wielkości kabiny na 40,3 cali przestrzeni nad głową i 42,7 cali przestrzeni na nogi. Wszystkie te kompaktowe opcje sedan są więcej niż dużo dla większości wysokich kierowców, ale niektórzy mogą nadal walczyć z czymś takim jak Audi A4 lub Mercedes Klasy C.

Najlepsze sedany średniej wielkości dla wysokich kierowców

Jeśli chodzi o przestrzeń zewnętrzną, Hyundai Sonata oferuje 40,4 cala przestrzeni nad głową i 45,5 cala przestrzeni na nogi. Subaru Legacy i Nissan Altima oferują 40 cali przestrzeni nad głową i 42,9 cala przestrzeni na nogi dla Legacy i 45 cali dla potężnej Altimy.

Chevy Impala jest również dość popularnym wyborem dla naprawdę wysokich osób, ponieważ oferuje 39,9 cala przestrzeni nad głową i imponującą liczbę 45,8 cala miejsca na nogi. BMW serii 5 jest najbardziej przestronne z niemieckiej trójki – 38,8 cala przestrzeni nad głową i 41,4 cala przestrzeni na nogi.

To dość oczywiste, że seria 5 nie może równać się z żadnym z nich, jeśli chodzi o przestrzeń, ale jeśli możesz zmieścić się w serii 5, Twoja podróż będzie prawdopodobnie bardziej komfortowa. Warto również wspomnieć, że wspomniane japońskie i amerykańskie samochody nie są złe, ale nie można ich porównać do niemieckiego trio.

  Najlepszy samochód dla kogoś, kto mało jeździ

Odzwierciedla to również cena. Osoba o wzroście 6’7” prawdopodobnie zmieści się we wszystkich wyżej wymienionych sedanach średniej wielkości, a także w kilku kompaktowych sedanach. Więc historia tutaj jest bardziej o wyborze najlepszego sedana, ponieważ większość sedanów są wystarczająco duże dla 99% populacji.

Najlepsze pełnowymiarowe sedany dla wysokich kierowców

Kupując pełnowymiarowego sedana nigdy nie chodzi o zwiększenie przestrzeni na głowę i nogi kierowcy, ponieważ BMW serii 5 i BMW serii 7 są niemal identyczne, jeśli chodzi o przestrzeń wewnątrz. Chodzi o styl, komfort, status i luksus, dużo luksusu.

Genesis G90 jest nowością na nasyconym rynku pełnowymiarowych luksusowych sedanów. Mimo że G90 kosztuje prawie tyle samo, co słynne trio z Niemiec, oferuje 41,1 cala przestrzeni nad głową kierowcy, ale za to całkiem sporo miejsca na nogi – 46,3 cala.

Dla porównania, BMW serii 7 jest najbardziej przestronnym niemieckim luksusowym sedanem w sprzedaży, ale oferuje tylko „marne” 39,9 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 41,4 cala przestrzeni na nogi. Można więc śmiało powiedzieć, że G90 pomieści bez trudu nawet bardzo dużą osobę.

Niezależnie od przypadku, wszystkie pełnowymiarowe sedany są wystarczająco przestronne dla każdego. Mniej niż 0,000038% ludzi będzie się męczyć w Genesisie G90, więc jeśli jesteś jednym z nich, to cóż, kup sobie pociąg.

Sekcja FAQ

Czy jeśli jestem wysoki, powinienem kupić sedana pełnowymiarowego, średniej wielkości lub kompaktowego?

Cóż, to zależy, ale prawdopodobnie zmieścisz się we wszystkich trzech wymienionych. Ja sam mam 6’5” i na co dzień jeżdżę Audi A3 Sportback i jestem zadowolony z oferowanej przestrzeni. Wybór między nimi jest bardziej zależny od czynników takich jak cena, życzenia i dobra odrobina rozsądku.

  Jakie są oznaki uszkodzonego silnika?

Audi A4 będzie oferować dużo miejsca, Audi A6 będzie oferować trochę więcej, a Audi A8 nieco więcej jeszcze. Można również zdecydować się na SUV, jeśli chcesz jeszcze więcej miejsca, ale można bezpiecznie powiedzieć, że każdy z nich wystarczy dla większości wysokich ludzi.

Jakie są zalety i wady większych pojazdów?

Więcej miejsca, więcej przestrzeni ładunkowej, zazwyczaj bardziej elegancka stylizacja, zwiększone bezpieczeństwo. To tylko niektóre z korzyści, jakie mogą Państwo doświadczyć z większym samochodem. Większe samochody są zazwyczaj również lepiej wyposażone, bardziej komfortowe i przyjemniejsze w dłuższych podróżach.

Ale prawie zawsze są droższe, cięższe, a więc mniej paliwożerne, trudniejsze do manewrowania i parkowania oraz trudniej z nich wysiąść. Oczywiście, wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w czujniki parkowania i liczne kamery, ale małe samochody również oferują te funkcje.

Jaki jest najlepszy samochód do przewożenia wysokich osób?

Jeśli wyobrażają sobie Państwo siebie jako gracza NBA, to prawdopodobnie chcieliby Państwo być przewożeni w klasie S LWB, BMW serii 7 L, Audi A8L lub Jaguarze XJL. Najlepsze samochody z szoferem to auta o dłuższym rozstawie osi, takie jak te lub Range Rover, jeśli wolisz SUV-a.

Jednak najlepszym samochodem z szoferem jest niemal na pewno Rolls Royce Phantom. Phantomy są jednak zarezerwowane głównie dla rodzin królewskich, nawet gracze NBA nie są zazwyczaj wożeni w Phantomach. Bentley Flying Spur LWB jest również świetną opcją dla szofera, ale oba te samochody kosztują nieprzyzwoicie dużo pieniędzy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z