Najlepsze sportowe kombi do kupienia w 2023 roku

Najlepsze sportowe kombi do kupienia w 2023 roku

Szybkie kombi to koncepcja, która jest droga wielu ludziom, dlatego też coraz więcej producentów samochodów w dzisiejszych czasach oferuje kombi lub „sportowe kombi”. Jeśli to jest coś, co Cię interesuje, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ zamierzamy wymienić najlepsze sportowe kombi do kupienia w 2023 roku.

Najlepszym sportowym wozem zawsze było Audi RS6, dlatego też to ono jest na szczycie tej listy. Najnowszy C8 RS6 jest teraz w końcu dostępny w USA, jak poprzedni C7 RS6 nie było. Drugi najlepszy kombi można kupić jest Mercedes E63 AMG Wagon, który następuje podobną filozofię jak RS6, ale po prostu nie jest tak pożądane lub fajne.

Porsche Panamera Turbo S e-Hybrid Sport Turismo i Jaguar XFR-S są również częścią tej listy z dobrych powodów. Jeśli chcesz elektryczny wagon sportowy, Porsche Taycan Cross Turismo jest jeden, aby uzyskać, ponieważ jest to najszybszy wagon przyspieszenie ze wszystkich samochodów na tej liście.

Podsumowując, szybkie kombi/station wagon to coś, czego możesz używać każdego dnia. Jest to samochód, który może wykonać wszystkie codzienne dojazdy, zakupy spożywcze i szkolne, a jednocześnie jest w stanie zdemolować większość samochodów na ulicy w wyścigu na ćwierć mili.

1. 2023 Audi RS6 Avant

Najbardziej ikonicznym i pożądanym wozem wyczynowym jest dziś prawdopodobnie Audi RS6 Avant. Pierwsze szybkie Audi kombi zostało ujawnione w połowie lat 90. i nazywało się Audi RS2. Od tego czasu Audi niestrudzenie kontynuuje produkcję szybkich wozów, podczas gdy większość innych marek, takich jak Mercedes, dołączyła do gry dużo później.

  Jaki jest najdroższy samochód luksusowy?

RS6 z 2023 roku posiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o mocy 600 KM i 590lb-ft momentu obrotowego. Połączony z przekładnią ZF, RS6 jest zarówno szybki jak i komfortowy. 0-60mph osiąga w około 3,5 sekundy, a RS6 jest wyposażony we wszystkie najnowocześniejsze udogodnienia i luksusowe funkcje, których byś sobie życzył.

2. 2023 Mercedes Benz E63 AMG Wagon

Konkurentem numer jeden dla 2023 Audi RS6 jest 2023 E63 AMG marki Mercedes. E63 AMG Wagon jest wyposażony w BiTurbo 4.0L V8, który oferuje 602 KM i 627lb-ft momentu obrotowego, co czyni go nieco mocniejszym od RS6. 0-60mph jest bardzo podobne jak w RS6, co oznacza, że te dwa samochody są naprawdę podobne wydajność-wise.

E63 AMG różni się od RS6 tym, że umożliwia odłączenie przedniego dyferencjału i uczynienie samochodu całkowicie tylnonapędowym. Jeśli połączysz to z trybem driftu, będziesz mógł jeździć E63 jak samochodem driftowym. Poza tym, jest również niesamowicie praktyczny i przestronny z każdym luksusowym elementem, jaki istnieje.

3. 2023 Porsche Panamera Turbo S e-Hybrid Sport Turismo

Jeśli uważasz, że plakietka Audi i Mercedesa nie jest wystarczająco wyjątkowa, możesz również zdecydować się na Porsche Panamera Turbo S e-Hybrid Sport Turismo. Ten samochód posiada ten sam silnik, który można znaleźć w RS6, ale z dodanymi silnikami elektrycznymi, które podnoszą moc do 700 KM i 642lb-ft momentu obrotowego, co czyni go najmocniejszym samochodem tutaj.

3,2 sekundy od 0-60mph to również wyczyn, którego można oczekiwać od wysokiej klasy modeli 911, a nie rodzinnego kombi. Jakość materiałów jest lepsza niż w przypadku wszystkich innych samochodów tutaj, ale Panamera jest najcięższym i najbardziej „starym” typem samochodu tutaj.

  Czy Volvo to marka luksusowa?

4. 2023 Jaguar XFR-S Sportbrake

Jeśli chcesz najbardziej szalony samochód, jaki można kupić, to Jaguar XFR-S Sportbrake jest tym, który trzeba zdobyć. Ten Jaguar ma napęd na tylne koła, podczas gdy wszystkie samochody tutaj mają napęd na cztery koła. Dzięki temu XFR-S daje najwięcej frajdy z jazdy, jeśli lubisz samochody z luźnym tyłem. Oferowany silnik to gromko brzmiące 5.0L V8 o mocy 550 KM i 502lb-ft momentu obrotowego.

0-60mph zajmuje 4,5 sekundy, co jest wynikiem dużo gorszym od wszystkich innych aut z tej listy, ale tego można się spodziewać po samochodzie z napędem RWD. XFR-S nie jest też w stanie dorównać innym samochodom tutaj pod względem praktyczności i technologii.

5. 2023 Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo

Jeśli wszystkie te sportowe wozy są dla ciebie trochę zbyt starożytne i chcesz mieć elektryczną moc, Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo jest dość jedynym wyborem. Taycan dostaje podwójne silniki elektryczne zdolne do zaoferowania do 750 KM w trybie over-boost, co wystarczy, aby zrobić 0-60mph bieg w zaledwie 2,6 sekundy, który pozostawia wszystkie inne samochody tutaj w pyle.
Zasięg wynosi około 200-227 mil w zależności od modelu, a luksus i jakość materiałów nie mają sobie równych.

Sekcja FAQ

Czy wyczynowy wagon jest lepszy od wyczynowego SUV-a?

Performance wagon to samochód, który zachowuje wszystkie zalety praktyczności i wszystkie zalety wydajności, ponieważ jest to samochód o znacznie niższym środku ciężkości. Oznacza to, że sportowy wagon naprawdę może być zwinny i radzić sobie naprawdę dobrze, podczas gdy SUV wydajności zawsze będzie SUV.

  Jakie luksusowe samochody są wyposażone w bagażniki dachowe?

Oznacza to wyższy środek ciężkości, który sprawia, że samochód jest bardziej podatny na pochylanie się w zakręcie, co utrudnia zwinność. Co więcej, SUV-y wydajności są również cięższe niż wozy wydajności, co czyni je jeszcze wolniejszymi.

Czy wyczynowy sedan jest lepszy od wyczynowego wozu?

Większość ludzi w dzisiejszych czasach woli sedany od wozów, zwłaszcza w segmencie wydajności, ponieważ wybór wozów wydajności jest ograniczony, aby nie powiedzieć, że nie. BMW jest jedną z tych marek, które są znane z produkcji najlepszych sedanów na rynku, ale od jakiegoś czasu zrezygnowały z produkcji wyczynowych wozów.

Rzeczywistość jest taka, że sedan jest zazwyczaj lepiej wyglądający i bardziej ekscytujący, podczas gdy wagon jest bardziej praktyczny i przyjazny rodzinie. W związku z tym, należy podjąć decyzję w zależności od tego, co cenisz bardziej.

Czy Audi RS6 jest dostępne jako sedan?

Audi RS6 był kiedyś dostępny zarówno jako sedan, jak i kombi, ale wersja sedan została wycofana, gdy Audi wyszło z RS7, który teraz służy jako szczytowy sedan Audi Sport. Audi uważa, że posiadanie dwóch sportowych sedanów z dokładnie tym samym silnikiem i skrzynią biegów nie jest tego warte.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z