Najlepsze supersamochody dla wysokich kierowców

Supersamochody i wysocy ludzie nie idą tak dobrze razem, ale są opcje tam. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na podjazd gracza NBA, jeśli mogą zmieścić się w Ferrari, są szanse, że będziesz również pasować bez żadnych problemów.

Samochody takie jak Porsche 911 są wystarczająco przestronne dla większości ludzi, a nawet wyższe kierowcy mogą zmieścić się w 911. 6 stóp 5 osoba może również wygodnie zmieścić się w Jaguar F-type lub Audi R8. Oba z nich są własnością i cieszą się przez wielu wysokich sportowców na całym świecie.

Nissan GT-R oferuje również dość przyzwoitą przestrzeń na nogi, ale przestrzeń nad głową jest tylko marginalna, co oznacza, że musisz obniżyć siedzenia do ich minimalnej pozycji, aby móc wygodnie zmieścić się w GT-R, jeśli jesteś naprawdę wysoki.

Ferrari 599 lub Mercedes SLS AMG są również bardziej niż przestronne dla wysokich kierowców. Niektóre modele Lamborghini jak Huracan Spyder czy Murcielago powinny być unikane, ale Aventador czy Gallardo są wystarczająco przestronne dla wysokich kierowców.

Najlepsze supersamochody z silnikiem średnim dla wysokich ludzi

Supersamochody ze średnim silnikiem to najpopularniejsze opcje dla kupujących supersamochody, ponieważ oferują najbardziej atletyczne i zrównoważone właściwości jezdne. Albo V12 lub V8 jest standardem w tym segmencie, ale kilka nowszych supersamochodów z silnikiem średnim zaczyna oferować silniki V6, jak również.

Najlepszym supersamochodem z silnikiem V8 dla wysokiego kierowcy jest McLaren 650S Spyder. 650S oferuje 38 cali przestrzeni nad głową, ale przestrzeń na nogi rozciąga się do maksymalnie 44,2 cali, co jest niedoścignione dla reszty branży supersamochodów ze średnim silnikiem.

  Co jest złego w samochodach elektrycznych?

Najlepszym współczesnym supersamochodem ze średnim silnikiem V12 dla wysokiego kierowcy jest Lamborghini Aventador. Aventador oferuje wystarczająco dużo miejsca dla osób o wzroście mniejszym niż 180 cm, a wolnossący silnik V12 o mocy ponad 700 KM jest jednorożcem w 2021 roku.

Najlepszy współczesny supersamochód napędzany silnikiem V10 dla wysokiego kierowcy to bezsprzecznie Audi R8. R8 oferuje co najmniej 38,5 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 41 cali przestrzeni na nogi. Jest wielu wysokich kierowców Audi R8, a jeśli połączymy to z imponującym komfortem R8, to nie ma lepszej opcji.

Najlepsze supersamochody z silnikiem przednim dla wysokich kierowców

Supersamochód z silnikiem umieszczonym z przodu jest zazwyczaj bardziej przestronny i bardziej podobny do samochodu, ponieważ zdecydowana większość nowoczesnych samochodów oferuje silnik umieszczony z przodu. Odzwierciedla się to również w przestrzeni wewnętrznej tych samochodów i oferują one więcej miejsca w porównaniu do supersamochodów z silnikiem umieszczonym z przodu.

Doskonałym tego przykładem jest Mercedes SLS AMG, ponieważ SLS oferuje prawie 40 cali przestrzeni nad głową kierowcy i 41,7 cali przestrzeni na nogi kierowcy. Te dane dotyczące przestrzeni nad głową nie są powszechne w segmencie supersamochodów, a para, że z pięknym 6,2L wolnossący V8, SLS z pewnością wydaje się jak wielki all-arounder.

Mimo że SLS jest niesamowity, 911-ka jest prawdopodobnie jeszcze lepsza dzięki nowoczesnej technologii i legendarnej niezawodności Porsche. Porsche 911 jest niezwykle przestronne i przyjemne w prowadzeniu. Może jeśli masz więcej niż 7 stóp wzrostu, możesz trochę powalczyć.

  Najlepsze używane samochody dla pierwszego samochodu

Inną świetną opcją jest Ferrari 599. Ferrari grand tourer z silnikiem V-12 i 44,7-calową przestrzenią na nogi kierowcy. Miejsce na głowę nie jest idealne i wynosi 35,8 cm, ale i tak jest wystarczające dla większości graczy NBA. Nissan GT-R oferuje tyle samo miejsca na głowę i 44,6 cala na nogi, czyli wciąż wystarczająco dużo.

Najgorsze supersamochody dla wysokich kierowców

Mimo, że możesz być w stanie znaleźć przyzwoitą ilość opcji supersamochodów, nawet jeśli masz więcej niż 6 stóp wzrostu, niektórych z nich należy unikać za wszelką cenę. Ford GT40 może równie dobrze być najgorszym supersamochodem dla wysokich kierowców.

GT40 oferuje 40 cali wysokości, nie w dziale headroom, ale wysokość w ogóle. Innym problemem z GT40 były drzwi, które nie były lubiane przez wysokich ludzi, a nawet późniejszy Ford GT drogowe legalne supersamochód miał ten sam problem, który został później rozwiązany dla 2017 Ford GT.

Coś jak Lamborghini Countach jest koszmarem dla każdego powyżej 6 stóp wzrostu, nowa Corvette C8 również nie jest tak przestronna ze względu na nowszą konfigurację silnika środkowego, Lamborghini Murcielago, Huracan Spyder i Lamborghini Miura również nie przepadają za wysokimi kierowcami.

Sekcja FAQ

Czy supersamochód jest tego wart?

Z finansowego punktu widzenia zależy to od samochodu, o którym mowa, ponieważ niektóre supersamochody zachowują przyzwoitą wartość, a inne (głównie McLareny) deprecjonują się jak szalone. Jeśli nie chcesz stracić dużo pieniędzy, powinieneś poszukać bardziej limitowanej edycji samochodów takich marek jak Ferrari czy Porsche.

  Najlepszy samochód do jazdy nocą

Z drugiej strony, samochody są nielogiczne, ale nie kupuje się supersamochodu kierując się rozsądkiem, tylko sercem. Większość entuzjastów supersamochodów już w dzieciństwie miała na ścianach plakaty samochodów marzeń, a kupno supersamochodu to również imponujące osiągnięcie życiowe.

Jakie są korzyści z zakupu supersamochodu?

Supersamochody oferują niesamowite osiągi. Niezależnie od tego, czy chodzi o przyspieszenie w linii prostej, czy o imponujące prowadzenie, nic nie może równać się z supersamochodem pod względem ekscytującej jazdy. Ponadto supersamochody wyglądają oszałamiająco, wyglądają jak UFO na drodze, mają niesamowity dźwięk i prowadzą się niesamowicie.

Na kupnie i sprzedaży supersamochodów można również zarobić. Ale jest to głównie związane z najdroższymi samochodami. Ale nawet „tańsze” supersamochody mogą zarobić na siebie przyzwoite pieniądze.

Jakie są wady zakupu supersamochodu?

Cóż, oczywistą wadą jest koszt. Supersamochody są drogie w zakupie, utrzymaniu i ubezpieczeniu. Są niepraktyczne, głośne, a czasami nawet obrzydliwe. Nie wszyscy ludzie kochają kierowców supersamochodów, więc możesz doświadczyć wiele zazdrości, a w większości miast nie możesz zostawić supersamochodu zaparkowanego na ulicy.

Supersamochody zazwyczaj oferują tylko 2 miejsca, ceny części są zapierające dech w piersiach i nie można nimi jeździć codziennie z powodu spadku wartości. Jeśli jednak dbasz o swój supersamochód i jeździsz nim ostrożnie, posiadanie supersamochodu jest marzeniem wartym przeżycia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z