Najlepsze SUV-y dla wysokich kierowców

Wybór SUV-a jako codziennego kierowcy to zawsze świetny pomysł. Pozycja, jaką oferuje SUV oraz zwiększona przestrzeń wewnątrz pojazdu i jego ogólne możliwości stają się obecnie najbardziej pożądanymi cechami samochodu.

Jeśli jesteś wysokim kierowcą, kompaktowy crossover SUV może nie być idealny, jeśli planujesz regularnie przewozić kilka większych osób dorosłych. Ale coś takiego jak Volkswagen Tiguan, Toyota Highlander lub Hyundai Santa Fe oferują wystarczająco dużo miejsca dla pasażerów z przodu.

Jeśli zdecydujesz się na średniej wielkości SUV-a, doświadczysz znacznego zwiększenia rozmiaru i przestrzeni wewnętrznej. SUV-y takie jak BMW X5, Nissan Pathfinder, Ford Edge i Hyundai Palisade są więcej niż wystarczające dla wysokich kierowców.

Jeśli zdecydujesz się na pełnowymiarowego SUV-a, takiego jak Ford Expedition, Chevy Tahoe, BMW X7 lub Mercedes GLS, będziesz mógł cieszyć się ogromną przestrzenią ładunkową i pasażerską dla nawet 7 pasażerów.

Kompaktowe crossovery SUV dla wysokich osób

Jak wspomniano wcześniej, kompaktowy crossover SUV może być najmniejszym SUV-em z całej grupy, ale wszystkie nowsze crossover SUV-y są wystarczająco przestronne dla wysokich osób. Jeśli jesteś powyżej 6 stóp 9, i szukasz SUV, który będzie wygodnie transportować Ciebie i Twoich wysokich przyjaciół, a następnie przejdź do przestronnego średniej lub pełnej wielkości SUV.

Coś takiego jak nowy Volkswagen Tiguan jest często uważany za doskonały samochód all-around. To dlatego, że kompaktowy SUV oferuje większość funkcji związanych z większymi SUV-ami, ale nie kosztuje tak dużo. Tiguan oferuje 41,3 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 41,5 cala przestrzeni na nogi kierowcy.

  Jaki jest najcichszy i najbardziej płynny samochód do jazdy?

Toyota Highlander jest niezwykle popularnym małym SUV-em i to nie bez powodu, ponieważ Toyota oferuje wiodącą w swojej klasie niezawodność w konkurencyjnej cenie. Highlander oferuje prawie 40 cali przestrzeni nad głową i 42 cale przestrzeni na nogi kierowcy.

Hyundai Santa Fe oferuje wiodącą w swojej klasie przestrzeń wewnętrzną za rozsądną cenę. Warto wspomnieć, że marki takie jak BMW, Audi, Land Rover i Mercedes produkują lepsze kompaktowe SUV-y, ale brakuje im przestrzeni w porównaniu z 42,6 calami przestrzeni nad głową kierowcy i 41,2 calami przestrzeni na nogi kierowcy w Santa Fe.

SUV-y średniej wielkości dla wysokich osób

Średniej wielkości SUV to prawdopodobnie idealny rozmiar dla SUV-a, jeśli nie planujesz przewozić więcej niż 5 pasażerów. Są one wystarczająco duże, aby zaoferować prawdziwe doświadczenie SUV, ale nie są kolosalne jak pełnowymiarowe SUV-y, co może być problemem dla niektórych osób.

Jeśli jesteś wysoki, każdy średniej wielkości SUV będzie prawdopodobnie zrobić, ale nowe BMW X5 jest najprawdopodobniej najbardziej premium z grupy. X5 oferuje 41 cali przestrzeni nad głową kierowcy i około 41,5 cala przestrzeni na nogi kierowcy. Mimo, że Bimmer nie oferuje wiodącej w swojej klasie przestrzeni wewnętrznej, to oferuje wiodący w swojej klasie komfort i luksus.

Z drugiej strony, SUV-y takie jak Ford Edge starają się oferować wiodącą w swojej klasie przestrzeń nad głową i na nogi, osiągając imponujące 40,2 cala przestrzeni nad głową i 42,6 cala przestrzeni na nogi. Nissanowi Pathfinderowi udaje się to przy jeszcze bardziej imponujących 42 calach zarówno przestrzeni nad głową kierowcy, jak i przestrzeni na nogi.

  Jaki jest najlepszy SUV dla grubej osoby?

Jednak najbardziej przestronnym SUV-em średniej wielkości jest Hyundai Palisade z 39,3 calami przestrzeni nad głową kierowcy i 44,1 calami przestrzeni na nogi kierowcy. Ale trudno popełnić błąd przy zakupie średniej wielkości SUV-a, jeśli zależy Ci na przestrzeni i komforcie, oznacza to, że 99% średniej wielkości SUV-ów będzie więcej niż wystarczająco przestronnych.

Pełnowymiarowe SUV-y dla wysokich ludzi

Jeśli zdecydujesz się na pełnowymiarowego flagowego SUV-a, nie będzie Ci brakowało przestrzeni w ogóle. Pełnowymiarowe SUV-y są rzeczywiście najlepszą opcją, jeśli chcesz mieć jak najwięcej miejsca dla 7 pasażerów. Pełnowymiarowe SUV-y kosztują najwięcej, ale poczujesz się jak król drogi, a to z łatwością uzasadnia cenę.

Chevy Suburban/Chevy Tahoe zapewnia 42,3 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 44,5 cala przestrzeni na nogi, co jest wynikiem wiodącym w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów. Ford Expedition oferuje 42 cali kierowcy headroom i 43,9 cali kierowcy legroom, nie daleko, a z nich są bardziej niż wystarczająco.

Coś jak Mercedes GLS zaoferuje Ci 39,4 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 40,3 cala przestrzeni na nogi kierowcy. BMW X7 oferuje 42 cale przestrzeni nad głową kierowcy i 39,8 cali przestrzeni na nogi kierowcy. Europejskie SUV-y są zazwyczaj mniejsze, ale dla większości ludzi są bardziej niż wystarczające.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić średniej wielkości czy pełnowymiarowego SUV-a, jeśli jestem wysoki?

W większości przypadków zarówno segmenty średniej wielkości, jak i pełnej wielkości SUV-ów oferują wystarczająco dużo miejsca dla wyższych kierowców. Jeśli planujesz regularnie przewozić więcej niż 5 pasażerów, wybierz pełnowymiarowego, 7-miejscowego SUV-a. Jeśli zamierzasz jeździć głównie sam, wybierz SUV-a średniej wielkości.

  Jakie są wady samochodu hybrydowego?

Każdy z nich wystarczy, ponieważ oba te segmenty zostały zaprojektowane z myślą o większych osobach. Nie zauważysz różnicy, jeśli nie masz 6 stóp 9 lub więcej. Zawsze możesz obniżyć siedzenia i przesunąć je do tyłu, jeśli nadal nie pasują, przejdź do Hyundai Sonata.

Czy pełnowymiarowe SUV-y są lepsze od małych lub średnich SUV-ów?

Niekoniecznie, większość sprzedawanych SUV-ów to samochody kompaktowe lub średniej wielkości, tylko mniejszy procent SUV-ów to samochody pełnowymiarowe. Pełnowymiarowe SUV-y są większe, droższe, mniej paliwooszczędne, trudniejsze do zauważenia i bardziej wymagające w nawigacji na ciaśniejszych ulicach miast.

Wszystkie z nich oferują podobne funkcje i udogodnienia, a w większości przypadków pełnowymiarowy SUV jest po prostu większy. Jednak niektóre pełnowymiarowe SUV-y, takie jak Maybach GLS, są rzeczywiście lepsze od Mercedesa GLE z najwyższej półki. Ale GLE sam w sobie jest już niesamowitym SUV-em.

Czy sedan jest bardziej przestronny niż SUV?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre sedany są rzeczywiście bardziej przestronne niż niektóre SUV-y. Samochody takie jak Nissan Altima czy Hyundai Sonata oferują ponad 45 cali miejsca na nogi kierowcy, czyli więcej niż większość SUV-ów.

To tylko potwierdza, że prawie wszystkie segmenty samochodów są w stanie pomieścić większe osoby. Mniejsze hatchbacki powinny być unikane, nawet jeśli mogą być wystarczająco przestronne, to zazwyczaj wymagają okradzenia dużej części przestrzeni na tylnych siedzeniach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z