Najlepsze SUV-y na pierwszy samochód

W erze SUV-ów, każdy chce mieć SUV-a. Kilkadziesiąt lat temu SUV-y były samochodem człowieka pracującego, a większość współczesnych SUV-ów nie istniała. Te, które istniały, jak Mercedes G-Class lub Range Rover, były przeznaczone głównie do celów wojskowych/rolniczych.

Obecnie jednak SUV-y są nowoczesnym symbolem luksusu, a prawie każda luksusowa marka konsekwentnie wypuszcza nowe modele SUV-ów. Dla kontekstu, Mercedes i Audi wydały ponad 3 razy więcej nowszych modeli SUV, niż jakikolwiek inny typ samochodu w ostatnich latach.

Najlepszy kompaktowy SUV dla początkujących kierowców powinien być stosunkowo tani w zakupie i ubezpieczeniu, ale powinien również oferować wszystkie nowoczesne funkcje technologiczne. Toyota RAV4 lub Mazda CX-3 są właśnie takie. Jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, Audi Q5 lub Mercedes GLC są tymi, które powinieneś dostać.

Jeśli chcesz mieć pełnowymiarowego dużego SUV-a, Ford Explorer i Jeep Grand Cherokee wydają się dość popularnymi wyborami dla młodszych kierowców. Ale Mercedes Klasy G i Range Rover to dwa SUV-y, których pożąda każda młodsza osoba.

SUV jako Twój pierwszy samochód

Najpierw musisz się upewnić, że dobrze wiesz, co zyskujesz, decydując się na zakup SUV-a. Podwyższona pozycja za kierownicą i lepsza widoczność są korzystne dla początkujących kierowców, ale jednocześnie SUV jest dużym samochodem, a to jest coś, co warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o poruszanie się po ciasnych miejskich ulicach.

SUV-y są generalnie bezpieczne, a to powinno być na pierwszym miejscu wśród Twoich priorytetów. Ponadto, SUV są przestronne i można wziąć swoich przyjaciół z tobą, gdziekolwiek pójdziesz. SUV-y są zazwyczaj nieco droższe w utrzymaniu, ale w większości przypadków, dostajesz to, za co płacisz.

  Samochody o najmniejszej amortyzacji

Wybór mniejszego SUV-a jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem. Mimo, że crossovery/małe SUV-y nie oferują w pełni doświadczenia SUV-a, są wystarczająco duże, ale nie tak bardzo, że rozmiar staje się problemem. Jeśli to dla Ciebie za mało, zdecyduj się na średniej wielkości lub pełnowymiarowego SUV-a.

Najlepszy kompaktowy/średniej wielkości SUV jako Twój pierwszy samochód

Segment kompaktowych/średnich SUV-ów przeżywa teraz rozkwit i jest mnóstwo różnych opcji do wyboru. Ale powinieneś skupić się na tych bezpieczniejszych i tych, które kosztują najmniej, ale nadal oferują przyzwoite wrażenia z jazdy SUV-em.

A Toyota RAV4 jest właśnie taka. RAV4 kosztuje $24k nowy, a jeśli wyposażony w kilka niezbędnych pakietów opcji, RAV4 kosztuje około $28k. RAV4 jest świetną opcją dzięki sprawdzonej niezawodności Toyoty, która działa korzystnie na koszty napraw i stawki ubezpieczeniowe, z których obie są niezbędne dla młodszego kierowcy.

Mazda CX-3 kosztuje nieco mniej niż większość jej rywali, ale oferowane funkcje są dość porównywalne, co oznacza, że CX-3 jest świetną opcją cenową. Prawdopodobnie o wiele lepiej jest zdecydować się na CX-3 za 20 tys. dolarów z opcjami wartymi kilka tysięcy, niż kupować RAV4 bez wielu opcji w tej samej cenie.

Jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, Audi Q5 i Mercedes GLC są najbardziej pożądane opcje SUV w tym segmencie. Kosztują one znacznie więcej w porównaniu z CX-3 i RAV4, ale oferują też więcej wszystkiego w porównaniu z CX-3 i RAV4.

  Który SUV ma najszersze siedzenie kierowcy?

Najlepszy pełnowymiarowy SUV jako Twój pierwszy samochód

Pełnowymiarowe SUV-y to flagowe sedany na rynku SUV-ów. Oznacza to, że pełnowymiarowy SUV niekoniecznie jest pierwszą opcją dla młodszego kierowcy, ale można dość bezpiecznie powiedzieć, że każdy nadal chce mieć pełnowymiarowego SUV-a i jeśli masz środki, to powinieneś zdecydować się na pełnowymiarowego SUV-a.

Pełnowymiarowe SUV-y są jak przerośnięte bluzy z kapturem, są ogromne, wygodne i niepotrzebne, ale każdy chce jeden, a oni zazwyczaj dużo kosztują. Ford Explorer jest jednym z najbardziej popularnych wyborów dla młodszych kierowców, to samo dotyczy Jeepa Grand Cherokee.

Obydwa oferują dużo miejsca, imponujący wygląd i ogólnie rzecz biorąc są zdolnymi samochodami. Ale każdy z nas chce mieć Range Rovera lub Mercedesa Benz G-Class. Kosztują one dużo, ale zachowują wiele wartości, więc jeśli masz środki, śmiało kup sobie jeden z nich.

FAQ Section

Czy sedan jest lepszym pierwszym samochodem w porównaniu do SUV-a?

To zależy, ale ogólna zasada powinna być taka, aby zdecydować się na samochód, który Cię interesuje, z wyjątkiem nierzetelnych i drogich w utrzymaniu samochodów. Porównywalny sedan jest zazwyczaj bardziej paliwooszczędny i tańszy w zakupie i eksploatacji, ale SUV jest zazwyczaj o wiele fajniejszy.

SUV jest również zazwyczaj bezpieczniejszy i oferuje lepszą widoczność, obie te rzeczy są niezbędne dla początkujących kierowców. Jeśli mieszkasz w obszarze wiejskim lub na farmie, to zakup SUV-a jest nie do pomylenia. Jeśli jednak planujesz używać samochodu do dłuższych podróży, wybierz sedana.

  Co się stanie, gdy w samochodzie hybrydowym zabraknie baterii?

Czy powinienem zdecydować się na kompaktowego, średniej wielkości czy pełnowymiarowego SUV-a?

Idealnie byłoby zdecydować się na kompaktowego SUV-a, ponieważ w końcu jest to Państwa pierwszy samochód. Kompaktowy SUV umożliwi Ci poznanie zalet SUV-ów bez stresu związanego z prowadzeniem pełnowymiarowego SUV-a w kształcie szafy.

Średniej wielkości SUV to naturalny upgrade z kompaktowego SUV-a. Więc jeśli skończysz kochać swój kompaktowy SUV, to powinieneś spróbować większego SUV-a i zobaczyć, który z nich wolisz. Pełnowymiarowy SUV z pewnością nie jest zalecany, ale hej, wszyscy chcemy mieć pełnowymiarowe SUV-y.

Jak typ samochodu wpływa na stawki ubezpieczeniowe?

99% ludzi chce mieć niedrogi pierwszy samochód, więc ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, jak konkretny typ samochodu wpływa na wysokość ubezpieczenia. Oznacza to, że większe, cięższe, droższe i mocniejsze SUV-y są tymi, za które płaci się najwyższe składki ubezpieczeniowe.

Jest to raczej do przewidzenia, ale stawki różnią się znacznie. Tak bardzo, że czasami bardziej sensowne finansowo jest wybranie mniejszej wersji. Dzieje się tak głównie dlatego, że młodsi kierowcy i tak płacą wyższe składki ubezpieczeniowe, a jeśli połączysz to z dużym, mocnym i drogim SUV-em, stawka może gwałtownie wzrosnąć.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z