Najlepsze używane BMW X3 do kupienia

Najlepsze używane BMW X3 do kupienia

BMW X3 pierwotnie rozpoczął się jako mniejsza wersja BMW X5, trzy pokolenia temu. Światowe trendy doprowadziły do tego, że modele 2020 stały się znacznie bardziej popularne niż ich oryginalny model bazowy 20 lat temu.
Jeśli szukasz dobrego używanego BMW X3, to czego chcesz to niezawodność, trwałość i komfort. Modele 2014 – 2017 spełniają te kryteria dzięki solidnym układom napędowym i reputacji pojazdów wysokiej jakości. Niewielu kierowców zgłosiło jakiekolwiek poważne usterki, nawet po upływie gwarancji na pojazd.

BMW 2014 X3

BMW X3 2014 drugiej generacji przez lata udowodniło, że jest samochodem niezawodnym. Ten rodzinny SUV oferuje szeroką kabinę, dużo miejsca na nogi, dobrą przestrzeń nad głową i bardzo solidny silnik. Od BMW można oczekiwać takich osiągów, jakich zwykle oczekuje się od BMW, a ono je zapewnia.

Możliwości silnikowe

Oba warianty silnikowe modelu X3 2014 są bardzo dobre, nawet przy zakupie z drugiej ręki. Jest on dostępny w czterocylindrowy silnik 2,0 litra z turbodoładowaniem, jak również xDrive35i, 3-litrowy silnik inline-6. Silnik 2-litrowy rzadko ma jakiekolwiek usterki i zapewnia godną pozazdroszczenia oszczędność paliwa jak na BMW. 3-litrowy jest również doskonałym wyborem, ale ma nieco gorsze zużycie paliwa.
Oba te silniki są wystarczająco trwałe, aby zasilić używany pojazd i nadal być niezawodne.
Czterocylindrowy silnik idzie od 0 do 62 mph (0-100km/h) w 6,8 sekundy, i dostaje średnią szacowaną oszczędność paliwa 21 mpg w mieście i 28 mph na autostradzie.
3,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem, z drugiej strony, imponuje mocą 300 KM pod maską i z tą samą ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów jest w stanie osiągnąć od 0 do 62 mph w zaledwie 5,6 sekundy.
Średnia szacunkowa oszczędność paliwa opcji większego silnika wynosi 19 mpg w ruchu miejskim i 26 mpg na autostradzie, co jest rozsądnie niższe niż mniejszy silnik i było oczekiwane. Więcej mocy często przychodzi za cenę gorszej ekonomii paliwowej.

  Które BMW jest najlepsze do driftu?

Wnętrze BMW 2014 X3

Wnętrze BMW przewyższa wszelkie oczekiwania. Dzięki wygodnym skórzanym fotelom jest to dobry pojazd zarówno na dłuższe wyprawy, jak i wyboiste przejażdżki nieco poza drogą.
Skóra, metal i drewno zostały użyte w luksusowym połączeniu, nadając kabinie podniosły charakter. Co więcej, tylna kanapa jest dość obszerna i pojemna, a bagażnik wystarczająco duży, aby pomieścić bagaże czteroosobowej rodziny.
Interfejs elektroniczny iDrive jest wyposażony w łączność telefoniczną Bluetooth i zapewnia dźwięk z 12-głośnikowego systemu audio. Pomocnicze wejście audio, a także gniazda audio dla iPoda i USB pomogą Ci słuchać ulubionej muzyki.

Cechy BMW 2014 X3

System wspomagania kierowcy jest dostępny w X3 i działa dzięki przednim i tylnym czujnikom parkowania, a także kamerze cofania, która pomaga kierowcy podczas parkowania lub cofania.
Funkcje takie jak automatycznie przyciemniane lusterka, tempomat, automatyczne reflektory, wycieraczki i automatyczna klimatyzacja to rzeczy, których zwykle można oczekiwać od luksusowego SUV-a. Wszystkie te i wiele innych funkcji są dostępne w modelu X3.
W zależności od wyboru, jeśli kupujesz używane X3 z pakietem premium, najprawdopodobniej natkniesz się na jedną z tych funkcji, które były dostępne jako dodatek do pierwotnego zakupu: czterokierunkowe podparcie lędźwiowe przednich foteli, bezkluczykowy system otwierania i zamykania drzwi, podgrzewane przednie fotele i kierownica, aplikacja na smartfona i radio satelitarne.

Jak bezpieczne i niezawodne jest stare BMW 2014 X3?

Standardowa wersja modelu 2014 X3 jest wyposażona w poduszki powietrzne dla przednich foteli oraz boczne kurtynowe poduszki powietrzne na całej długości ze wszystkich stron. Dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pasażerów dzięki zastosowaniu zagłówków, funkcji kontroli zjazdu ze wzniesień oraz kontroli stabilności. Zawiera również przeciwblokujące hamulce tarczowe i automatyczne osuszanie hamulców, co jest bardzo przydatne, gdy pada deszcz.
Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) przetestował X3 i przyznał mu najwyższą możliwą ocenę za bezpieczeństwo we wszystkich testach zderzenia czołowego, wytrzymałości dachu i zderzenia bocznego. Consumer Reports przyznał również modelom X3 z lat 2014 i 2017 ocenę 4 na 5 pod względem niezawodności, co jest wynikiem znacznie powyżej średniej.

  Niezawodność Volvo vs BMW - która jest lepsza?

Konkurenci w segmencie BMW X3

W porównaniu do swoich konkurentów, takich jak Mercedes GLK350 i Audi Q5, BMW X3 ma bardziej obszerne i jakościowe wnętrze. Z drugiej strony, jest mniej paliwooszczędne, ponieważ jego odpowiedniki są dostępne w wersjach z silnikiem wysokoprężnym, a nawet hybrydowym. Pomimo nieco wyższej ceny, BMW X3 jest na szczycie gry w tym segmencie i nie bez powodu jest często polecane swoim konkurentom.

Więcej o BMW X3

Jak drogie jest BMW X3 w utrzymaniu i posiadaniu?

Średni koszt naprawy BMW X3 szacuje się na 300 do 420 dolarów. W zależności od tego, jak poważne jest uszkodzenie lub usterka, koszt naprawy BMW X3 waha się od 100 dolarów, aż do 5000 dolarów w przypadku problemów z układem napędowym. Wymiana oleju będzie najprawdopodobniej najczęstszą czynnością serwisową, którą trzeba będzie wykonać, podobnie jak w przypadku większości samochodów.

Jaka jest różnica między BMW X3 i X5?

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami jest sam rozmiar. X5 jest nieco droższe, ale w sumie jest większym pojazdem. BMW X3 jest mniejsze i kosztuje mniej, ale nie brakuje mu mocy i luksusu, które są synonimem marki BMW.
X3 jest znacznie bardziej komfortowym pojazdem do dojeżdżania do pracy w mieście niż BMW X5, ponieważ jest bardziej zwrotne i łatwiejsze do zaparkowania.

Ile kilometrów przejeżdża większość BMW X3?

Przebieg, jaki może osiągnąć Twój samochód, zanim przestanie być zdatny do użytku, zależy głównie od tego, jak był prowadzony oraz jak często był serwisowany i konserwowany. Większość BMW X3 może przejechać od 200 000 do 250 000 mil, jeśli było odpowiednio serwisowane i nie prowadziło się go agresywnie.

  Czy BMW to supersamochód?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z