Najlepsze wydajne filtry powietrza dla B7 Audi

Wraz ze wzrostem zanieczyszczenia ruchu wszędzie, silniki samochodowe słabną i mogą stać się niezdolne do pracy, nawet jeśli nie są tak stare. Dlatego właśnie musisz zainwestować w wysokiej jakości filtry powietrza, aby chronić swoje silniki i utrzymać ich pracę przez długi czas.
Wydajny filtr powietrza zatrzymuje owady, twarde cząstki, gruz, a nawet kurz przed dostaniem się do silnika. W ten sposób zapewnia, że silnik pracuje bez zakłóceń.
Po odfiltrowaniu wszystkich takich zanieczyszczeń silnik może skupić się na dostarczaniu innym podzespołom możliwie najwyższej mieszanki paliwa i powietrza. Dzięki temu pojazd może pracować w optymalnym stanie przez cały czas, zapewniając Ci prędkość i wydajność, której pragniesz.
Niestety, ludzie, zwłaszcza początkujący kierowcy, nie są zbyt świadomi tego, jakich filtrów powietrza powinni używać. Na dzisiejszym rynku istnieje bardzo szeroki wybór filtrów powietrza dostępnych dla każdego modelu, co może prowadzić do zamieszania przy wyborze tego, który kupić.
Zazwyczaj samochodowe filtry powietrza dzieli się na trzy różne typy, w zależności od ich kształtu. Te typy to:

 • Filtry cylindryczne
 • Panele filtracyjne
 • Filtry okrągłe
  Czasami rozróżnia się również filtry ze względu na materiał, z którego są wykonane. Należą do nich:
 • Bawełna
 • Pianka
 • Syntetyczny papier
  Wybór pomiędzy takimi opcjami może być trudny, zwłaszcza jeśli kupujesz filtry powietrza po raz pierwszy. Ponadto, niektóre filtry działają najlepiej dla niektórych modeli, ale są całkowitą porażką, gdy są używane z innymi modelami.
  Na szczęście istnieje duża liczba filtrów powietrza, w które może zainwestować właściciel Audi B7. Jednak nie wszystkie z nich są warte spróbowania. Dlatego zebraliśmy listę kilku najlepszych filtrów powietrza dla B7 Audi, które można wypróbować, aby chronić swój silnik i osiągnąć maksymalną wydajność z niego.
  2022 Mercedes GLE vs Audi Q7

1. Revo Propanel Air Filter Element Audi A4 B7

Jest to bez wątpienia najbardziej wydajny filtr powietrza dla Twojego Audi B7, niezależnie od tego, czy używasz go do wyścigu, czy do zwykłej jazdy po drodze. Filtr ten został zaprojektowany jako bezpośredni zamiennik i możesz go łatwo zamocować w airboxie swojego B7 kiedy tylko zechcesz.
Wykonany z najwyższej klasy materiału, filtr ten wyposażony jest w wiele warstw pianki, aby zapewnić maksymalną filtrację i utrzymać powietrze silnika całkowicie czyste. Filtruje on skutecznie prawie wszystkie cząsteczki kurzu i inne zanieczyszczenia, a ponadto jest zmywalny. Oznacza to, że można go łatwo zdjąć po kilku dniach użytkowania, umyć i zamocować z powrotem, aby ponownie cieszyć się maksymalną filtracją.
Ten filtr powietrza gwarantuje skuteczną filtrację przez okres do jednego roku i jest objęty nieograniczoną gwarancją. Jego pianka rektyfikowana jest wykonana z poliestru, który nie powoduje utrudnień w przepływie powietrza. Kiedy używasz tego filtra, możesz również zauważyć znaczny wzrost przyspieszenia i mocy silnika.

2. K;N Simple Air Filter

K;N to nazwa, której ufa niemal każdy entuzjasta i użytkownik Audi. Jeśli szukasz wydajnego filtra powietrza do swojego Audi B7 lub kilku innych modeli Audi w K;N, to jesteś we właściwym miejscu. Ten prosty filtr powietrza otrzymał swoją nazwę ze względu na jego proces instalacji, który jest tak prosty, że nawet ktoś bez wiedzy motoryzacyjnej może go pokonać bez większej pomocy z zewnątrz.
Wystarczy wyjąć go na noc lub kilka godzin przed montażem, pozostawić do wyschnięcia na powietrzu, a następnie przystąpić do montażu. Proces nie zajmie Ci więcej niż 20 minut.
Przychodząc do jego pracy i skuteczności, nie należy oczekiwać, że to zrobić cuda, jeśli jesteś zawsze na torach wyścigowych. Jednak ten filtr powietrza może być doskonały, jeśli chodzi o wykorzystanie go jako zwykły filtr powietrza dla samochodu, który jest używany głównie na drogach miejskich.
Ten filtr powietrza jest filtr panelowy wykonany ze stali, co może pomóc w długowieczności i może poprawić przyspieszenie i moc dość imponująco. Jest on również wykonany tak, aby wytrzymać aż 10 lat i jest objęty 10-letnią gwarancją. Oznacza to, że można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które w przeciwnym razie wydać na jednorazowe filtry, co czyni ten filtr zbyt dobre, aby przegapić.

  Audi A3 Sportback e-tron niezawodność

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z