Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche 911

Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche 911

Porsche 911 to najsłynniejszy model Porsche wszech czasów. Model 911 nie zmienił się drastycznie na przestrzeni lat, a zasadnicza platforma, na której jest oparty, jest mniej więcej taka sama.

Ponieważ Porsche wciąż udoskonalało linię 911, wszystkie różne aspekty 911, takie jak umiejscowienie bagażnika dachowego, również pozostały niezmienione przez lata. Z tego powodu istnieje mnóstwo oryginalnych bagażników rowerowych Porsche i równie wiele na rynku wtórnym.

Wybór najlepszego bagażnika rowerowego do Twojego 911 zależy od wielu różnych czynników, takich jak cena, ogólne bezpieczeństwo, utrudniona widoczność, możliwe otarcia i zarysowania lakieru, tablica rejestracyjna oraz utrudnienia związane z czujnikami parkowania. Z tych i wielu innych powodów najlepszym bagażnikiem rowerowym do 911 jest oryginalny bagażnik rowerowy Porsche.

Oprócz oryginalnych bagażników rowerowych Porsche możesz wybierać spośród wielu producentów na rynku wtórnym, takich jak Saris Bones, Thule, Rino, Curt, Yakima i wielu innych. Oryginalne bagażniki Porsche są zazwyczaj bardziej niezawodne i są budowane specjalnie dla modeli Porsche.

Bagażniki Porsche Tequipment

Podstawowy oryginalny bagażnik rowerowy Porsche to 95B 044 800 06 Bicycle rack, który kosztuje całkiem przyzwoite 210 dolarów bez podatków. Ten bagażnik rowerowy może pomieścić do 3 różnych rowerów, co jest dość rzadkie dla tak niskiej cenie, co dodatkowo potwierdza konkurencyjne umieszczenie produktu tego oryginalnego bagażnika Porsche.

Ten bagażnik może pomieścić wszystkie rowery do 100mm średnicy ramy, a także pochodzi z ochrony przewracania dla bezpiecznego i bezpiecznego montażu. Ten bagażnik jest dostępny dla prawie każdego modelu 911 oprócz linii 911 GT.

Ale jeśli chcesz bagażnik, który jest specjalnie zaprojektowany dla rowerów wyścigowych, Porsche oferuje również 95B 044 800 08 Racing uchwyt rowerowy dla 286 dolarów bez podatków, który jest również wyposażony w torbę na przednie koło, lub 328 dolarów, jeśli chcesz wyznaczony uchwyt na przednie koło też.

  Porsche vs. Mercedes: Niezawodność

Ten stojak jest specjalnie wykonany dla rowerów wyścigowych, a maksymalna ładowność tego stojaka jest 22lbs (10kg). Ale jeśli chcesz w pełni wykorzystać te wyznaczone uchwyty rowerowe, będziesz musiał również kupić główną podporę systemu transportu dachowego o maksymalnej nośności 165lbs (75kg) za 638$.

Dostępne na rynku wtórnym bagażniki rowerowe 911

Jeśli chcesz mieć kompletny oryginalny zestaw Porsche, będziesz musiał zapłacić znaczną dopłatę w porównaniu z większością dostępnych na rynku wtórnym opcji. Ponadto, jeśli wolisz przewozić rowery za pomocą bagażnika montowanego z tyłu, jesteś zmuszony skorzystać z oferty rynku wtórnego, ponieważ Porsche nie oferuje bagażnika montowanego z tyłu dla większości modeli 911.

Thule to szwedzka firma, która specjalizuje się w sprytnych rozwiązaniach do transportu samochodów. Oferuje ona kilka różnych bagażników rowerowych pasujących do 911. Jednak jednym z najwyżej ocenianych produktów Thule jest bagażnik rowerowy Thule Raceway Trunk. Sugerowana cena detaliczna tego bagażnika to gdzieś 700 dolarów, ale często można je znaleźć na wyprzedaży za 450-500 dolarów.

Wartość-wise jeden z najlepszych rozwiązań Porsche 911 MTB rack jest Rhino-Rack MountainTrail Bike Carrier z MSRP 265 dolarów, ale stałe sprzedaży złagodzić cenę w dół do 180-200 dolarów. Warto wspomnieć, że ten stojak może pomieścić nie tylko rowery górskie, mimo że intencją było zaoferowanie wyznaczonego stojaka MTB.

Ale jeśli chcesz przynieść całą rodzinę z tobą, Curt Premium Bike Rack może przewozić do 4 lub nawet 5 rowerów za obniżoną cenę 207-234 dolarów. To może wydawać się zbyt piękne, aby było prawdziwe dla stojaka, który przenosi do 5 rowerów, ale masz również 1 rok gwarancji zawarte na wszelki wypadek.

  Czy powinienem odrdzewiać moje Porsche?

Najważniejsze informacje o bagażnikach rowerowych w 911

Po podjęciu decyzji, który bagażnik rowerowy spełnia wszystkie Twoje wymagania związane z rowerowym stylem życia, Twoim głównym priorytetem powinno być upewnienie się, że bagażnik jest dobrze dopasowany i nie spowoduje żadnych potencjalnych uszkodzeń Twojej ukochanej 911-tki. 911-ki nie są tanie, zwłaszcza nowsze modele 992, a ochrona Twojej 911-ki przed wszelkimi możliwymi otarciami i zadrapaniami jest najważniejsza.

Przede wszystkim, powinieneś użyć ochrony lakieru na wszystkich wrażliwych obszarach swojej 911. Jeśli używasz bagażnika montowanego z tyłu, upewnij się, że wszystkie powierzchnie wokół tyłu są zabezpieczone dość grubą warstwą folii chroniącej lakier.

Warto wspomnieć, że większość nowoczesnych bagażników rowerowych jest bezpieczna, ale nigdy nie można być zbyt pewnym, a większość uszkodzeń powstaje zazwyczaj w wyniku niewłaściwego użytkowania bagażnika. Oprócz folii ochronnej należy zaopatrzyć się w dodatkową tablicę rejestracyjną, jeśli bagażnik rowerowy zasłania tylną tablicę.

Powinieneś również zachować szczególną ostrożność, jeśli masz panoramiczny dach, ponieważ niektóre dostępne na rynku wtórnym bagażniki rowerowe do 911 nie są przeznaczone do 911 z panoramicznym dachem. Dlatego powinieneś skupić się przede wszystkim na oryginalnych bagażnikach Porsche, ponieważ Porsche dokładnie je testuje i są one produkowane z myślą o modelach 911.

Sekcja FAQ

Czy bagażniki rowerowe są bezpieczne podczas jazdy z dużą prędkością?

Również w tej dziedzinie oryginalne bagażniki rowerowe Porsche są zwykle najlepsze, ponieważ Porsche testuje wszystkie swoje bagażniki rowerowe w ośrodku testowym w Weissach. Mimo że technicznie rzecz biorąc nie powinieneś przekraczać prędkości z bagażnikiem rowerowym na dachu, ale jeśli już to zrobisz, oryginalny bagażnik rowerowy Porsche jest najbezpieczniejszy.

  Czy Porsche Boxster ma twardy dach?

Większość bagażników rowerowych jest przystosowana do prędkości do 60 mph, co oznacza, że jeśli przekroczysz tę prędkość i coś się stanie, producent nie zostanie obarczony winą. Koszty ubezpieczenia również mogą przyprawić Państwa o ból głowy, dlatego należy upewnić się, że są Państwo dobrze poinformowani o ograniczeniach każdego bagażnika, z którego Państwo korzystają.

Czy bagażnik rowerowy uszkodzi mój samochód?

Jeżeli przestrzegają Państwo wszystkich wskazówek i stosują folię ochronną na samochodzie, to prawdopodobnie nie dojdzie do żadnych uszkodzeń. Ponieważ jednak większość osób korzysta z bagażników rowerowych dość często, należy zawsze upewnić się, że rower został bezpiecznie zamontowany na bagażniku.

Jeśli nie zamontują go Państwo prawidłowo, może dojść do uszkodzeń, a niektóre z nich mogą nawet wymagać poprawek lakierniczych. Zawsze upewnij się, że przestrzegasz wszystkich wytycznych producenta, zwłaszcza tych związanych z ruchomymi częściami roweru.

Czy 911 nadaje się lepiej do bagażnika dachowego czy bagażnika?

Ze względu na specyficzny układ silnika 911 prawdopodobnie lepiej nadaje się do bagażnika montowanego na dachu. Może się to jednak różnić w zależności od danego bagażnika rowerowego. 911 jest samochodem z silnikiem zamontowanym z tyłu, a wszystkie małe kanały chłodzące nie mogą być zablokowane, ponieważ mogą powodować problemy z przegrzaniem.

Jeśli używasz bagażnika montowanego na dachu, rozkład masy jest o wiele lepszy, a widoczność do tyłu, tablica rejestracyjna, czujniki parkowania i kamery również nie są zakłócane przez bagażnik rowerowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z