Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche Boxster

Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche Boxster

Jeśli jesteś typem faceta, który uwielbia przygody i aktywność na świeżym powietrzu, zarówno Twój samochód, jak i rower są niezwykle ważne. Modele Porsche Boxster nie są stworzone do jazdy w terenie, ale zapewniają wygodę i stylowy transport z i do celu.

Największe trasy i przygody rowerowe zazwyczaj nie zaczynają się na progu Twojego domu, co oznacza, że musisz kupić bagażnik rowerowy, aby bezpiecznie przewozić rower. Wybór odpowiedniego stojaka na rowery oznacza, że będziesz musiał zrównoważyć wszystkie różne rodzaje aspektów zakupu.

Jak drogi jest to bagażnik, jak bezpieczny jest, czy nie uszkadza lakieru, jak ciężki jest, czy nie zasłania widoczności do tyłu? Najlepszą opcją byłoby prawdopodobnie Porsche fabrycznych bagażników rowerowych, ale są to zazwyczaj najdroższe z grupy, ale są one wykonane dla modeli Porsche specjalnie.

Niektórzy producenci na rynku wtórnym, tacy jak Thule, Saris Bones czy Bird Automotive również oferują całkiem przyzwoite bagażniki rowerowe w niższej cenie. Niezależnie od tego, który z nich kupisz, musisz upewnić się, że bagażnik jest prawidłowo zamocowany, aby nie stwarzał problemów z bezpieczeństwem.

Bagażniki rowerowe Porsche Tequipment

Porsche oferuje kilka różnych opcji bagażników rowerowych, w zależności od modelu oraz wyglądu i stylu, jaki preferujesz. Niezależnie od tego, czy wybierzesz bagażnik montowany z tyłu, bagażnik na rowery wyścigowe, czy zwykły bagażnik montowany na dachu, Porsche nieugięcie stara się zapewnić najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie transportu rowerów.

Jednak większość bagażników rowerowych Porsche Tequipment niestety nie pasuje do Porsche Boxster, jedynie bagażnik dachowy Roof transport system main support carrier jest dostępny dla Porsche Boxster w cenie 823 dolarów. Ten bagażnik rowerowy może przewozić zarówno bardziej konwencjonalne modele rowerów, jak i specyficzne rowery wyścigowe wykonane z włókna węglowego.

  Czy wartość 996 Turbo wzrośnie?

Sam system może przewozić aż trzy różne rowery dzięki trzem różnym uchwytom rowerowym zamontowanym na systemie transportu dachowego. Systemy te są również zamykane, co oznacza, że nie trzeba niańczyć bagażnika, a sam system transportowy również blokuje się na dachu samochodu.

Zaletą oryginalnych systemów Porsche jest fakt, że Porsche testuje te systemy energicznie i trudno jest znaleźć system, który będzie lepiej pasował do Boxstera. Niektóre systemy mogą spowodować utratę gwarancji, ale system Porsche nie naruszy jej.

Bagażniki rowerowe Saris Bones

Jeśli nie chcesz systemu transportowego montowanego na dachu i wolisz inny układ, będziesz musiał pójść na rynek wtórny, a Saris Bones oferuje kilka dość niezawodnych opcji bagażników rowerowych dla wszystkich modeli Porsche Boxster, od 1997 do 2021.

Najpopularniejszym modelem oferowanym przez Saris Bones jest bagażnik rowerowy SuperClamp EX-2, a sam bagażnik kosztuje 499 dolarów i jest w stanie transportować do 2 rowerów jednocześnie. System ten jest montowany z tyłu i mocowany do sworznia haka, co zapewnia bezpieczny i pewny system.

Zaletą SuperClamp EX-2 jest możliwość pochylenia systemu, jeśli chcesz uzyskać dostęp do bagażnika, jesteś również w stanie zdecydować się na wersję 4-bike tego systemu, który sprzedaje się za około 900 dolarów. Saris Bones oferuje również kilka systemów, które mogą przewozić rowery i dodatkowy ładunek w modelach SuperClamp + Cargo.

Saris Bones oferuje również kilka różnych systemów dla różnych celów, a ceny zazwyczaj wahają się od 190$900$. Rozważając zakup bagażnika od firmy Saris, powinieneś skontaktować się z nimi bezpośrednio i zapytać o te systemy oraz o to, który z nich najbardziej pasuje do Twojego stylu życia.

  Czy Porsche jest warte pieniędzy?

Bagażniki rowerowe Thule

Thule jest wieloletnim producentem wszelkiego rodzaju dodatkowych rozwiązań ładunkowych, a także oferuje kilka przeznaczonych do tego celu bagażników rowerowych, które pasują do Porsche Boxster. Wiele z rozwiązań do przewozu rowerów firmy Thule jest powszechnie uważanych za produkty 4-5 gwiazdkowe, ale zawsze należy samemu sprawdzić system przed zakupem.

Jednym z najlepiej sprzedających się bagażników rowerowych firmy Thule jest Thule Apex XT Hitch Bike Rack, ten bagażnik jest również dostępny dla Porsche Boxster za około 379 dolarów. System ten jest w stanie transportować do dwóch różnych rowerów i jest również przechylane, zamykane i bezpiecznie zamontowane na tylnej części samochodu.

Wiele sklepów internetowych sprzedaje te, i są one uważane za najlepsze sprzedawców w linii Thule, ale prawie każdy sklep oferuje różne rodzaje przewoźników i stojaków, więc zawsze należy porozmawiać ze sprzedawcą, i spróbować szukać przewoźnika, który będzie pasował do Twojego stylu życia, a ten, który nie będzie stanowić żadnych problemów bezpieczeństwa.

Sekcja FAQ

Czy można jeździć z pustym bagażnikiem rowerowym?

Jeśli regularnie przewozisz swoje rowery, może Ci się wydawać, że nie ma potrzeby, abyś w ogóle zdejmował bagażnik rowerowy. Jednak w niektórych stanach istnieje prawny wymóg, aby zdjąć bagażnik rowerowy, jeśli się z niego nie korzysta. Dzieje się tak, ponieważ bagażnik rowerowy może zasłaniać tablicę rejestracyjną, a w niektórych przypadkach blokować tylne światła.

Należy zawsze upewnić się, że bagażnik rowerowy nie zasłania tablicy rejestracyjnej, a jeśli zasłania, należy zaopatrzyć się w pomocniczą tablicę rejestracyjną montowaną na bagażniku rowerowym. Niektóre bagażniki montowane z tyłu Saris są zaprojektowane tak, aby nie blokować tablicy rejestracyjnej, a prawie każdy bagażnik montowany na dachu nie zasłania tablicy rejestracyjnej.

  Jaki silnik Porsche pasuje do VW Beetle?

Czy bagażnik rowerowy uszkadza samochód?

Większość nowoczesnych, dobrze przetestowanych i popularnych bagażników rowerowych nie porysuje lakieru. Jeśli jednak nie zabezpieczą Państwo swojego bagażnika zgodnie z przeznaczeniem lub nie zamocują Państwo roweru na bagażniku zgodnie z przeznaczeniem, może dojść do uszkodzenia lakieru.

Cokolwiek to może być, jeśli naprawdę dbasz o swój samochód, należy uzyskać rozwiązanie film ochronny stosowany do wszystkich wrażliwych obszarów. Tego typu rozwiązania nakładają cienką, niewidoczną warstwę folii ochronnej, która może złagodzić mniejsze zadrapania i otarcia.

Czy powinienem kupić bagażnik montowany na dachu czy bagażnik montowany na bagażniku?

Zaletą bagażnika montowanego na dachu jest to, że sam bagażnik nie zasłania tablicy rejestracyjnej i nadal można uzyskać pełny dostęp do bagażnika samochodu. Wadą tego rozwiązania jest znaczny wzrost wysokości oraz fakt, że przy większych prędkościach systemy te nie należą do najbezpieczniejszych.

Systemy montowane z tyłu/do bagażnika są zazwyczaj łatwiejsze w użyciu i lepiej sprawdzają się przy większych prędkościach. Mogą one jednak zasłaniać tylną tablicę rejestracyjną, widoczność do tyłu, czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z