Najlepszy luksusowy SUV do jazdy terenowej w 2023 r.

Przez ostatnią dekadę lub tak, SUV-y przejmują rynek, który skłonił większość producentów samochodów do skupienia się na tworzeniu SUV-ów zamiast coupe, sedanów i kabrioletów. Niektórzy wolą mniejsze SUV-y, inni wolą większe SUV-y, ale wszyscy preferują luksusowe funkcje i bezpieczeństwo. Dlatego luksusowe SUV-y terenowe są idealne, ponieważ łączą najwięcej korzyści w jeden pakiet.

W tym artykule, mamy zamiar wymienić najlepsze off-road luksusowy SUV w 2023 i powiedzieć, dlaczego należy rozważyć je. Będziemy kopać tę listę z ikoną Mercedes Benz G-Class, jak żaden inny SUV w swojej klasie może dotknąć go na szlaku off-road i kilka może, jeśli chodzi o luksus. Druga opcja to nowy Ranger Rover, który jest na równi z Klasą G.

Lexus GX nie jest tak zdolny jak Range Rover czy Klasa G, ale jest równie wygodny i bardziej niezawodny. Nowy Grand Cherokee jest o wiele niższy od tych SUV-ów, ale nadal oferuje wiele luksusowych udogodnień i dobre zdolności terenowe. Na koniec wspomnimy jeszcze o nowym Land Roverze Defenderze.

Defender nie jest tak tani jak oryginał, ale zachowuje swoje możliwości off-road. Oto najlepsze luksusowe SUV-y terenowe na rynku, a teraz powiemy Ci dlaczego.

Mercedes-Benz G-Class

Umieściliśmy Klasę G na szczycie naszej listy, ponieważ oferuje trzy blokowane dyferencjały, świetne silniki, status najlepszego samochodu korporacyjnego na parkingu i nieskończone luksusowe funkcje. Klasa G jest również prawdopodobnie najbardziej pożądanym samochodem na tej liście, ponieważ jest dosłownie symbolem statusu dla osób z dodatkową gotówką w kieszeni. Jeśli wybierzesz model AMG z najwyższej półki, otrzymasz również niesamowicie szybkiego SUV-a.

  Najlepsze 4-miejscowe supersamochody do kupienia w 2023 roku

W sumie, naprawdę nie ma nic do nielubienia w nowej Klasie G, z wyjątkiem ceny, która zaczyna się od 140.000 dolarów i idzie do 200.000 dolarów łatwo, jeśli pójdziesz do dobrze wyposażonego top-end AMG GT 63 modelu. Jednak te SUV-y zachowują wartość tak dobrze, że nie jest prawdopodobne, aby stracić dużo wartości, jeśli trzymać go przez kilka lat.

Range Rover

Najnowszy Range Rover stara się wyróżniać w absolutnie każdym środowisku, ponieważ jest to niewiarygodnie zdolny SUV terenowy i niewiarygodnie popychający arystokratyczny rydwan. Range Rover zawsze był uosobieniem brytyjskiego luksusu, ale Range Rover nie boi się jazdy w terenie, wręcz przeciwnie, nowy Range Rover jest stworzony do jazdy w terenie.

Możesz wybrać wiele różnych silników, a nawet długi rozstaw osi, jeśli chcesz uzyskać maksymalną przestrzeń dla pasażerów z tyłu. Ceny nowego Range Rovera zaczynają się od około 104 000 dolarów, podczas gdy wersje First Edition i Autobiography (najbardziej popularne) zaczynają się od około 157 000 i 164 000 dolarów.

Lexus GX

Jeśli znasz swoje off-roaders, prawdopodobnie słyszałeś o kultowej Toyota Land Cruiser, SUV, który jest od dziesięcioleci i jest obecnie znany z bycia numerem jeden dla większości środkowo-wschodnich miłośników jazdy na pustyni. Jednak Lexus GX dzieli swoje podwaliny z Land Cruiserem, ale jest również znacznie bardziej luksusowy.

GX jest lepszy niż wszystkie inne SUV-y na tej liście, ponieważ jest bardziej niezawodny i jest w stanie wytrzymać próbę czasu jak nic. Jest wyposażony w mnóstwo luksusowych funkcji, z których wszystkie zadowolą nawet nerdów wśród was. Najlepszą rzeczą w GX jest to, że zaczyna się od około 57 000 dolarów, podczas gdy w pełni załadowane modele można kupić za około 70 000 dolarów.

  Najlepsze sportowe kombi do kupienia w 2023 roku

Jeep Grand Cherokee

Jeśli chcesz kupić sobie odrobinę luksusu wyprodukowanego w USA, Grand Cherokee jest często określany jako amerykański Range Rover. Przyznajmy, że nazwa ta jest tam głównie ze względu na to, jak Grand Cherokee wygląda, ale najnowszy model pokazuje również, że Jeep wie co nieco o tym, jak stworzyć luksusowego SUV-a.

Cherokee posiada konstrukcję unibody i silnik montowany poprzecznie, które są znanymi składnikami dobrego off-roadera. Ceny Cherokee zaczynają się od około 40,000 dolarów, a w pełni załadowane egzemplarze z najwyższej półki kosztują około 70,000 dolarów.

Land Rover Defender

Ostatnim samochodem na naszej liście jest nowy Land Rover Defender, SUV, który nawiązuje do najbardziej przyjaznego terenowego modelu Land Rovera wszech czasów, co automatycznie czyni go jednym z najlepszych off-roaderów. Nowy Defender charakteryzuje się nowoczesną, luksusową stylistyką, ale z całą wytrzymałością, której można oczekiwać od Defendera.

Jest to doskonałe połączenie luksusu i użyteczności, a jego cena zaczyna się od około 53 000 dolarów, podczas gdy wyższe modele czterodrzwiowe z silnikiem V8 kosztują około 115 000 dolarów. Za tę cenę Defender jest najlepszym samochodem terenowym na tej liście, a większość uważa go również za najfajniejszy.

Sekcja FAQ

Czy luksusowe off-roadery są tego warte?

Kiedy myślisz o tym, wszystkie SUV-y w dzisiejszych czasach narodziły się z off-roadowych SUV-ów sprzed kilkudziesięciu lat. Możliwość połączenia stylu, luksusu i funkcji z wytrzymałością, użytecznością i elastycznością wydaje się zbyt kontrastowa, aby była prawdziwa.

  Najlepsze używane luksusowe sedany do kupienia w 2023 r.

Jednak te SUV-y wymienione w tym artykule udowadniają, że luksus i off-road mogą pracować razem bez żadnych problemów. Jako takie, luksusowe SUV-y terenowe są rzeczywiście warte tego, ponieważ dają ci wiele rzeczy za swoje pieniądze i mogą dosłownie iść wszędzie.

Jaki jest najlepszy nieluksusowy terenowy SUV?

Najlepszym niedrogim, nieluksusowym terenowym SUV-em jest prawdopodobnie Jeep Wrangler. Wrangler również istnieje od dziesięcioleci i ma kultowe naśladownictwo wśród wielu entuzjastów off-roadu w kraju. Wrangler kosztuje ułamek tego, co większość z tych SUV-ów, ale jest w stanie iść tam, gdzie niektóre z nich nie mogą.

Nowy Ford Bronco i Subaru Outback są również świetnymi terenowymi SUV-ami, a jednocześnie nie są przesadnie drogie.

Czy ciężarówki są lepszymi samochodami terenowymi niż SUV-y?

Większość ciężarówek w sprzedaży dzisiaj nie są przeznaczone do użytku w terenie, a rzeczywistość jest taka, że pickup nigdy nie będzie tak zdolny do off-road jak SUV. Ciężarówki są lepsze do ciągnięcia i holowania, podczas gdy SUV-y są zazwyczaj wyposażone w większe opony i większy prześwit z lepszymi kątami podejścia i zejścia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z