Najlepszy Mercedes RV

Najlepszy Mercedes RV

RV lub pojazd rekreacyjny to przyczepa lub pojazd silnikowy, który zawiera przestrzeń życiową zdolną pomieścić wiele osób. Podczas gdy najlepsze kampery oparte na platformie Mercedes nie pochodzą z fabryki Mercedes, Mercedes oferuje mniejsze kampery pop-up, takie jak Weekender i Marco Polo, które służą jako świetni towarzysze podróży.

Jeśli chodzi o większe kampery, niektóre aftermarketowe Sprintery, takie jak Mercedes Interstate Lounge Airstream RV lub Mercedes Atlas Airstream RV są najlepiej sprzedającymi się opcjami. Te dwa Airstream opcje oferują wspaniałe pakiety, ale Mercedes Benz i Hymer wspólnie opracowany Sprinter RV może być najlepszym wyborem z nich wszystkich.

Mercedes Marco Polo i Weekender

Marco Polo, czyli spontaniczny poszukiwacz przygód, to kamper typu pop-up oparty na mniejszej platformie Mercedes Vito. Ceny Marco Polo zaczynają się od około 73 tys. dolarów za podstawową wersję V 220 d Sport. Wyższe wersje wykończeniowe oferowane są z pakietem AMG i mocniejszymi silnikami, a ich cena bazowa sięga nawet 80 tys. dolarów.
Marco Polo jest skierowany głównie do młodszych, bardziej gotowych na przygody klientów i nie oferuje takiej ilości miejsca, jak większe kampery Mercedesa dostępne na rynku wtórnym. Stanowi jednak kuszący pakiet dla maksymalnie pięciu osób.
Marco Polo to najnowocześniejszy Mercedes, a to oznacza, że jest wyposażony w wiele niesamowitych funkcji technologicznych.
Zawiera aplikację sieciową Mercedes Me, która pozwala kierowcy pozostać w kontakcie z pojazdem w każdej chwili, niezależnie od miejsca. Kierowca może w każdej chwili monitorować pojazd pod względem geograficznym, zdalnie odblokować lub zablokować samochód, ustawić klimat i sprawdzić informacje o samochodzie w dowolnym momencie.
Warto zauważyć, że Marco Polo jest zarezerwowany wyłącznie na rynek europejski. W USA Mercedes sprzedaje bardzo podobny pakiet, ale tam pojazd nazywa się Weekender.

  Jaka jest różnica między Mercedes-Benz Klasy C a Klasą E?

Aftermarket Mercedes Airstream RVs

Airstream to amerykańska firma, która od lat 30. ubiegłego wieku zajmuje się produkcją kamperów i przyczep kempingowych (caravanów). Airstreams są uważane za jednego z, jeśli nie najlepszego producenta kamperów w historii.
Aby przybliżyć kontekst, po udanym zakończeniu misji kosmicznej Apollo 11, NASA wykorzystała zmodyfikowaną przyczepę Airstream jako miejsce kwarantanny dla załogi. Co więcej, podwozie Mercedesa Sprintera zmodyfikowane przez Airstream i Boeinga jest używane jako wahadłowiec dla astronautów na platformie startowej.
Najważniejszymi pojazdami rekreacyjnymi Airstream zmodyfikowanymi przez Mercedesa są wspomniany Mercedes Interstate Lounge Airstream RV oraz Mercedes Atlas Airstream RV, oba oparte na Mercedesie Sprinterze.
Mercedes Interstate Lounge Airstream RV jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych RV opartych na Mercedesie, jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli jesteś na rynku dla wysokiej klasy, luksusowy RV wspierany przez jakość Mercedes, nie patrzeć dalej niż Lounge Airstream.
Ten RV jest wyposażony we wszystkie udogodnienia, które kiedykolwiek chciałbyś mieć. Zawiera nawet szafki wykonane z drogich włoskich fornirów i mnóstwo funkcji technicznych, takich jak inteligentna telewizja i niesamowite oświetlenie otoczenia. Każda powierzchnia pokryta jest najwyższej jakości skórą, która doskonale oddaje to, jak powinien wyglądać i czuć się kamper Mercedesa.
Atlas Airstream RV jest dość podobny do modelu Lounge. Airstream nie jest tak wysokiej klasy, jak model Lounge, ale oferuje wiele niesamowitych funkcji, takich jak panele słoneczne na dachu, które są w stanie zasilić wszystkie funkcje pojazdu, nawet jeśli gniazdka nie są używane.

  Jaki samochód jest lepszy niż Mercedes-Benz?

HYMER i Mercedes

HYMER to niemiecka firma założona w latach 20-tych ubiegłego wieku, która koncentruje się na oferowaniu najlepszych kamperów na platformie Mercedesa. HYMER jest jednym z największych producentów kamperów w Europie i jest wspierany przez Mercedesa od czasu wypuszczenia przez HYMER pierwszego kampera na bazie vana Mercedesa w latach 80-tych.
Najlepszą ofertą Mercedes/HYMER jest Hymer B-class MasterLine T. Ten kamper ma osiągnąć najwyższe standardy w segmencie kamperów premium. Cena tego modelu zaczyna się od około 105 tys. dolarów. Chociaż jest to dużo, z tym RV, nie będziesz rozczarowany.
Wnętrze MasterLine T jest po prostu szczęka opadające. Cały kamper jest wykończony szlachetnym drewnem i ma idealnie wyważone proporcje szafek do przestrzeni, co sprawia, że MasterLine T jest bardziej podobny do luksusowego jachtu niż do Mercedesa Sprintera.

Things to consider before buying an RV

Czy powinienem kupić kampera czy przyczepę kempingową?

Największą oczywistą korzyścią płynącą z wyboru kampera jest wygoda. RV to pojazd z napędem, a przyczepę trzeba ciągnąć. Co więcej, kamper jest o wiele łatwiejszy w montażu i obsłudze, a czas związany z przygotowaniem się do podróży jest o wiele krótszy w kamperze. Większość kamperów oferuje również więcej udogodnień.
Z drugiej strony, prowadzenie kampera jest o wiele bardziej onieśmielające niż prowadzenie przyczepy, ponieważ wiele kamperów ma ogromne wymiary. Ale największym minusem posiadania RV jest czysty koszt związany z RV. Przyzwoity kamper kosztuje obecnie tyle, co używany SUV Mercedes i przyzwoita przyczepa razem wzięte.

  Czy Mercedes produkuje kombi?

Czy powinienem kupić czy wynająć kampera?

Wynajem kampera, w przeciwieństwie do jego zakupu, ma o wiele więcej sensu, jeśli planują Państwo używać kampera tylko do okazjonalnych wycieczek i tym podobnych. Powinieneś zbadać jak najwięcej przed podjęciem decyzji o zakupie kampera, ponieważ wiele funkcji może nie być używanych tak często, jak myślisz, że będą.
Wynajem kampera to świetny pomysł przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji o zakupie. Wybór kampera jest o wiele trudniejszy niż wybór samochodu. RV różnią się dość znacznie, z różnych układów, różne punkty cenowe, różne rozmiary, a wszystko to może stanowić problem, gdy przychodzi czas, aby odsprzedać RV.

Czy istnieją jakieś alternatywy dla kamperów i przyczep kempingowych?

Oczywiście, istnieją pewne alternatywy dla kamperów i przyczep kempingowych, z których najważniejszą jest samochód kempingowy. Ciężarówki kempingowe to zazwyczaj zmodyfikowane ciężarówki typu pick-up, które oferują wrażenia jak w kamperze w mniejszym opakowaniu. Pomieszczenia mieszkalne znajdują się na łóżku ciężarówki i zazwyczaj oferują kuchnię, łazienkę i łóżko.

Jak działa ubezpieczenie kamperów?

Potrzebują Państwo oddzielnego ubezpieczenia dla kampera, ponieważ nie wszystkie jego cechy są zazwyczaj objęte zwykłym ubezpieczeniem samochodu. Istnieją specjalne polisy ubezpieczeniowe dla kamperów, które obejmują takie rzeczy jak odpowiedzialność za kemping, odpowiedzialność w pełnym wymiarze godzin, nagłe wypadki, ograniczone gwarancje, całkowitą utratę i wiele innych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z