Najlepszy model Audi dla rodziny

Audi przez wiele lat ugruntowało swoją pozycję jednego z wiodących niemieckich producentów samochodów. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tej marki, czy po prostu szukasz świetnego samochodu rodzinnego, powinieneś rozważyć Audi A4 Allroad jako swój pierwszy wybór. Obszerne, luksusowe wnętrze, świetne przyspieszenie i jedna z najwyższych ocen bezpieczeństwa, czego jeszcze potrzeba rodzinie?

Audi A4 Allroad – najlepsze Audi dla rodziny 4+

Kiedy szukasz samochodu rodzinnego, prawdopodobnie szukasz dużego sedana lub SUV-a. Dlaczego nie mieć obu? Audi A4 Allroad wygląda bardziej jak SUV, ale bazuje na luksusowym sedanie A4 i prowadzi się gładko jak on. Nie tylko ma wystarczająco dużo miejsca dla pięciu pasażerów, aby swobodnie jeździć w nim przez wiele godzin, ale także posiada duży bagażnik i piękne belki dachowe, do których można przewozić lub przymocować wszystko, od nart po małą łódź.

Dodatkowo, elektronika we wnętrzu jest niezwykle przyjazna dla użytkownika, co jest świetne, ponieważ nie potrzebujesz więcej rozpraszaczy podczas podróży z dziećmi.

Silnik i osiągi

Być może chcesz kupić samochód rodzinny, ale dlaczego nie rozpieścić się kilkoma końmi mechanicznymi? To dziecko jest wyposażone w turbodoładowany czterocylindrowy silnik o pojemności 2 litrów i mocy 248 koni mechanicznych. Mimo, że może jechać całkiem szybko, jest wyposażony w siedmiobiegową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynię biegów, co jest miłe, jeśli jeździsz z dziećmi.

Jeśli chodzi o łączne zużycie paliwa, to spala on od 5 do 6,8 litra na 100 kilometrów i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,3 sekundy. Prędkość maksymalna, jakiej można się spodziewać, wynosi 232 km/h.

  Audi S3 niezawodność

Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem w samochodach rodzinnych

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pojazdu, ta jazda jest świetna dla rodziny. Wyposażony jest w tryb auto-drive, który równoważy jazdę i ułatwia prowadzenie. Radzi sobie również z zakrętami znacznie lepiej niż inne sedany i większość SUV-ów.

Ten niesamowity pojazd zdobył 9,8 punktów na amerykańskiej karcie wyników na 10 możliwych. Nie bez powodu zajmuje #1 miejsce w kategorii Wagony używane i w kategorii Wagony 2019 w USA na rok 2019.

Zdobył najwyższą ocenę we wszystkich sześciu testach zderzeniowych, które są zwykle wykonywane w The Insurance Institute for Highway Safety. Ponadto, jeśli chodzi o testy zderzeniowe pojazd-pojazd i pojazd-pieszy, Audi A4 Allroad aced wszystkie testy i zdobył Superior dzięki swoim systemom zapobiegania kolizjom.
Standardowe zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które znajdują się w modelu podstawowym to:
● Kamera cofania.
Wycieraczki z czujnikiem deszczu.
System wykrywania pieszych zapobiegający kolizjom i wypadkom.
Zautomatyzowane hamowanie awaryjne.
Sygnały ostrzegające przed kolizją z przodu.
Inne dostępne funkcje bezpieczeństwa, za które możesz zapłacić i otrzymać jako dodatek, to:
● Czujniki parkowania z tyłu i z przodu.
Tempomat, który dostosowuje się do sytuacji.
Układ wspomagania utrzymania pasa ruchu i układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.
Monitorowanie martwego pola.
Automatyczne światła drogowe i wyświetlacz head-up.

Wnętrze Audi A4 Allroad

Jeśli chodzi o wnętrze, Audi zawsze zapewniało wygodne i obszerne siedzenia oraz luksusową jakość kabiny. W Audi A4 Allroad może wygodnie podróżować pięć dorosłych osób, a tylna kanapa spodoba się nawet wysokim pasażerom.
W produkcji tego mistrzowskiego wnętrza zastosowano wyłącznie wysokiej klasy materiały, które są miękkie w dotyku.

  Czy Audi czy BMW jest bardziej prestiżowe?

Standardowe siedzenia wyposażone są w skórzaną tapicerkę oraz regulowane i podgrzewane przednie fotele. Nie tylko to, ale ma również dostępne funkcje siedzenia, które można dodać do takich jak wentylowane fotele przednie, podgrzewane fotele tylne, podgrzewana kierownica, tylne boczne osłony przeciwsłoneczne i ustawienia pamięci fotela kierowcy, jeśli więcej niż jedna osoba prowadzi Audi w swoim gospodarstwie domowym.
Mówiąc o cechach wnętrza, Audi A4 Allroad jest wyposażony w system infotainment, który jest kontrolowany za pomocą pokrętła w konsoli centralnej, a nie ekranu dotykowego, jak większość komputerów samochodowych są. Jest to bardzo intuicyjne i łatwe dla kierowcy do wykorzystania. Wyposażony jest w porty USB, Bluetooth, 10-głośnikowy system stereo, Android Auto i Apple CarPlay.
Inne dostępne funkcje, które można dodać na to trójstrefowa kontrola klimatu, bezkluczykowe wejście, panoramiczny szyberdach i wyświetlacz kierowcy. System Infotainment może być również ulepszony w kierunku większego 8,3-calowego wyświetlacza i może być wyposażony we wbudowany system nawigacji i radio satelitarne.

Minusy

Wadą Audi A4 Allroad jest to, że jest nieco bardziej kosztowne w utrzymaniu niż inne pojazdy rodzinne. Koszt zakupu jednego z nich wynosi około 40.000 dolarów, a roczne koszty utrzymania plus paliwo wynoszą średnio około 6.000 do 7.000 dolarów. Niemniej jednak, jest to nasz najlepszy wybór dla samochodu rodzinnego, ponieważ nie ma innych wad.
Spala więcej paliwa niż przeciętny rodzinny SUV lub sedan, ale ten piękny wagon jest bestią pod maską i to jest jedyny minus posiadania takiej ilości koni mechanicznych.

  Porsche vs. Audi reliability - Which is better?

FAQs about the Audi A4 Allroad

Czy Audi A4 2019 Allroad jest lepsze od Volvo V60 2019?

Audi A4 2019 Allroad bije Volvo w większości obszarów, o których można pomyśleć. Zapewnia lepsze sportowe prowadzenie, jednocześnie dając Ci za nieco większą przestrzeń ładunkową. Audi jest nie tylko bardziej luksusowe, pomimo podobnej ceny katalogowej, ale ma również wyższą ocenę niezawodności.

Zaletą Volvo w porównaniu z Audi jest lepsze zużycie paliwa. Jednak to nie wystarczy, aby pokonać Audi w naszej rekomendacji.

Ile fotelików dziecięcych można zamontować w Audi A4 Allroad?

Dzięki temu inteligentnemu wyborowi samochodu, masz dwa kompletne zestawy złączy fotelików samochodowych, które zatrzaskują się z tyłu i mogą być przywiązane do tylnego środkowego siedzenia. System LATCH stosowany w Audi A4 dla fotelików dziecięcych jest najwyżej oceniany pod względem bezpieczeństwa i łatwości obsługi.

Jak duże i ciężkie jest Audi A4 Allroad?

Audi A4 Allroad to komfortowo duży samochód osobowy o długości 4,75 m lub 15 stóp i 6 cali. Jego masa własna wynosi 3,825 lbs lub 1735 kilogramów lub prawie dwie tony. Dzięki temu Audi ma duży bagażnik i może przewozić duże i ciężkie ładunki na relingach dachowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z