Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

BMW cieszą się reputacją samochodów luksusowych, które dążą do wysokiej wydajności, ale nie są tak niezawodne jak inne marki. Jeśli szukasz osiągów i stylu BMW, ale chcesz również uniknąć kosztownych napraw, które są nieodłącznym elementem tej marki, BMW serii 4 po 2014 roku to modele dla Ciebie.

BMW serii 4 daje Ci najwięcej za Twoje pieniądze

Jeśli chcesz uzyskać dużo wartości z tego, co wydajesz, BMW serii 4 z okresu po 2014 roku jest dobrym wyborem. Średnia cena za zupełnie nowy model z 2018 roku to rozsądne 38 000 dolarów. Nowe modele z 2020 roku mogą kosztować nawet 60 000 dolarów.
Seria 4 ma znacznie wyższą ocenę U.S. News 8,26 / 10, w porównaniu do innych modeli. Ocenia również 4 z 5 pod względem niezawodności, która jest znacznie większa niż wszystkie inne modele BMW po 2006 roku.
Wszystko to nie oznacza, że potencjalne naprawy, których może potrzebować nie są kosztowne, oznacza to tylko, że powinno być znacznie mniej napraw w kategoriach liczbowych. BMW nadal są dość drogie w utrzymaniu i serwisowaniu.
Seria 4 jest doskonałym pojazdem, ponieważ posiada najwyższej klasy silnik, świetne osiągi, zaskakującą oszczędność paliwa i uwielbiany przez fanów BMW napęd na tylne koła. Jest to połączenie praktyczności i sportowego stylu jazdy.
Seria 4 jest wyposażona w atrakcyjne rozwiązania techniczne i doskonałe funkcje bezpieczeństwa, które idą w parze z dużą przestrzenią bagażową i miejscem na nogi dla pasażerów. Oczywiście, oferuje również tradycyjne sportowe prowadzenie innych BMW, a także potężne jak na luksusowego sedana silniki.

  Najlepszy używany BMW hatchback

Seria 4 vs Seria 3

Z zewnątrz BMW serii 4 jest w zasadzie 2-drzwiową wersją serii 3, ale po bliższym przyjrzeniu się można zauważyć, że jest więcej niż wystarczająco dużo różnic, aby nadać mu własny tytuł serii.
BMW serii 3 różni się od BMW serii 4 tym, że ma znacznie niżej położony środek ciężkości, a także usztywniony układ jezdny i zestrojone zawieszenie, dzięki czemu jest bardziej zwrotne. A jako bonus do komfortu, jest nieco wydłużony z tyłu i oferuje więcej przestrzeni bagażowej.

Warianty silnikowe BMW serii 4

Jeśli chodzi o rodzaj silnika, który wybierzesz, seria 4 pojawia się w wersjach 420i, 430i, 440i jeśli chodzi o silniki benzynowe, a w dieslach: 420d, 430d i 435d.
Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, coupe będzie taki sam i nie będzie większy w zależności od silnika. Wszystkie te modele są z silnikiem z przodu, a wszystkie z wyjątkiem 420i i 420d mają 8-biegową skrzynię biegów. Dwa wyjątki to sześciobiegowa manualna skrzynia biegów.
Jeśli chodzi o prędkość, na przykład, M440i, który jest bardziej sportowa wersja, przynosi w 369 KM i może osiągnąć 62 mph w zaledwie 4,5 sekundy, znacznie szybciej niż rywalizujących S5 Audi i C43 AMG Mercedes-Benz.
Jeśli nie jesteś w dla sportowej jazdy, ale szukają komfortu i prędkości w tym samym czasie, istnieją wersje entry-level, takie jak 181 KM, 420i silnik benzynowy. Nic dziwnego, że jest to najlepiej sprzedający się samochód z tej serii. To czuje się jak sportowy coupe i jest szybki, ale pochodzi z dużym rabatem w porównaniu do innych modeli i jest dość wygodne, jak również.
Inną rzeczą do rozważenia jest to, dlaczego kupujesz pojazd. Jeśli szukasz do rac up kilka mil, należy zdecydowanie rozważyć 420d. Chociaż jest to nieco niższa moc, to przynosi bardzo niezawodny silnik i sprawia, że szybsze 0 – 62 mph tylko 7,1 sekundy. Nie tylko to, ale wersje xDrive są dostępne, które powinny być brane pod uwagę, jeśli jesteś w zaśnieżonym regionie. W przeciwnym razie, będą one marnotrawstwem w lecie.

  Najlepsze modele BMW z silnikiem twin-turbo

Wnętrze BMW serii 4

Pomimo tego, że BMW serii 4 jest dwudrzwiowym coupe, tylne siedzenia są wygodne i użyteczne. Poza tym, jeśli nie jesteś fanem dwudrzwiowych coupe, seria 4 oferuje model Gran Coupe, który posiada czworo drzwi. Z przodu, Seria 4 jest bardzo wygodne i przestronne i ma dużo miejsca na głowę i nogi.
Mówiąc o modelach dwudrzwiowych, aby dostać się na tylne siedzenie może być konieczne przecisnąć się przez wąską szczelinę, która nie będzie idealna dla wszystkich pasażerów, ale jest do opanowania. I właściwie to jest jedyny problem z tyłem – wsiadanie. Kiedy już znajdziesz się na tylnej kanapie, będziesz zaskoczony dużą ilością miejsca na nogi i komfortem. Każdy, kto ma mniej niż 6 stóp, nie będzie musiał nawet opuszczać głowy.
Seria 4 jest również wyposażona w zdumiewający system informacyjno-rozrywkowy, który we wszystkich modelach Serii 4 posiada 10,3-calowy wyświetlacz. Można go obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego lub pokrętła, co doskonale służy eliminacji czynników rozpraszających uwagę kierowcy.
Oczywiście, jest on wyposażony w Apple CarPlay i Android Auto. Bezprzewodowe systemy ładowania telefonu i funkcje inteligentnego sterowania gestami dla systemu infotainment można również dokupić do samochodu jako dodatek.

FAQs about the BMW 4 Series

Czy BMW serii 4 jest większe od BMW serii 3?

BMW serii 4 jest nieco większe od BMW serii 3. Oferuje nieco więcej przestrzeni bagażowej – 57 stóp sześciennych, w porównaniu z 53 stopami sześciennymi w BMW serii 3. Coupe serii 4 oferuje komfortowe 16 stóp sześciennych przestrzeni w bagażniku. Inne główne różnice w serii to 2-drzwiowe coupe oraz lepsze prowadzenie i niżej położony środek ciężkości serii 4.

  Który samochód jest tańszy w utrzymaniu, BMW czy Mercedes?

Jakie są dokładne wymiary i waga BMW serii 4?

BMW serii 4 jest nieco dłuższe niż BMW serii 3, z długością 15,22 stóp lub 4,64 metrów i szerokością 6 stóp lub 1,83 metrów. BMW serii 4 waży 3420 funtów lub 1550 kilogramów. Oczywiście nieznacznie różni się to w przypadku modelu 5-drzwiowego i 3-drzwiowego coupe.

Które BMW serii 4 jest najszybsze?

Bezdyskusyjnie silniki wysokoprężne są znacznie szybsze od benzynowych w BMW serii 4. 430d potrzebuje zaledwie 5,5 sekundy, aby osiągnąć 0 – 62 mph. Oczywiście M4 to zupełnie coś innego, ponieważ jest to samodzielny model sportowy w serii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z