Najlepszy model Mercedesa GLA

Najlepszy model Mercedesa GLA

W segmencie luksusowych SUV-ów typu crossover o niewielkich rozmiarach Mercedes GLA oferuje wrażenia godne Mercedesa za około 34 tys. dolarów. Cena ta może wydawać się nieco wygórowana jak na subkompaktowego crossovera SUV, ale GLA wybija się ponad swoją klasę wagową w wielu ważnych kategoriach.

Najlepszym, najwyżej wykończonym Mercedesem GLA jest GLA 45 AMG, ale ta wersja Performance kosztuje aż 54 tys. dolarów. Cena ta jest nieco trudna do usprawiedliwienia, jeśli nie jesteś na rynku zorientowanego na osiągi subkompaktowego crossovera SUV-a, ale istnieją inne, bardziej przystępne cenowo opcje.

Zwykłe modele Mercedesa GLA

Dwa główne poziomy wykończenia dla GLA to standardowy GLA 250, który zaczyna się od około 34 000 dolarów, oraz GLA 250 4-Matic, który zaczyna się od około 36 000 dolarów.
Oczywistą różnicą jest napęd na cztery koła. Wielu klientów decyduje się na wersję 4-Matic, ponieważ oferuje ona lepszą przyczepność. System ten skutkuje ogólnie bezpieczniejszym pakietem, zwłaszcza w wilgotnych i zimnych warunkach.
Jeśli jednak mieszkasz w klimacie, który rzadko doświadcza niekorzystnych warunków pogodowych, decydując się na zwykły napęd na przednie koła GLA 250 może zaoszczędzić dolara lub dwa. Jeśli jednak chodzi o odsprzedaż, to wersja 4-Matic jest z pewnością bardziej popularnym wyborem.
GLA 250 oferuje 208 KM i około 258 lb.-ft. w obu wersjach wyposażenia, 7-biegową przekładnię DCT i zwraca około 35MPG, co niekoniecznie jest wynikiem wiodącym w klasie pod względem efektywności paliwowej. Ale, jeśli uważasz, że oba te wykończenia są nudne patrząc, AMG Exclusive wersja na pewno wygląda bardziej atrakcyjnie.
Pakiet AMG obejmuje długą listę sportowych opcji, takich jak felgi AMG, sportowe fotele AMG, podgrzewanie przednich foteli, 4-kierunkowe podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, sportowa kierownica wielofunkcyjna z 3 szprychami, rozszerzone elementy aluminiowe i skórzane oraz wiele innych. Pakiet AMG jest również bardzo poszukiwany na rynku samochodów używanych.

  Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

GLA 35 AMG i GLA 45 AMG

Jeśli uważasz, że nawet pakiet AMG w GLA 250 4-Matic jest nudny i brakuje mu osiągów, to GLA 35 AMG i GLA 45 AMG są topowymi modelami GLA oferowanymi obecnie w większości salonów Mercedesa.
GLA 35 AMG kosztuje około 47.500 dolarów i za taką cenę otrzymamy dobrze wyposażonego GLA 250 4-Matic o mocy 300 KM. Nawet przy tak wysokiej cenie, Mercedes nadal będzie sprzedawał wiele dodatkowych opcji, które podniosą ostateczną cenę 35 AMG do poziomu, który w większości przypadków jest okupowany przez większe SUV-y.
Dla kontekstu, pełnowymiarowy SUV GLC zaczyna się od około 43 tys. dolarów, a dobrze wyposażone GLA 35 może dostać przyzwoicie wyszczególnionego GLC. Spójrzmy prawdzie w oczy, subkompaktowy crossover SUV nie jest stworzony do jazdy zorientowanej na osiągi i z tego powodu, a także wielu innych, GLC jest lepszym zakupem w tym punkcie cenowym.
Jeśli jednak chcesz mieć najbardziej sportowego subkompaktowego crossovera SUV-a, jakiego Mercedes mógłby Ci sprzedać, to jest to GLA 45 AMG. GLA 45 oferuje 382 KM, sztywniejsze podwozie i pakiet zawieszenia nadający się głównie do umiarkowanej jazdy wyczynowej.
Jak wspomniano wcześniej, samochody w tym segmencie są ograniczone przez swoją konstrukcję i nie są tworzone z myślą o jeździe wyczynowej. Ponadto, cena tych pojazdów jest niezwykle trudne do uzasadnienia. Jeśli więc chcesz mniejszego, sportowego Mercedesa, wybierz model A lub CLA 45 AMG, albo całkowicie o nim zapomnij i zamiast niego zdecyduj się na przyzwoicie wyposażonego GLC.

  Które Mercedesy mają paddle shifters

„Idealny” GLA

Aby znaleźć idealnego GLA, należy odbyć jazdę próbną wszystkimi wariantami. Po zapoznaniu się z tymi wariantami należy dobrze przyjrzeć się liście opcji i zdecydować, co jest potrzebne, a co pożądane.
Przy zakupie nowego Mercedesa, można mieszać i dopasowywać wiele różnych pakietów Premium i AMG, specyficzne opcje i takie, które spersonalizują samochód do własnych upodobań. Możesz wybrać lakier, felgi, system nagłośnienia, oświetlenie otoczenia i wiele innych.
Tak więc idealny GLA to prawdopodobnie ten, który Ty uważasz za idealny, a nie ten, który ktoś inny wybierze za Ciebie. Oczywiście, niektóre wersje są obiektywnie lepsze od innych, ale nie możemy zapominać o tym, że samochody to także zakup emocjonalny.

More about the Mercedes GLA

Jak wypada konkurencja w porównaniu z GLA?

Głównymi konkurentami dla GLA są Audi Q3 i BMW X1. Wszystkie trzy pojazdy oferują doświadczenie, które jest godne takich marek premium, ale pewne cięcie kosztów w nich jest oczywiste, a zwłaszcza w modelach AMG, RS lub M.
Wszystkie te trzy marki zdają sobie sprawę z samego udziału w rynku tych modeli, więc jak nowsze modele wychodzą, większość z nich oferuje znacznie więcej niż poprzednicy. Na przykład, nowe Q3 jest bardziej zbliżone do A3, ale poprzednia generacja Q3 wydawała się po prostu trochę poprzednia, nawet gdy dopiero co została wypuszczona.

Która generacja GLA jest najlepsza?

Nowy GLA jest najlepszy, to nie ulega wątpliwości. Poprzednia generacja GLA i Klasa A miały dość mieszane przyjęcie przez klientów, ponieważ wielu z nich uważało, że oba te modele nie są „prawdziwymi Mercedesami”.
Co więcej, w nowym modelu GLA Mercedes rzeczywiście trochę pomyślał i teraz GLA jest świetnym subkompaktowym crossoverem Mercedesa klasy podstawowej. Mercedesowi udało się sprawić, że nowy GLA jest bardziej zbliżony do większych modeli, a mniej jest designerskim przeżytkiem. A sprzedaż z pewnością przynosi korzyści.

  Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa do kupienia?

Czy GLA to lepszy zakup niż podstawowy hatchback Klasy A lub stylowy CLA?

W dzisiejszych czasach ludzie kochają SUV-y. Nawet jeśli GLA to subkompaktowy crossover SUV, to nadal jest to SUV.
Jest to więc bardziej kwestia designu niż czegokolwiek innego, ponieważ te dwa samochody mają wiele wspólnych elementów. Klasa A hatchback i GLA są porównywalne cenowo i oferują całkiem sporo tych samych funkcji. GLA oferuje napęd FWD w modelach innych niż AMG, a Klasa A nie.
Ale jeśli chcesz wersję AMG, Klasa A wydaje się być bardziej sportowym pojazdem. Jeśli wolisz styl i treść, $ 38k Mercedes CLA oferuje sedan-jak projekt w bardziej przystępnej cenie. CLA jest z pewnością popularnym wyborem, ale brakuje mu praktyczności w porównaniu do GLA i Klasy A.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z