Najlepszy off-roadowy muscle car w 2023 r.

Off-road muscle cars tak naprawdę nie istnieją tak samo jak dawno temu. Teraz chodzi o umieszczenie dużego mięśnia V8 w SUV-ie, który może zrobić wszystko. To niekoniecznie jest zła rzecz, ponieważ niektóre z tych SUV-ów są wręcz niewiarygodnie zdolne. W tym artykule, mamy zamiar wymienić najlepsze off-road muscle car w 2023 roku.

Na początek wspomnimy Jeep Grand Cherokee Trackhawk, maszynę o mocy 707 KM, która została zaprojektowana głównie do użytku na drodze, ale może trzymać się nawet na kursie off-road. Dodge Durango SRT również jest w stanie zaoferować ekstremalną moc, ale może również wyjechać w teren.

Jeep Wrangler Rubicon z silnikiem V8 to również muscle car do jazdy w terenie, ponieważ oferuje wystarczającą moc, aby pokonywać szlaki off-road. Na szczycie tej listy znajduje się Mercedes-Benz G63 AMG. Tak, G63 nie jest muscle car, ponieważ nie jest nawet amerykańskiej produkcji, ale nikt nie może zaprzeczyć, jak bardzo jest to muscle car, zwłaszcza z tym gardłowym silnikiem V8.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach naprawdę nie można kupić „prawdziwego” samochodu terenowego typu muscle. Wiele osób przerobiło istniejące muscle car’y, aby uczynić je bardziej przyjaznymi w terenie, ale nie jest to coś, co można od razu kupić.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Jeep Grand Cherokee Trackhawk to najmocniejszy Grand Cherokee wszech czasów. Posiada doładowany silnik V8 o pojemności 6,2L i mocy 707 KM oraz 645lb-ft momentu obrotowego. Trackhawk jeździ i brzmi jak prawdziwy muscle car, co oznacza, że dosłownie rozerwie Ci uszy, jeśli natkniesz się na taki, nawet z niewielkimi zmianami w układzie wydechowym.

  Co się stanie, gdy w samochodzie hybrydowym zabraknie baterii?

Dzięki napędowi AWD, Trackhawk może nawet jeździć w terenie, mimo że niekoniecznie został zaprojektowany, aby wyróżniać się pod tym względem. Choć Trackhawk nigdy nie był przeznaczony ani testowany na prawdziwym torze off-roadowym, wielu właścicieli próbowało tego z większymi i mocniejszymi oponami. Powiedzmy, że z taką ilością mocy pod stopą nie będzie Ci trudno utknąć przez cały czas.

Dodge Durango SRT

Silnik 6.4L HEMI V8, który znajdziemy w Durango oferuje 475 KM i 470lb-ft momentu obrotowego, co jest więcej niż wystarczające, abyś mógł ruszyć w teren. Oczywiście, Durango Hellcat jest jeszcze mocniejszy, ale nie jest tak dobry w terenie jak „zwykły” SRT. Jest to znacznie bardziej zdolny samochód do overlandingu niż do off-roadu, ale jeśli zrobisz małe poprawki, może nim być.

Dodge mówi, że SRT nie ma niezbędnej ochrony podwozia, jak niektóre inne SUV-y z V8 z fabryki, ale jeśli chodzi o równowagę, podwozie i kontrolę, SRT jest po prostu doskonały. Tak czy inaczej, usłyszycie o właścicielach Durango SRT jeżdżących po bezdrożach, co nie jest niczym niezwykłym, biorąc pod uwagę, że jest to SUV z napędem AWD o mocy 475 KM, który z natury został zaprojektowany tak, aby jeździć wszędzie.

Jeep Wrangler Rubicon V8

Jeep Wrangler Rubicon wyposażony w silnik V8 to bestia jeśli chodzi o off-roading. Silnik o mocy 470 KM i 470 funtów momentu obrotowego jest taki sam, jak w Durango SRT. Jeep jest jednak bardziej terenowym samochodem niż Durango, co jest tym, czego oczekujesz, jeśli poważnie myślisz o jeździe w terenie.

  Jaki jest dobry SUV dla dużej osoby?

Wrangler jest świetny do Overlanding, rock-crawling, mud-trailing, dune driving, lub cokolwiek innego, co rzucisz na niego. Został zaprojektowany od podstaw, aby jeździć wszędzie, co oznacza, że niewiele rzeczy jest w stanie go zatrzymać. Podsumowując, Wrangler Rubicon V8 jest prawdopodobnie najbardziej zdolnym samochodem terenowym na tej liście, może z wyjątkiem G63 AMG, który omówimy w następnym akapicie.

Mercedes-Benz AMG G63

Potężny G-Wagon nie jest w żadnym wypadku muscle car, ponieważ jest tak niemiecki, jak tylko niemieckie samochody mogą być. Pod maską ma jednak V8, które sprawia wrażenie, jakby należało do współczesnego muscle cara. Moc 577 KM i moment obrotowy 627 lb-ft sprawiają, że nie poczujesz braku mocy w G63, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Dzięki trzem blokowanym dyferencjałom, G63 jest w stanie pokonać teren, który tylko Wrangler Rubicon jest w stanie pokonać spośród wszystkich samochodów wymienionych w tym artykule. Poza tym, że G63 jest tak potężny i tak zdolny, jest wyposażony w najnowszą technologię Mercedesa i wszystkie wygody, jakich byś sobie życzył.

FAQ Section

Czy muscle cars mogą jeździć w terenie?

Nie bardzo. Muscle cars zostały zaprojektowane głównie do wyścigów na ćwierć mili i wyścigów na światłach stopu. Potem stały się bardziej zwyczajne i zaczęły być luksusowe i przyjazne dla techniki. Prawdziwe samochody mięśniowe były barebone i wyposażone w ogromny gardłowy V8, który uczynił samochód niezwykle ciężki nos, który dał mu to doświadczenie jazdy podpisu.

  Jak stwierdzić, czy silnik jest uszkodzony z powodu braku oleju

Te samochody często mają problem z jazdą prosto po idealnie utwardzonych drogach, dlatego nie nadają się na żaden terenowy szlak. Jeśli mi nie wierzysz, po prostu wygoogluj, ile Fordów Mustangów rozbiło się po prostu wychodząc z imprezy typu „cars and coffee”.

Czy istnieją SUV-y typu muscle car?

Nie, „prawdziwy” muscle SUV nigdy nie został zbudowany, ponieważ muscle cars były głównie dwudrzwiowymi, dużymi coupe z silnikami V8, ostrym wyglądem, szerokimi oponami, gałkami na masce i poszerzonymi błotnikami. Nawet jeśli SUV-y takie jak Trackhawk pasują do tego opisu, nie są to prawdziwe muscle cars, ponieważ prawdziwe muscle cars już nie istnieją.

Należą do lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, a dziś nie są dostępne w sprzedaży. Jasne, Hellcats i GT500s, i ZL1s są niesamowite, ale nie są to prawdziwe samochody mięśniowe w taki sam sposób, jak te, które były z powrotem w dzień.

Czy Europa ma muscle cars?

Nazwa muscle car była i nadal jest związana z samochodami produkowanymi w USA, ale jeśli spojrzymy na to, co sprawiło, że muscle car, możemy zobaczyć kilka europejskich modeli, które pasują do tego opisu. Stary V8 Vantage firmy Aston Martin to czysty muscle car, wystarczy wygooglować, jeśli mi nie wierzycie. Wiele modeli AMG Mercedesa, takich jak E55 lub C63 to również muscle cars.

DeTomaso Longchamp i Mercedes AMG „Hammer” to również muscle cars produkowane przez europejskich producentów samochodów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z