Najlepszy pickup dla starszych kierowców

Współczesne pickupy są dalekie od ciężarówek sprzed kilkudziesięciu lat, ponieważ są one teraz pełne wszelkiego rodzaju komfortu i luksusowych funkcji, które kiedyś były zarezerwowane tylko dla topowych SUV-ów i sedanów. W związku z tym współczesne ciężarówki nadają się do wielu celów, co oznacza, że bliżej im do SUV-ów niż do starych ciężarówek.

Jednakże, samochody ciężarowe dla seniorów muszą oferować specyficzne cechy, aby uczynić je bardziej przyjaznymi dla seniorów. Cechy te obejmują łatwą dostępność, doskonałą widoczność, bezpieczną i dokładnie przetestowaną platformę, komfort i intuicyjność.

Co więcej, starsi kierowcy korzystają również z takich udogodnień, jak elektrycznie rozkładane deski rozdzielcze, elektroniczne otwieranie klapy bagażnika, regulowane zawieszenie, regulowane w wielu kierunkach fotele i kierownice. Biorąc pod uwagę fakt, że większość pickupów z XXI wieku oferuje większość z tych funkcji, można śmiało powiedzieć, że na rynku jest wiele przyjaznych seniorom samochodów ciężarowych.

Weź pod uwagę nowy RAM1500, Forda F-150 i Hondę Ridgeline, jeśli chcesz mieć najlepszą przyjazną dla seniorów ciężarówkę, jaką możesz dostać. Warto również przyjrzeć się modelom Chevy Silverado i Toyota Tacoma, które również są przyjazne dla starszych kierowców.

Dodge RAM 1500

Nowy Dodge RAM1500 posiada wiele superlatyw pod swoim rękawem, które czynią go jednym z najlepszych pick-upów, jakie można obecnie kupić. RAM1500 otrzymał również ocenę Top Safety Pick + w testach zderzeniowych IIHS, co czyni go najlepszym pod względem bezpieczeństwa w razie kolizji.

Oprócz bezpieczeństwa, RAM1500 jest również łatwo dostępny, ponieważ można zdecydować się na elektrycznie składane deski rozdzielcze i elektrycznie otwieraną klapę bagażnika. System infotainment jest intuicyjny i 1500 oferuje również doskonałą widoczność dookoła. Zawieszenie jest komfortowe, podobnie jak fotele, co oznacza, że 1500 świetnie sprawdza się również jako samochód na długie dystanse.

  Najlepszy samochód hybrydowy do podróży drogowych

Honda Ridgeline

Honda Ridgeline to prawdopodobnie najbardziej SUV-owaty pick-up z całej gromady, ponieważ w większości przypadków skłania się ku komfortowej stronie pojazdów użytkowych. Oznacza to, że możliwości ciągnięcia i holowania, które oferuje Ridgeline nie są tak imponujące, jak te z wszystkich innych pickupów na tej liście.

Ridgeline jest prawdopodobnie najlepszą średniej wielkości ciężarówką, jaką można kupić w tych dniach, ponieważ oferuje wyrafinowane podwozie, które czyni go doskonałym dla starszych kierowców. Ridgeline jest łatwo dostępny, a jednocześnie oferuje doskonałą widoczność dookoła. Oferowane silniki są wydajne, a wskaźniki bezpieczeństwa Ridgeline są więcej niż przyzwoite.

Ford F-150

Ford F-150 jest najlepiej sprzedającym się pojazdem w USA już od dłuższego czasu, ponieważ oferuje trochę wszystkiego w stosunkowo przystępnej kategorii cenowej. Mimo, że sugerowana cena detaliczna F-150 może się nawet potroić, jeśli zdecydujesz się na bardziej zaawansowane opcje wykończenia i wyboru silnika, wydaje się, że większość klientów nadal uważa, że takie modele są tego warte.

Nowsze ciężarówki F-150 korzystają z nowej architektury opartej na aluminium, która sprawia, że F-150 jest lżejszy od większości swoich konkurentów. Poprawia to również komfort, zwinność i wydajność. F-150 jest również łatwo dostępny dzięki różnego rodzaju gadżetom, takim jak składane deski rozdzielcze, a pozycja za kierownicą i widoczność są najwyższej klasy.

Chevy Silverado

Dodge RAM, F-150 i Chevy Silverado to trzy najpopularniejsze pick-upy w USA, ponieważ reprezentują one esencję amerykańskiej kultury człowieka pracy. Jednak Chevy Silverado różni się od nich tym, że posiada bogate wyposażenie standardowe, nawet w modelu podstawowym.

  Samochody o najmniejszej amortyzacji

Oznacza to, że Silverado może być równie dobrze najlepszą opcją cenową z całej trójki. Poza tym, że Silverado jest stosunkowo niedrogie, posiada również wszystkie wyżej wymienione cechy, podobnie jak dwa pozostałe najpopularniejsze samochody ciężarowe w USA.

Toyota Tacoma

Aby zakończyć listę najlepszych pick-upów dla starszych kierowców, koniecznie sprawdź Toyotę Tacoma, ponieważ ten średniej wielkości pick-up jest idealnym środkiem pomiędzy bardziej miejską Hondą Ridgeline a bardziej użytkowymi ciężarówkami pełnowymiarowymi.

Tacoma oferuje również wspaniałe możliwości terenowe, niezwykle niezawodną platformę i najlepszy silnik z całej gamy. Od lat Tacoma jest dość popularnym wyborem wśród starszych kierowców, ponieważ jest tak wygodna i dopracowana. Pozycja za kierownicą jest regulowana na dużą długość, a wnętrze kabiny jest raczej wysokiej klasy, ale nie jest zbyt krzykliwe ani trudne do przyzwyczajenia.

Sekcja FAQ

Dlaczego ludzie tak bardzo kochają pick-upy?

Pick-upy są prawdopodobnie centralnym punktem amerykańskiej kultury motoryzacyjnej, ponieważ łączą w sobie użyteczność, komfort i zdolności terenowe w dość przystępnym pakiecie. Wiele małych firm w USA polega na pick-upach, aby zaspokoić swoje codzienne potrzeby logistyczne, co oznacza, że są one idealne do różnych celów.

Jako człowiek pracujący, pick-up truck jest najlepszym typem samochodu, który można dostać. Ponadto, ciężarówki stały się bardziej luksusowe i wyrafinowane, co oznacza, że wiele z nich jest używanych w mieście i na wsi.

Jaki jest najlepszy elektryczny pick-up na rynku?

Dwa najlepsze elektryczne pick-upy na rynku to Ford F-150 Lightning i Rivian R1T. Oba są o wiele bardziej praktyczne w porównaniu do wszystkich starszych tradycyjnych ICE pick-upów, ponieważ oferują wiele miejsc do przechowywania w samochodzie.

  Jaki jest najlepszy samochód sportowy dla grubych ludzi?

Są one bardziej wyrafinowane, mimo że są o wiele cięższe. To ma sens, aby zdecydować się na jeden z tych dwóch, jeśli jesteś w stanie cieszyć się samochód elektryczny bez podejmowania zbyt wielu codziennych wyrzeczeń. Jednak elektryczne pick-upy dopiero zaczynają trafiać na rynek, więc dobrze jest też poczekać chwilę, aż będzie więcej opcji do wyboru.

Dlaczego powinienem kupić SUV-a zamiast pick-upa?

SUV-y są lepszymi samochodami rodzinnymi i zazwyczaj są bardziej wyrafinowane zarówno podczas jazdy po autostradzie, jak i w mieście. Brakuje im jednak użyteczności, ponieważ nie oferują dużych łóżek z tyłu. Bądź, że tak jak może, jeśli nie jesteś człowiekiem pracy i używasz samochodu do ogólnej jazdy, SUV może być lepszym wyborem.

SUV jest również lepszym samochodem rodzinnym, ponieważ oferuje więcej miejsca do siedzenia w porównaniu do ciężarówki. Poziomy luksusu, jakie oferuje SUV, są prawie zawsze o krok powyżej porównywalnego pick-upa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z