Najlepszy rok dla Audi A3

Czy Audi A3 to dobry samochód?

Audi A3 to kompaktowy rodzinny hatchback / sedan, który ma na celu zaoferowanie wszystkiego, czego można oczekiwać od najnowocześniejszego modelu Audi, ale bez bycia zbyt dużym lub drogim. A3 jest już od dłuższego czasu i można śmiało powiedzieć, że A3 jest jednym z najbardziej udanych modeli Audi, zwłaszcza na rynku europejskim, który dostaje zarówno hatchback i sedan.

Najlepszym rokiem Audi A3 wydaje się być model 2017, ponieważ naprawdę dobrze równoważy wartość z niezawodnością. Model 2017 wprowadził również mid-cycle refresh do Audi A3, co oznacza, że ta generacja A3 wypełnia lukę między bardzo najnowszym A3 i tym, który przyszedł przed nim.

Audi A3 2020 reprezentuje bardzo najnowszą generację A3, która dziedziczy sporo części z poprzedniej generacji A3 i łączy to z całkowicie przeprojektowanym wnętrzem i zewnętrzem. Model 2020 jest najlepszym rokiem modelowym dla najnowszego A3 ze względu na cenę i ogólny wskaźnik zadowolenia klientów.

Powinieneś również rozważyć zakup modelu 2016 A3, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, ale nadal uzyskać samochód, który oferuje Ci stosunkowo luksusowe doświadczenie. Dobrze wyposażony model 2016 jest tańszy lub tak samo drogi jak dość goły model 2017, co oznacza, że otrzymujesz wiele wartości za swoje pieniądze.

2017 Audi A3

Poprzednia generacja Audi A3 jest ogromnym sukcesem dla Audi, ale mid-cycle refresh poprzednia generacja A3 wydaje się być najlepszym wyborem z grupy w ogóle. Powodem, dla którego model 2017 jest tak dobry jest to, że kosztuje najmniej pieniędzy ze wszystkich mid-cycle refresh previous-gen A3 modeli, a jednak oferuje wszystko.

  Najlepszy dodatek do oleju dla Audi

Modele z pierwszego roku produkcji mają tendencję do bycia nieco mniej niezawodnymi niż samochody, które przychodzą później, ale A3 2017 jest tylko mid-cycle refresh, co oznacza, że samochód pod spodem jest mniej więcej taki sam jak model, który przyszedł przed nim. Model 2017 wygląda świetnie, zwłaszcza w formie S-Line i z zestawem dobrych kół.

Wnętrze modelu 2017 jest tak samo luksusowe, jak wtedy, gdy pojawił się po raz pierwszy. Możesz uzyskać 2017 A3 z wysokiej jakości materiałami w całym. Niezawodność jest świetna, oferuje przyzwoitą wartość i wygląda lepiej niż większość modeli A3 tam.

2020 Audi A3

Jeśli chcesz bardzo najnowszej generacji Audi A3, powinieneś rozważyć zakup modelu 2020, ponieważ oferuje wszystko, co oferuje model 2022, ale kosztuje znacznie mniej pieniędzy. Jako takie, model 2020 jest wartość pick z grupy i dlatego jest prawdopodobnie najlepszym modelem A3 można dostać. Może nie być tak niezawodny jak 2017 i dlatego zajmuje drugie miejsce, ale nadal jest to naprawdę dobry samochód.

Niezawodność-wise, było kilka problemów i odwołania na 2020 A3, ale większość z nich zostały posortowane przez teraz. Powodem, dla którego 2020 jest tak dobry, jest to, że wygląda niesamowicie wewnątrz i na zewnątrz. Samochody S-Line mają dużo obecności na drodze, ponieważ wyglądają zbyt futurystycznie i trudno przejść niezauważonym.

Nie jest to typowe dla Audi, ponieważ są oni znani z projektowania samochodów wyglądających słabo, ale modele S-Line Audi A3 z pewnością są inne. Wnętrze jest również niesamowicie dobrze wyposażone w ostre linie, duże ekrany i piękny, najlepszy w branży zespół wskaźników Virtual Cockpit firmy Audi.

  Aiways vs Audi - co jest lepsze?

2016 Audi A3

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, ale nadal chcesz stosunkowo nowe, jakościowe doświadczenie Audi, powinieneś sprawdzić model 2016. Audi A3 z 2016 roku to model poprzedniej generacji sprzed faceliftingu, który nie różni się zbytnio od modelu po faceliftingu. Stylistyka zewnętrzna nadal jest naprawdę dobrze wyglądająca, zwłaszcza gdy jest wyposażona w światła LED, ładny zestaw kół i pakiet S-Line.

Wnętrze jest mniej więcej takie samo jak w modelu 2017, z wyjątkiem kierownicy i kilku innych detali. Model 2016 jest tak samo niezawodny jak model 2017, co oznacza, że nie ma obaw z tego działu. Oferuje taką samą ilość miejsca, te same silniki i tę samą skrzynię biegów.

Jasne, nie czuje się tak nowoczesny jak model 2017, ponieważ nie jest dostępny z Virtual Cockpit Audi, ale jeśli chcesz zaoszczędzić kilka dolarów, 2016 jest drogą do zrobienia. Jest to prawdopodobnie najbardziej zorientowany na wartość używany model A3, który można kupić w ogóle.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi A3?

Jeśli lubisz kompaktowe samochody premium, pokochasz Audi A3, ponieważ jest to naprawdę dobrze zaokrąglony luksusowy samochód, który oferuje wszystkie nowoczesne udogodnienia, których można oczekiwać od marki premium. A3 jest już od dłuższego czasu i jest to naprawdę popularny samochód na rynku 2nd hand, zwłaszcza w Europie.

Jeśli nie lubisz małych samochodów, prawdopodobnie nie będziesz cieszyć się A3 albo. To nie jest tak, że nie może zmieścić dużych dorosłych, to bardziej kwestia komfortu i czuć na drodze. Hatchback jest bardziej przestronną opcją, ale sedan jest znacznie lepiej wyglądającym samochodem dla większości ludzi.

  BMW X6 VS Audi Q8 - co jest lepsze?

Który model Audi A3 jest najlepszy?

Jeśli chcesz mieć najbardziej wydajne Audi A3, powinieneś wybrać modele 1,6L TDI lub 2,0L TDI, jeśli są dostępne. Jeśli nie, powinieneś dostać model A3 zasilany benzyną 1,5L. Jeśli chcesz najbardziej ekscytujący i najlepszy model A3, jaki można kupić, Audi RS3 z 5-cylindrowym silnikiem turbo jest drogą do zrobienia.

Czy Audi A3 występuje w formie kabrioletu?

Audi kiedyś oferowało A3 cabrio, ale model cabrio został zarzucony na rok modelowy 2020, ponieważ popularność małych kabrioletów (i kabrioletów w ogóle) od dziesięcioleci jest na spirali spadkowej. Żyjemy w erze SUV-ów i crossoverów, co oznacza, że po prostu nie ma wystarczającego zainteresowania samochodami kabrioletami, przynajmniej nie w tym momencie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z