Najlepszy rok dla Audi A4

Najlepszy rok dla Audi A4

Audi A4 istnieje od 1994 roku i jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Audi. Ten kompaktowy luksusowy rodzinny sedan oferuje luksus kojarzony z takimi modelami jak A6, nie będąc przy tym zbyt dużym ani drogim. A4 jest również stosunkowo niezawodnym modelem, ale niektóre lata modelowe są lepsze od innych. Jaki jest więc najlepszy rok dla Audi A4?

Wygląda na to, że Audi A4 z 2015 roku zbiera najwięcej pochwał i dlatego jest najlepszym używanym Audi A4 do kupienia. Model 2018 plasuje się zaraz za modelem 2015 A4, ponieważ oferuje nieco zmieniony wygląd i kilka unowocześnień tu i tam, nie będąc przy tym mniej niezawodnym. Trzeci najlepszy rok modelowy A4 to 2019, ponieważ jest to mniej więcej A4 z 2018 roku z odświeżeniem w połowie cyklu.

To właśnie te trzy modele uzyskały najlepsze oceny spośród wszystkich dotychczasowych modeli Audi A4. Starsze modele Audi A4 sprzed 2015 roku mają już prawie 8 lat i tak naprawdę nigdy nie były tak popularne, ponieważ były mniej więcej takie same jak A4, które pojawiło się w połowie XXI wieku.

Tak czy inaczej, jeśli jesteś zainteresowany zakupem używanego Audi A4, rozważ te trzy lata modelowe, ponieważ wydają się być prawidłowo wyceniane i są najbardziej zadowolone z większości ludzi.

2015 Audi A4

Audi A4 z roku 2015 to jedna z największych modernizacji w stosunku do poprzedniego modelu w historii linii Audi A4. Do wyboru jest wiele silników i wszystkie wydają się być dopracowane i odpowiednio mocne, nawet te z silnikami wysokoprężnymi. Większość ankiet dotyczących zadowolenia klientów oceniła model 2015 A4 jako najlepszy rok dla Audi A4 od czasu, gdy model ten pojawił się po raz pierwszy w 2015 roku.

  Audi Q5 vs. Porsche Cayenne

Silnik, skrzynia biegów, układy elektryczne i hamulcowe otrzymały najwyższe noty, natomiast zawieszenie i układ napędowy otrzymały znacznie niższe oceny. Niektórzy zgłaszali również problemy z łącznością Bluetooth i innymi funkcjami infotainment, ale to tylko drobiazgi.

A4 z 2015 roku zdobywa pierwsze miejsce, ponieważ reprezentuje najlepszą wartość spośród wszystkich używanych modeli Audi A4. Jest to pierwszy rok modelowy piątej generacji B9 Audi A4, a zatem jest to model o najbardziej przystępnej cenie. Podsumowując, rok 2015 jest najlepszym rokiem dla Audi A4, ponieważ łączy w sobie najlepszą wartość i najlepszy ogólny wynik zadowolenia klienta.

2018 Audi A4

Audi A4 z 2018 roku jest bardziej dojrzałą wersją modelu z 2015 roku, z prawie takim samym wynikiem zadowolenia klientów. Jednak wydaje się, że model 2018 A4 spotkał się z krytyką dotyczącą hamulców, a dokładniej rotorów hamulcowych, które łatwo ulegają korozji i powodują wibracje hamulców oraz obniżają ogólny komfort jazdy.

Powodem, dla którego model 2015 jest lepszy od 2018, jest również cena, ponieważ trzyletnia różnica między nimi oznacza stosunkowo duży skok cenowy. Jest to zrozumiałe, ponieważ samochód jest o 3 lata nowszy, ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma zbyt wielu różnic między nimi i tylko zatwardziali entuzjaści Audi są w stanie je dostrzec.

Wydaje się, że model 2018 uzyskał najlepsze oceny w zakresie układu paliwowego, skrzyni biegów, chłodzenia silnika i elektroniki samochodowej. Wspomnieliśmy już o hamulcach jako największym bolączce A4 z 2018 roku i gdyby nie były one problemem, model 2018 mógłby z łatwością rywalizować z modelem 2015 o miejsce numer jeden.

  Najczęstsze problemy z Audi A1

2019 Audi A4

Audi A4 2019 również należy do rodziny B9, ale jest modelem odświeżonym w połowie cyklu produkcyjnego, który jeszcze bardziej udoskonalił model B9, a nawet rozwiązał niektóre problemy, takie jak korozja tarczy hamulcowej, które nękały poprzednie modele. Model 2019 zyskał nową twarz, nowe światła, większy ekran infotainment, zaktualizowany system wirtualnego kokpitu, nowsze oznaczenia nazw i ogólnie dopracowaną paletę silników.

Skrzynia biegów, silnik, zawieszenie i układ paliwowy to elementy, które uzyskały najwyższe oceny zadowolenia, natomiast grzechotki i skrzypienie we wnętrzu to elementy, które uzyskały najgorsze oceny. Mimo że odświeżenie w połowie cyklu produkcyjnego rozwiązało problem korozji, hamulce w A4 2019 nadal mają problemy, ale z przewodami hamulcowymi.

Cena A4 2019 jest znacznie wyższa niż modelu 2015, a nawet 2018, ponieważ jest to odświeżenie w połowie cyklu produkcyjnego. Jednak model 2019 jest dostarczany z dość bogatym zestawem wyposażenia bezpośrednio z fabryki, co nieco zmniejsza różnicę w cenie.

Sekcja FAQ

Czy Audi A4 jest samochodem rodzinnym?

Audi A4 jest rzeczywiście samochodem rodzinnym i wielu uważa, że jest to lepszy samochód rodzinny niż jego główni rywale, Mercedes Benz Klasy C lub BMW serii 3. A4 oferuje wystarczająco dużo miejsca we wnętrzu, nawet dla starszych rodzin, dzięki przestronnym tylnym siedzeniom, naprawdę pojemnemu bagażnikowi i wielu przyjaznym dla rodziny elementom wyposażenia.

Należą do nich porty USB, duża ilość schowków, dobra widoczność, szeroko otwierane drzwi, łatwe wsiadanie, wystarczająca ilość miejsca na foteliki dziecięce, punkty mocowania IsoFix na wszystkich fotelach pasażerskich i wiele innych.

  Najczęstsze problemy z Audi Q7

Czy Audi A4 jest bezpiecznym samochodem?

Audi A4 zawsze było naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ nieustannie otrzymuje 5 gwiazdek od większości instytucji zajmujących się testami zderzeniowymi, takich jak IIHS czy Euro NCAP. Obie te instytucje przyznały prawie wszystkim modelom A4 5 gwiazdek dzięki doskonałej jakości wykonania i świetnym systemom pasywnej ochrony przed skutkami zderzeń.

O stronę programową również zadbano bardzo dobrze, ale problem polega na tym, że modernizacja tych systemów kosztuje dość dużo pieniędzy.

Czy Audi A4 jest lepsze od BMW serii 3 lub Mercedesa Klasy C?

Ta trójka już od dłuższego czasu wymienia się ciosami i wygląda na to, że Audi A4 jest tym, które równoważy swoją atrakcyjność rynkową, ponieważ jest bardziej luksusowe niż BMW serii 3, ale nie tak luksusowe jak Klasa C. Z drugiej strony, BMW serii 3 jest najbardziej sportowym modelem z całej grupy, natomiast Klasa C jest najmniej sportowa.

Oznacza to, że w różnych segmentach Audi plasuje się pośrodku pomiędzy tymi dwoma modelami. Nie jest może tak doskonałe w wielu dziedzinach, jak pozostałe dwa modele, ale nie ustępuje im prawie w niczym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z