Najlepszy rok dla Audi A5

Audi A5 to jeden z najciekawszych modeli sedan/coupe Audi, ponieważ jest nieco dłuższy niż czasami zbyt kompaktowe Audi A4, a jednocześnie nie jest tak duży jak średniej wielkości Audi A6. Co więcej, 90% osób zgodzi się, że A5 wygląda o niebo lepiej niż A4, zwłaszcza że występuje w bardziej stylowych wariantach i z bezramkowymi drzwiami typu coupe.

Jako takie, Audi A5 wydaje się być naprawdę dobry samochód ogólnie, i dlatego A5 jest niezwykle popularny na rynku 2nd hand na całym świecie. Jeśli chcesz najlepsze Audi A5 pieniądze mogą kupić, powinieneś iść do 2018 Audi A5, ponieważ model 2018 jest jednym z nowszych pokoleń A5 i jest to również model z dość niezawodnym rekordem toru nie łamiąc zbyt wiele.

2nd najlepszy model Audi A5 można kupić jest zupełnie nowy model 2022, ponieważ jest to najbardziej zaawansowany, najbardziej pożądane i najbardziej wyrafinowany model A5, który również wydaje się trzymać w dziale niezawodności. Wreszcie, 2016 Audi A5 jest ostatnim rokiem modelowym 1 gen A5, który zawsze będzie świetnym samochodem.

Model 2016 jest tym, który ma najmniej problemów, ponieważ stoi na podwoziu, które ma prawie 10 lat. Oznacza to, że Audi zdążyło przed modelem 2016 rozwiązać garść problemów, które nękały A5 od momentu jego pierwszego pojawienia się z powrotem w latach 2000.

2018 Audi A5

Audi A5 2018 wydaje się być najlepszym wyborem z całej gamy A5, ponieważ jest naprawdę niezawodny, dość dobrze wyceniony i dość dobrze wyposażony. Model 2018 reprezentuje przed-faceliftową 2. generację Audi A5, ale Audi A5 po-faceliftowe nie różni się zbytnio od modelu przed-faceliftowego, zwłaszcza wewnątrz.

  Częste problemy z Audi Q5

Audi 2018 wydaje się mieć świetne wyniki zadowolenia klientów, które z pewnością umieszczają 2018 A5 wysoko na liście poszukiwanych przez wielu ludzi. Projekt zewnętrzny jest elegancki, zwłaszcza w przypadku czterodrzwiowego modelu Sportback. Wnętrze jest obłożone wysokiej klasy materiałami, takimi jak aluminium i czarny plastik fortepianowy.

Cenowo, 2018 może być uważany za nieco zbyt stromy dla wielu osób, ale 2018 A5 jest teraz 4-letnim samochodem, co oznacza, że dość mocno się zamortyzował. To ma sens, aby poczekać rok lub dwa przed te pochodzą w dół jeszcze bardziej. W tym momencie, te prawdopodobnie będą się sprzedawać jak szalone.

2022 Audi A5

2022 Audi A5 to najnowszy, najbardziej zaawansowany i najbardziej pożądany model A5, jaki można kupić za pieniądze. Wydaje się również, że jest to dość niezawodny samochód, jak również. Powodem, dla którego 2022 wydaje się być niezawodny jest to, że jest oparty na platformie, która została po raz pierwszy wprowadzona prawie pięć lat wcześniej. Oznacza to, że Audi miało wystarczająco dużo czasu, aby wyprasować większość problemów, które nękały modele, które pojawiły się przed nim.

2022 reprezentuje post-facelift 2. generacji A5, który prawdopodobnie wygląda znacznie lepiej niż pre-facelift 2. generacji A5. Wnętrze jest nieco zaktualizowane, ale tak naprawdę nie było potrzeby, aby całkowicie przeprojektować wnętrze A5, ponieważ wnętrze A5 2 generacji wygląda przed swoim czasem, nawet teraz.

Silniki są w najlepszym wydaniu, ponieważ są mocne, wydajne i naprawdę gładkie. Prawdą jest, że są one znacznie droższe niż model 2018. Do tego stopnia, że wiele osób argumentuje potrzebę upgrade’u do modelu 2022 w ogóle. Nikt jednak nie zaprzeczy, że 2022 jest bardziej zaawansowany, bardziej pożądany, a także bardziej niezawodny.

  Czy Audi Q8 to dobry samochód?

2016 Audi A5

Jeśli chcesz używane Audi A5, które ma największy sens finansowy, model 2016 jest tym, który należy zdobyć. Powód jest prosty, jest to ogromnie niezawodny samochód, który jest na zewnątrz przez około dekadę. Stąd Audi poradziło sobie z większością problemów, które nękały modele, które pojawiły się przed nim.

Warto wspomnieć, że 2016 A5 jest powszechnie uważany za jeden z najlepiej zaprojektowanych modeli Audi, które kiedykolwiek uświetniły oblicze ziemi. Wnętrze jest nieco słabym punktem modelu 2016, ponieważ pokazuje swój wiek o wiele bardziej niż obecne modele A5.

Tak czy inaczej, jeśli jesteś zainteresowany głównie w aspekcie wartości, model 2016 jest jeden, aby uzyskać. Jest to również ostatni 1 gen Audi A5 rok modelowy, co oznacza, że te zrobić zachować wartość lepiej niż wiele Audi A5 lat modelowych, które przyszły przed nim.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi A5?

Audi A5 jest jednym z najbardziej popularnych modeli Audi, zarówno na rynku używanym, jak i nowym. Dzieje się tak dlatego, że A5 znajduje się dokładnie pośrodku. Jest wystarczająco duży, aby zmieścić cztery osoby, ale nie za duży, aby czuć się jak łódź. Dostaje świetne silniki, świetnie wygląda i jest produktem o wysokiej jakości wykonania, któremu nie brakuje ani trochę do żadnego z konkurentów.

Jednak bardziej zorientowani na osiągi kierowcy mogą uznać A5 za nieco zbyt kliniczne. Samochód jest po prostu tak dobry, że często sprawia wrażenie nudnego. Jeśli więc chcesz mieć do czynienia z autem uniwersalnym, A5 jest tym, które powinieneś kupić. Z drugiej strony, jeśli lubisz sportowe samochody, lepiej wybrać BMW serii 4.

  Czy Audi S7 to dobry samochód?

Który model Audi A5 jest najlepszy?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli chcesz wydajnego samochodu, który może zrobić wszystko, powinieneś wybrać jedną z opcji diesla, ponieważ są one o wiele bardziej ekonomiczne. Z drugiej strony, model 2.0L TFSI jest prawdopodobnie najlepszym wyborem z całej grupy, ponieważ oferuje całkiem sporo wszystkiego, czego potrzebujesz.

Pamiętaj również, aby rozważyć A5 z systemem Quattro AWD, ponieważ jest to kluczowe dla samochodu, aby czuć się tak dobrze, jak to możliwe. Jest to również niezbędne dla wspaniałych możliwości jazdy zimą.

Czy Audi A5 jest lepsze od Mercedesa Klasy C Coupe i BMW serii 4?

BMW serii 4 to samochód wyczynowy z całej gromadki, co oznacza, że osoby, które najbardziej cenią sobie dynamikę jazdy, powinny zdecydować się na serię 4. Jednakże, seria 4 nie jest najbardziej komfortowym samochodem z całej trójki. Z drugiej strony, Mercedes Benz C-Class Coupe jest najbardziej komfortowym samochodem, który nie lubi zbytnio zakrętów.

Audi A5 jest gdzieś pośrodku, ale nieco bardziej skłania się ku Klasie C. Oznacza to, że wszystkie trzy z nich są niesamowite, a twoje decyzje o zakupie będą prawdopodobnie oparte na rodzaju doświadczenia z jazdy, które cenisz najbardziej i twojej lojalności wobec odznaki.

Video: Kupno używanego Audi A5 – 2007-2016, Wspólne problemy, Porady dotyczące zakupu / przewodnik

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z