Najlepszy rok dla Audi Q5

Najlepszy rok dla Audi Q5

Audi Q5 po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 2008 roku i od tego czasu jest produkowane. Przez dwie generacje i dwa odświeżenia w połowie cyklu produkcyjnego, Q5 zdołało stać się jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów Audi, jeśli nie najbardziej pożądanym. Jednak niektóre generacje Q5 nie radziły sobie tak dobrze jak inne, dlatego w tym artykule przedstawimy ranking najlepszych lat modelowych Audi Q5.

Najlepszym rokiem modelowym Q5 wydaje się być model 2017 według większości rankingów internetowych i ankiet dotyczących zadowolenia właścicieli. Model 2017 Q5 to pierwszy rok modelowy drugiej generacji modelu Q5, który zdobył to pierwsze miejsce zarówno dlatego, że oferuje naprawdę niezawodne doświadczenie, jak i ze względu na wysoką wartość.

Drugim najlepszym rokiem modelowym Audi Q5 jest model 2021, ponieważ jest to najlepszy model Q5 drugiej generacji po faceliftingu. Powodem, dla którego zajmuje on drugie miejsce, jest fakt, że jest to ogólnie najbardziej zaawansowane Audi Q5 i najtańsze Q5 obecnej generacji.

Jeśli podoba Ci się 1. generacja Q5, najlepszym modelem jest bez wątpienia Audi SQ5 po faceliftingu 2016 z doładowanym silnikiem V6 o pojemności 3,0 l. Powodem, dla którego ta konkretna pierwsza generacja Q5 zajmuje trzecie miejsce, jest fakt, że jest to jeden z najnowszych modeli z prawdopodobnie najlepszym silnikiem Q5 w historii.

2017 Audi Q5

Audi Q5 z 2017 roku to pierwszy model Q5 drugiej generacji, który wprowadził Q5 w erę nowoczesności. Kiedy po raz pierwszy pojawił się na rynku, wiele osób nie było zachwyconych jego wyglądem, ale nikt nie krytykował modelu 2017 Q5, jeśli chodzi o jakość i wystrój wnętrza.

  Najczęstsze problemy z Audi SQ7

Powodem, dla którego model 2017 zajmuje pierwsze miejsce jako najlepszy rok dla Audi Q5, jest fakt, że oferuje on najlepszą wartość dla współczesnego modelu Q5, a jednocześnie jest tak samo niezawodny jak wszystkie modele Q5 sprzed faceliftingu drugiej generacji, które go zastąpiły. Z tych właśnie powodów model 2017 jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli Q5 na rynku wtórnym.

Q5 z roku 2017 jest także samochodem, który zdobył wysokie uznanie klientów, a ogólny wykres zadowolenia klientów z Q5 z roku 2017 jest jednym z najlepszych, jakie można znaleźć dla Q5. Podsumowując, model Q5 z 2017 roku oferuje świetną wartość, ponieważ balansuje pomiędzy najnowszym modelem Q5 a nieco przestarzałym modelem Q5 pierwszej generacji po faceliftingu. Jego cena jest idealna, ponieważ oferuje wszystko, czego potrzebujesz od współczesnego SUV-a.

2021 Audi Q5

Jeśli chodzi o usuwanie drobnych niedoskonałości, model 2021 Q5 stanowi świetną ewolucję modelu Q5 z 2017 roku, który nie wypadł najlepiej w dziale stylistycznym. Wiele osób (w tym ja) uważało, że przedfaceliftingowa druga generacja Q5 nigdy nie zawładnęła w pełni wyobraźnią, a ja nadal uważam, że Q5 pierwszej generacji po faceliftingu wygląda lepiej z zewnątrz.

Na szczęście Q5 z 2021 roku wygląda z zewnątrz znacznie lepiej, mimo że wystrój wnętrza nie zmienił się aż tak bardzo. Co więcej, w modelu Q5 z 2021 roku po raz pierwszy wprowadzono model Sportback, który oferuje odrobinę dodatkowego blasku w stosunku do i tak już przyciągającego wzrok standardowego Q5.

Kolejnym powodem, dla którego Q5 z 2021 roku zajmuje tak wysoką pozycję w rankingu jest fakt, że jest to naprawdę niezawodny SUV. Audi ma zwyczaj ciągłego ulepszania swoich modeli, a modele po modernizacji są znacznie bardziej niezawodne, ponieważ w trakcie eksploatacji samochodu usuwa się w nich większość niedoskonałości.

  Które z nich jest bezpieczniejsze: Volvo czy Audi?

2016 Audi SQ5

Powodem, dla którego wybraliśmy model 2016, aby zakończyć tę listę, jest to, że udało mu się udoskonalić dobrze dojrzały model Q5 po faceliftingu, czyniąc go o wiele bardziej niezawodnym i lepiej skręconym. Model 2016 to ostatni rok modelowy dla pierwszej generacji Q5 po faceliftingu, co oznacza, że jest to najbardziej zaawansowana pierwsza generacja Q5 w ogóle.

Powodem, dla którego wybraliśmy SQ5, jest fakt, że jest to prawdziwie kompletny samochód. Co prawda istnieją bardziej wydajne i tańsze silniki niż doładowany V6 o pojemności 3,0 l, ale żaden inny silnik nie daje takiej frajdy z jazdy jak ten. W tej epoce Audi wyprodukowało również SQ5 z silnikiem wysokoprężnym, ale prawdziwy samochód S powinien być napędzany silnikiem gazowym.

Audi 2016 jest również lepiej wyposażone niż poprzednie generacje i jest jednym z najlepiej wyglądających modeli Q5 wszech czasów. Audi naprawdę się postarało, prezentując Audi A5 po faceliftingu i Audi Q5 po faceliftingu, ponieważ te dwa modele wciąż wyglądają świeżo, nawet kilkadziesiąt lat po ich premierze.

Sekcja FAQ

Jakie są najgorsze lata dla Audi Q5?

Jeśli chodzi o wybór najgorszych lat dla modelu Q5, musimy wspomnieć o modelu Q5 z 2014 roku, który wydaje się być najbardziej problematycznym modelem Q5 do tej pory. Wykresy zadowolenia właścicieli wskazują, że model Q5 z 2014 roku ma po prostu zbyt wiele problemów, aby jazda nim była tak przyjemna, jak powinna. Najgorsze były czasy nadmiernego zużycia oleju przez Audi, które dość znacznie zwiększyło koszty eksploatacji samochodu.

  Audi S8 Niezawodność

Samochód ucierpiał również z powodu 5 różnych przypadków wycofania go z eksploatacji. Audi Q5 z 2012 roku nie jest o wiele lepsze, ponieważ brało udział w 6 różnych wycofaniach, które dotyczyły ponad 150 000 modeli. Jednak przez około cztery lata posiadałem Audi Q5 z 2014 roku i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu. Oznacza to, że właściwa konserwacja i pełna historia serwisowa są często ważniejsze niż to, co jest napisane w Internecie.

Czy Audi Q5 jest tego warte?

Audi Q5 jest zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ ma idealny rozmiar jak na SUV-a, ponieważ oferuje podniesioną pozycję za kierownicą, którą wszyscy uwielbiamy, a jednocześnie nie poświęca samochodu, jeśli chodzi o parkowanie i poruszanie się w ciasnych lukach.

Q7 jest po prostu za duże dla większości ludzi, podczas gdy Q3 nigdy nie było tak luksusowe jak Q5 i prawdopodobnie nigdy nie będzie.

Czy Audi Q5 to dobry samochód rodzinny?

Audi Q5 jest jednym z najlepszych samochodów rodzinnych, jakie można obecnie kupić za pieniądze, ponieważ oferuje mnóstwo funkcji przyjaznych rodzinie, a jednocześnie jest wygodne, luksusowe i przestronne. Q5 oferuje naprawdę spójną i miękką jakość jazdy, a jego bezpieczeństwo jest doskonałe.

Łatwo do niego wsiąść i wysiąść, ma duże schowki, jest wyposażony w poduszki powietrzne i oferuje dużą przestrzeń bagażnika.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z