Najlepszy samochód Audi na śnieg

Audi są odpowiedzialne za przyniesienie mocy napędu na cztery koła do uwagi ogółu społeczeństwa. Po całkowitym zdominowaniu sceny rajdów z ich 4WD quattro, rzeczy nigdy nie były takie same. Wszyscy producenci przestawili się na pojazdy z napędem na 4 koła po tym, jak Audi wprowadziło tę technologię.
Dzięki równomiernemu rozłożeniu mocy na każdy z uchwytów, pojazdy z napędem 4WD lub AWD mają znacznie większą przyczepność i trakcję niż pojazdy z napędem na przednią oś (FWD lub RWD).
Dlatego też w warunkach śnieżnych pojazdy z napędem AWD są najlepszym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach, jednym z najlepszych pojazdów Audi na śnieg jest A4 Allroad Quattro.

2020 Audi A4 Allroad

Audi A4 Allroad Quattro z 2020 roku to niezwykle estetyczny wizualnie sposób na przedzieranie się przez zimowe klimaty. Sercem tej nowoczesnej bestii jest 248-konny, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik, który zapewnia przyzwoitą moc.
Cała ta moc połączona jest z genialnym systemem napędowym Audi Quattro AWD. W rezultacie powstał samochód, który potrafi dostarczyć wyrafinowanych wrażeń z jazdy w każdych warunkach.
Zarówno odmiana Sedan, jak i Kombi doskonale nadają się do jazdy po śniegu. Użytkownicy, którzy chcą mieć nieco więcej miejsca, mogą zdecydować się na wersję kombi. Allroad zapewnia jazdę i prowadzenie, które natychmiast odzwierciedlają wysoką cenę pojazdu.

Wnętrze

We wnętrzu A4 Allroad od razu wita Cię poczucie luksusu. Wszystko jest dopracowane do perfekcji i posiada wyjątkowe wykończenie. Niektóre z cech standardowych Audi Allroad to skórzane fotele, panoramiczny szyberdach i elektrycznie podnoszona klapa bagażnika.
Ci, którzy zdecydują się na model z najwyższej półki, otrzymają również dostęp do podgrzewanych i wentylowanych foteli przednich, podgrzewanych foteli tylnych, podgrzewanej kierownicy oraz doskonałego systemu audio Bang ; Olufsen. Wnętrze jest szczególnie przystosowane do zimna dzięki niesamowitemu wrażeniu przytulności.
Bez względu na to, jak zimno się robi, podgrzewane fotele Audi pomogą zapewnić Ci ciepło bez względu na to, jak zimno się robi.

  Najlepszy olej dla Audi A4 B7 i B8

Osiągi

Jeśli chodzi o dostępne jednostki napędowe, A4 Allroad jest dostępne tylko z 2,0-litrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 248 KM. Jest on sparowany z siedmiobiegową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów, która jest bardzo płynna i równomiernie rozprowadza moc.
Silnik brzmi świetnie i ma mnóstwo zip i sparowanie go z systemem Audi Quattro AWD jest meczem w niebie. Skrzynia biegów ma możliwość zmiany biegów w zależności od wymagań kierowcy. Podczas ostrej jazdy z wciśniętym pedałem gazu może zmieniać biegi szybko i niezwykle precyzyjnie.
Z drugiej strony, podczas jazdy w mieście skrzynia się uspokaja i zapewnia łatwą, dyskretną zmianę biegów. Gdy wciśniesz pedał gazu, naprawdę poczujesz szybkość samochodu. Jest on w stanie przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w naprawdę krótkim czasie 5,2 sekundy.
Jedną z rzeczy, która odstrasza ludzi od zakupu wozu jest sposób prowadzenia i osiągi. A4 Allroad potrafi to wszystko zniwelować i prowadzi się bardziej jak samochód niż SUV. Dzięki systemowi AWD jest niewiarygodnie sprawne na zakrętach.

Osiągi na śniegu

Mówiąc o systemie AWD, to właśnie na śniegu Audi będzie naprawdę błyszczeć. Utrata kontroli na śniegu jest jednym z najbardziej przerażających doznań dla każdego kierowcy. Jednak A4 Allroad jest dobrze wyposażone, aby poradzić sobie z wszystkimi niebezpieczeństwami związanymi z jazdą po śniegu.
Układ napędowy Quattro współpracuje ze skrzynią biegów, aby modulować niezbędną ilość mocy podczas jazdy po śniegu. Przyczepność jest najważniejszą rzeczą podczas jazdy po śniegu.
A4 Allroad to pojazd, który jest w stanie sprawować się przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Śnieg z pewnością nie będzie odstraszał dzięki regulowanemu zawieszeniu i systemowi Quattro AWD.

  Audi RS4 Niezawodność

Podsumowanie

Jazda w śniegu nie jest łatwym zadaniem dla zwykłego pojazdu, a zastosowanie napędu na cztery koła (FWD lub RWD) będzie stanowiło ogromne wyzwanie.
Jednak A4 Allroad z napędem AWD Quattro doskonale radzi sobie w zaśnieżonym terenie. Jego przytulne wnętrze oznacza, że niezależnie od tego, jak ekstremalne warunki panują na zewnątrz, będziesz jeździł w wyjątkowym komforcie i luksusie!

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z