Najlepszy samochód dla kogoś, kto mało jeździ

Brak jazdy samochodem często powoduje wiele niepożądanych konsekwencji, takich jak wyczerpanie baterii, utrata ciśnienia w oponach, zużywanie się płynów i olejów lub wysychanie uszczelek. Jeśli zaparkujesz samochód na zewnątrz, ptasie kupy lub soki z drzew mogą nawet uszkodzić lakier Twojego samochodu.

Jako takie, jesteś lepiej kupić niedrogi samochód używany, który jest niezawodny i łatwy w utrzymaniu. Jeśli planujesz jeździć tylko na krótszych trasach miejskich, zakup hatchbacka lub kompaktowego sedana jest dobrym pomysłem. Jeśli jeździsz tylko na dłuższe okresy, zakup większego, bardziej komfortowego samochodu jest również dobrym pomysłem.

To powiedziawszy, używana Honda Civic, Hyundai Sonata, Nissan Altima, Toyota Prius są dobrymi opcjami, ponieważ są niezawodne, bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Jeśli chcesz bardziej luksusowy samochód na dłuższe podróże, używany 2011 Lexus LS jest doskonałym wyborem.

Pamiętaj, aby unikać samochodów, które są zbyt wymagające i trudne w utrzymaniu. Zawsze najlepiej jest kupić zwykły samochód, który nie przyciąga zbyt wiele uwagi, jeśli zostawiasz go na ulicy zaparkowanego na dłuższy czas.

Honda Civic

W całej współczesnej historii, Honda Civic zawsze była na samym szczycie list „najlepiej używanych samochodów” dzięki swojej przystępności, niezawodności i łatwości utrzymania. Civic jest dostępny jako sportowe coupe, 4-drzwiowy sedan lub 5-hatchback, z których wszystkie są równie popularne i łatwe w utrzymaniu.

Civic jest wysoko ceniony jako jeden z najbardziej kuloodpornych samochodów na rynku, a to jest szczególnie ważne, jeśli planujesz nie używać go zbyt często. Jeśli coś pójdzie nie tak, istnieje mnóstwo części łatwo dostępnych i prawie każdy renomowany mechanik ma przyzwoite doświadczenie w pracy z Civiciem.

  Najlepszy samochód hybrydowy do jazdy zimą

Hyundai Sonata

Od 1985 roku Hyundai zdołał sprzedać tonę modeli Sonata, a w samym 2018 roku Hyundai przesunął ponad 100k jednostek Sonaty. Pierwsze modele były nieco wątpliwe, ale od tego czasu Sonata okazała się naprawdę niezawodnym samochodem.
Oprócz najwyższej niezawodności, Sonata oferuje również wysoką wartość rezydualną, łatwą konserwację i obfitość części zamiennych. Najważniejszym punktem w całym drzewie genealogicznym modelu Sonata jest model 2016, który jest jednym z najpopularniejszych używanych modeli Sonata dostępnych obecnie w sprzedaży.

Nissan Altima

Oprócz Hyundai Sonata, Nissan Altima również zdołał udowodnić, że jest jednym z najpopularniejszych używanych sedanów dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, równie niezawodnej platformie i przystępnej cenie wejścia na rynek.

Każdy model Altimy po 2013 roku jest niezawodny i niewiarygodnie tani w eksploatacji. Ale jeśli zdecydujesz się na nowszy model 2018, skorzystasz również z wielu technologii bezpieczeństwa i pomocy, takich jak system ostrzegania przed kolizją czy system automatycznego hamowania.

Toyota Prius

Nawet jeśli Hyundai Sonata, Honda Civic i Nissan Altima są niezawodne i tanie, to naprawdę nie ma lepszej opcji dla samochodów używanych niż legendarna Toyota Prius. Prius został wprowadzony w 2000 roku, to nie jest zły samochód per se, ale to jest zbyt powolny i zbyt mały dla 21 wieku.

Druga generacja modeli 2004-2009 to ogromny upgrade w porównaniu do pierwszego modelu, ale druga generacja Priusa nie jest aż tak wygodna i dobrze wyposażona. Rok modelowy 2010 jest tym najbardziej nękanym problemami, a modele 2013, 2014 i 2015 są najbardziej niezawodnymi nowszymi modelami Priusa.

  Najlepsze samochody używane dla wysokich kierowców

Lexus LS

W teorii Lexus wydaje się być jedną z najlepszych marek samochodów, jakie można kupić za pieniądze, dzięki najwyższej niezawodności i dużej ilości luksusu. Większość marek samochodów luksusowych jest podatna na problemy ze względu na złożoną architekturę pojazdu, ale wydaje się, że Lexusowi udało się połączyć luksus, technologię i niezawodność, a Lexus LS robi to najlepiej.

Może być trochę stary, ale jest to samochód luksusowy, co oznacza, że dostępnych jest mnóstwo wyrafinowanych luksusowych funkcji. Najlepszą rzeczą w Lexus LS jest bez wątpienia cena, ponieważ 2011 LS sedan zaczyna się około 14k dolarów. Jeśli chcesz zupełnie nowego LS, patrzysz na rachunek na 75k dolarów.

Sekcja FAQ

Jaki jest najgorszy samochód dla kogoś, kto nie jeździ dużo?

Najgorszym typem samochodu dla kogoś, kto nie jeździ dużo, jest zdecydowanie supersamochód. Nawet jeśli supersamochody mają niskie przebiegi, są podatne na poważne problemy, jeśli nie jeżdżą regularnie. Takie samochody nie mogą być po prostu zaparkowane i pozostawione bez nadzoru przez dłuższy czas, w przeciwnym razie, będą one działać nieprawidłowo.

Najczęstsze problemy, jakich doświadczają niejeżdżone supersamochody, są związane przede wszystkim z akumulatorem. A niektórzy producenci, tacy jak McLaren, stosują specjalne kompaktowe akumulatory, których wymiana kosztuje fortunę. Oprócz supersamochodów należy również unikać nowszych samochodów, które ulegają znacznej amortyzacji.

Czy nie jeżdżenie samochodem jest często złym rozwiązaniem?

Samochody są stworzone do jazdy, i jako takie, nie jeżdżenie nimi jest złym pomysłem. Jeśli nie smarują Państwo regularnie wszystkich ważnych elementów samochodu, może się na nich osadzać wiele osadów, które powodują korozję i wiele innych problemów. Problemy z akumulatorem, oponami, mrówkami i wiele innych problemów zwykle dotyka nie jeżdżące samochody.

  Czy samochody hybrydowe mogą być napędzane wyłącznie energią elektryczną?

Są sposoby, dzięki którym można utrzymać samochód zaparkowany przez większość czasu bez doświadczania przez niego jakichkolwiek problemów. Powinieneś doładować akumulator i uruchomić samochód od czasu do czasu. Aby uniknąć skutków przebicia opony, należy kupić zestaw specjalnych poduszek pod opony lub jeździć samochodem dookoła.

Jak często powinno się jeździć samochodem?

Zawsze najlepiej jest jeździć samochodem regularnie, ale jeśli nie mają Państwo takiej możliwości, upewnijcie się, że odpalacie auto co około dwa tygodnie. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie doświadczysz wielu stresów związanych z niepotrzebnymi rachunkami za naprawę samochodu.

Uruchomienie samochodu od czasu do czasu jest niezbędne, jeśli chcesz, aby Twój samochód jest łatwo dostępny, gdy rzeczywiście trzeba go być. Kiedy zdecydujesz się uruchomić samochód, należy pozostawić samochód działa przez co najmniej 15 minut lub tak, i zwrócić szczególną uwagę na wszelkie światła ostrzegawcze na desce rozdzielczej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z