Najlepszy samochód dla ogrodników

Inwestowanie w samochód jako właściciel małej firmy może być niezwykle stresujące, a zwłaszcza jeśli jesteś ogrodnikiem. Idealny samochód dla ogrodnika będzie prawdopodobnie van lub pick-up truck, ponieważ oba z nich oferują doskonałą ładowność i zdolność holowania.

Ogrodnicy mają tendencję do przewożenia dużej ilości sprzętu, takiego jak małe maszyny, krzewy, nawozy i wiele innych. Jeśli jesteś ogrodnictwo na większą skalę, są szanse, że będzie holować trochę cięższy sprzęt, jak również.

Jeśli jesteś głównie zainteresowany w pickupów, należy zdecydować się na Ford F150 lub niektóre z jego najbardziej śmiałych rywali, takich jak Chevy Silverado, Dodge Ram 1500, Toyota Tacoma, lub Nissan Frontier. Wszystkie z nich są wystarczająco duże dla 99% ludzi, ale jeśli nie, zawsze możesz zdecydować się na Forda F450.

Jeśli nie jesteś fanem pickupów, lub po prostu nie mieszkasz w USA, van będzie prawdopodobnie najlepszą opcją. Ford Transit jest jednym z najpopularniejszych vanów na rynku do różnych celów, ale powinieneś również rozważyć VW Transportera lub Citroena Nemo, jeśli masz ochotę na coś bardziej kompaktowego.

Ford F150

Ford F150 jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się samochodem w USA od wielu lat, ze względu na świetną użyteczność, wiele silników, rozmiarów i opcji wykończenia oraz przyzwoitą ilość luksusowych i komfortowych funkcji.

F150 pokonuje konkurencję głównie dlatego, że oferuje bardziej ekskluzywne doświadczenie w porównaniu do Chevy Silverado na przykład. To powiedziawszy, F150 i Silverado zarówno oferują około 10k funtów warto holowania zdolności.

  Jaki mały samochód jest najlepszy na tereny pagórkowate?

Chevy Silverado

Podobnie jak w przypadku F150, Silverado jest samochodem ciężarowym idealnym dla majsterkowiczów i właścicieli małych firm. Silverado jest niezawodny, stosunkowo wygodny i oferuje wszystkie niezbędne udogodnienia, których można oczekiwać od współczesnego pickupa.

Zarówno Silverado, jak i F150 kosztują około 28 tys. dolarów bez opcji. Jeśli chcesz bardzo top-end modeli, jesteś patrząc na $ 65k + tag cen, V6 lub V8 silników i wiele luksusowych urządzeń. Ale w większości przypadków, używane trzyletnie Silverados i F150 oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dodge Ram 1500

Jeśli uwielbiasz pickupy Dodge’a, RAM 1500 będzie prawdopodobnie Twoim głównym wyborem spośród wszystkich podstawowych pick-upów. Jednak w porównaniu do F150, Dodge wydaje się być nieco bardziej wyposażony w technologię i bardziej komfortowy, ale nie o wiele.

To powiedziawszy, Dodge nie kosztuje nieco więcej MSRP. Ale są szanse, że masz zamiar spojrzeć na używane opcje, i jako takie, oba z nich są równomiernie dopasowane cenowo. Jeśli zdecydujesz się na RAM, będzie to głównie z powodu lojalności wobec marki.

Toyota Tacoma

Jednak większość ogrodników nie potrzebuje ogromnego pickupa, lecz raczej woli wybrać niezawodną, kompaktową i łatwą w prowadzeniu alternatywę. Toyota Tacoma jest właśnie takim niezawodnym, kompaktowym pickupem, który oferuje wszystko, czego można oczekiwać od Toyoty.

Tacoma kosztuje około 26 tys. dolarów, ale ceny mogą przekroczyć 40 tys. dolarów za model z najwyższej półki. Opcje rynku używanego są obfite, a ceny są dość przystępne, jak również.

  Najlepsze samochody z turbodoładowaniem

Ford Transit

Ale jeśli chcesz van, Ford Transit jest zdecydowanie jeden należy wziąć bliżej przyjrzeć. W większości miejsc na świecie Transit jest w pewnym sensie ostatecznym vanem, i to nie bez powodu. Transit oferuje ogromną przestrzeń ładunkową, przyzwoicie niezawodną platformę i stosunkowo przystępne ceny na rynku nowych i używanych samochodów.

Mniejszy model Transita oferuje aż 339 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej, co jest więcej niż wystarczające dla większości ogrodników. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej, Jumbo Transit oferuje aż 533ft³, co wystarczy do przewożenia większego sprzętu.

VW Transporter

Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się na Transportera jest to, że jest ich mnóstwo, a niezawodność jest lepsza niż większości innych produktów VW. W związku z tym, Transporter oferuje silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 l o wiodącej w swojej klasie wydajności paliwowej.

Poza wydajnością paliwową, Transporter oferuje porównywalną przestrzeń ładunkową do Forda Transita oraz lepsze, bardziej ekskluzywne wrażenia z jazdy w porównaniu do podobnego modelu Transita.

Citroen Nemo

Najmniejsza opcja spośród wszystkich wymienionych tutaj samochodów, Nemo jest skierowany głównie do osób o skromniejszej liście wyposażenia. Nemo jest wyposażony w Bluetooth, ESC i zestaw drzwi przesuwnych, które przydają się podczas jazdy po mieście.

Nemo to doskonały wybór dla kogoś, kto prowadzi działalność na mniejszą skalę i nie chce wydawać dużych sum pieniędzy. W związku z tym używany Citroen Nemo jest świetną opcją.

Sekcja FAQ

Jaka jest różnica między Fordem F150 a Fordem F450?

Główne różnice pomiędzy tymi dwoma modelami to możliwości holowania i ładowność. Model F150 jest w stanie holować sprzęt warty do 10 tys. funtów, podczas gdy F450 podnosi poprzeczkę do 24 tys. funtów.

  Czy można używać klatki dla psa w samochodzie?

Ładowność F150 jest oceniana na 3,3 tys. funtów, podczas gdy 450 jest w stanie prawie dwa razy tyle. Są to dwie podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma modelami, ale pomiędzy 450 i F150 stoją F250 i F350.

Czy do pracy w ogrodzie wybrać pick-upa czy furgonetkę?

Wybór pomiędzy tymi dwoma modelami wiąże się głównie z tym, co bardziej Ci się podoba. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie prawie zawsze zdecydujesz się na pickupa. I w rzeczywistości, pickup jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ oferuje bardziej zbliżone do samochodu wrażenia z jazdy.
Jednak furgonetka zazwyczaj oferuje większą pojemność ładunkową, do tego stopnia, że F450 nie ma szans w porównaniu z mniejszym Fordem Transit. Do celów holowania lepszym rozwiązaniem jest jednak pickup.

Czy powinienem kupić używany czy nowy?

Kupno nowego jest lepszym pomysłem, jeśli planujesz spędzać dużo czasu w swoim samochodzie, a co ważniejsze, jeśli uda Ci się znaleźć ofertę wartą rozważenia. Istnieje mnóstwo dealerów, którzy starają się zaspokoić potrzeby właścicieli małych firm i powinieneś sprawdzić te oferty.

Ale jeśli dopiero zaczynasz i nie jesteś chętny do wydawania zbyt dużo pieniędzy na samochód, który będzie używany tylko do celów ogrodniczych, a następnie iść dalej i kupić używany samochód. Jeśli biznes zacznie kwitnąć, zawsze możesz go ulepszyć.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z