Najlepszy samochód dla osób z problemami z kolanami

Samochód dla osób z problemami z kolanami powinien być wygodny, łatwy do wsiadania i wysiadania, a przede wszystkim przestronny. Powinien być również automatyczny, zwłaszcza jeśli to lewe kolano sprawia Ci problemy, a także dlatego, że jazda automatem jest o wiele łatwiejsza i mniej stresująca.

Poza tymi cechami, samochody z szeroko otwieranymi drzwiami są również korzystne, tak jak uchwyty wokół samochodu, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z niego. Elektronicznie regulowane fotele i kierownica również się przydadzą, jeśli masz problemy z kolanami.

W związku z tym najlepiej poszukać samochodu typu crossover/SUV/minivan, ponieważ zazwyczaj oferują one wszystkie te funkcje. Ford Focus Active X, Toyota RAV4 lub Subaru Forester są świetnymi opcjami dla początkujących.

Jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, warto rozważyć BMW X5, Volvo XC90, Mercedes Benz GLE lub Range Rover. Jeśli chcesz coś nieco niższego, ale wciąż wystarczająco wysokiego, Golf Alltrack, Audi A6 Allroad i Volvo S60 Cross Country to również świetne opcje.

Ford Focus Active X

Ford Focus jest obecny na rynku od dziesięcioleci, dlatego Fordowi udało się dopracować ergonomię wnętrza do perfekcji. W modelu Active X wysokość nadwozia została zwiększona aż o 30 mm, co znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie z niego.

Poza większą wysokością, model Active X oferuje również szeroko otwierane drzwi i elektrycznie regulowane fotele, które są niezbędne dla osób mających problemy z kolanami. Wyposażono go również w automatyczną skrzynię biegów, doskonałą widoczność oraz wiele intuicyjnych i łatwo dostępnych elementów sterujących.

  Jaki jest najlepszy pierwszy samochód do kupienia?

Toyota RAV4

Toyota RAV4 jest jednym z najlepiej sprzedających się kompaktowych SUV-ów dzięki niezwykle przystępnej cenie i najwyższej niezawodności. W związku z tym RAV4 oferuje podniesioną pozycję za kierownicą, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Najlepszą opcją silnikową jest hybrydowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 l, który emanuje płynnością i wyrafinowaniem.
Toyota jest również wyposażona w elektrycznie otwieraną klapę bagażnika, która ułatwia dostęp do przestrzeni bagażowej. Poza ogólnymi zaletami kompaktowego SUV-a, RAV4 oferuje świetną widoczność i dość elastyczne zawieszenie zdolne do łagodnego i umiarkowanego off-roadu.

Subaru Forester

Subaru Forester jest również stosunkowo małym SUV-em, ale dzięki swojej pudełkowatej konstrukcji oferuje dużo miejsca w środku i dużą przestrzeń ładunkową. Przydatne cechy to szeroko otwierane drzwi, łatwy dostęp dzięki podniesionej pozycji za kierownicą, wygodne elektrycznie regulowane fotele, lekka kierownica i dużo miejsca na nogi.

Oprócz doskonałej ergonomii, Forester jest również konkurencyjny cenowo i oferuje przyzwoite wyniki w zakresie niezawodności. Jeśli chcesz pojeździć w terenie lub często doświadczasz śniegu i deszczu, Forester oferuje legendarny system napędu na cztery koła Subaru AWD, który z łatwością poradzi sobie ze wszystkim, co możesz mu zarzucić.

BMW X5

Ale jeśli chcesz bardziej ekskluzywnych wrażeń, powinieneś zdecydowanie sprawdzić nowe BMW X5. X5 kosztuje znacznie więcej niż wszystkie poprzednio wymienione modele, ale poziom komfortu i luksusu, jaki oferuje BMW X5, przewyższa możliwości Forda, Toyoty czy Subaru.

X5 jeździ tak gładko, jak tylko SUV może, i jest dość oczywiste, że X5 jest głównie dostosowany do jazdy po drogach, ale jeśli natkniesz się na błoto lub śnieg, X5 jest bardziej niż zdolny do pokonania go. Oprócz manier drogowych, X5 oferuje wszystko, a dzięki przestronnej kabinie jest to idealny samochód dla osób z problemami z kolanami.

  Czy czarny samochód jest gorętszy od białego?

Volvo XC90

Kiedy myślisz o luksusowych SUV-ach średniej wielkości, XC90 przychodzi Ci na myśl jako jeden z najlepszych na rynku. XC90 wygląda i sprawia wrażenie dorosłego, i z pewnością tak też jeździ. XC90 nie jest tak dynamiczne jak X5, ale to może być dobra cecha.

Jeśli szukasz spokojnego, luksusowego, ale bezpiecznego samochodu, XC90 jest z pewnością jedną z najlepszych opcji na rynku.

Audi A6 Allroad

Jeśli nie jesteś fanem SUV, odpocząć, że istnieje mnóstwo alternatyw tam, a jeden z najlepszych jest z pewnością Audi A6 Allroad. To kombi/crossover jest w zasadzie Audi A6 Avant, które zostało zbudowane do pokonywania nierówności terenu, zachowując przy tym komfort i wyrafinowanie.

Jako takie, podniesiona pozycja jazdy sprawia, że Allroad łatwy samochód do wsiadania i wysiadania, a fakt, że oferuje wzmocniony zestaw zawieszenia nie przekłada się na Allroad jest mniej wygodne na drodze. Poza prowadzeniem, A6 Allroad oferuje wszystko, czego można oczekiwać od niemieckiego luksusowego samochodu klasy executive.

Sekcja FAQ

Jakich typów samochodów powinienem unikać, jeśli mam problemy z kolanami?

Jeśli masz problemy z kolanami, powinieneś unikać zakupu samochodu sportowego, ponieważ samochody sportowe mają tendencję do bycia zbyt nisko przy ziemi. W związku z tym wsiadanie i wysiadanie z nich stanowi pewne wyzwanie nawet dla osób bez szczególnych problemów z kolanami.

Poza niską wysokością nadwozia, samochody sportowe to prawie zawsze coupe z długimi i ciężkimi drzwiami, które czasami trudno jest otworzyć i zamknąć, szczególnie jeśli siedzą Państwo na dużym nachyleniu.

  Czy parkowanie w garażu jest lepsze dla Twojego samochodu?

Czy jazda samochodem może uszkodzić kolana?

W większości przypadków prowadzenie samochodu nie powinno stanowić poważnego obciążenia dla Państwa kolan. Jeśli jednak często pokonują Państwo długie dystanse i prowadzą samochód ze sztywnym układem pedałów, mogą Państwo nadwyrężyć kolana.

Należy pamiętać o robieniu wystarczającej ilości przerw na odpoczynek i w miarę możliwości starać się rozciągać kolana lub chodzić na małe spacery. Chociaż prowadzenie samochodu zazwyczaj nie powoduje żadnych poważnych problemów z kolanami, istnieje kilka przypadków, w których ludzie kończyli z zapaleniem stawów.

Czy przy problemach z kolanami powinienem zawsze wybierać automat?

Jazda automatem jest o wiele łatwiejsza dla kolan i dlatego zdecydowanie powinni Państwo rozważyć zakup automatu. Jednak wiele nowszych samochodów z manualną skrzynią biegów jest na tyle płynnych, że nie robi to żadnej różnicy.

To powiedziawszy, niektóre automatyczne skrzynie biegów są szarpane i nie wszystko, że wyrafinowane, i można jeździć ręczny sposób gładsze czasami. Powinieneś zdecydować się na automatyczną, jeśli robisz dużo jazdy w mieście, ale jeśli głównie jeździsz na autostradach, to nie ma żadnej zauważalnej różnicy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z