Najlepszy samochód dla świeżo upieczonych rodziców

Jeśli spodziewasz się dziecka, czeka Cię mnóstwo ważnych decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest z pewnością wybór idealnego samochodu. Taki samochód musi być przede wszystkim bezpieczny, ale także przestronny, cichy, wygodny i z dużą ilością schowków.

Jeśli chodzi o konkretne segmenty samochodów, to hatchback/crossover jest najczęściej wybieranym samochodem przez świeżo upieczonych rodziców. Powód jest prosty, ponieważ te samochody oferują dużo miejsca, wartość, komfort i przyjazne rodzinie funkcje, takie jak szeroko otwierane drzwi i punkty ISOFIX Anker.

Jedną z najpopularniejszych marek rodzinnych jest Volvo, a gama Volvo XC SUV zawsze była doskonałym wyborem dla młodszych rodzin. Wśród SUV-ów Volvo, model XC60 zachowuje idealną równowagę pomiędzy wielkością i przestrzenią. Jeśli chcesz tańszą alternatywę, wybierz Kia Sportage.

Jeśli uwielbiasz samochody kombi, Audi A4 Avant to świetny wybór dla młodszych rodzin dzięki pięknej stylistyce i spokojnym wrażeniom z jazdy. Jeśli chcesz mieć tańszą alternatywę, wybierz Forda Focusa Estate. Jeśli chodzi o hatchbacki, VW Golf zawsze był doskonałym samochodem rodzinnym.

Volvo XC60

Volvo XC60 plasuje się pomiędzy większym XC90 a mniejszym XC40 SUV, i wydaje się, że XC60 jest idealnym środkiem pomiędzy tymi trzema modelami. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie można się pomylić z Volvo, w końcu to oni wymyślili trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Poza aspektem bezpieczeństwa, XC60 oferuje nowoczesny design wewnątrz i na zewnątrz, wiele miękkich materiałów i doskonałą jakość wykonania. Pod względem technologicznym, XC60 może być wyposażone we wszystko, czego można oczekiwać od współczesnego luksusowego SUV-a.

  Jakie samochody są najtrudniejsze do naprawy?

Kia Sportage

SUV taki jak XC60 kosztuje sporo pieniędzy i nie jest dobrą decyzją finansową wydawać tyle pieniędzy na amortyzujący się samochód, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rodziną. Możesz być po prostu lepiej kupić Kia Sportage. Nawet jeśli kosztuje znacznie mniej, Sportage jest dobrze przemyślanym SUV-em.
Jednym z głównych powodów, dla których tak wiele rodzin decyduje się na Kia Sportage, jest jej najwyższa niezawodność. Jeśli tę niezawodność połączysz z 7-letnim pakietem gwarancyjnym Kia, Twoje pieniądze pozostaną w kieszeni. Poza wartością i niezawodnością, Sportage jest również przestronny i bezpieczny.

Audi A4 Avant

Nie ma innego segmentu samochodów, który krzyczałby „samochód rodzinny” tak bardzo, jak segment kombi i kombi. Minęły już czasy, gdy samochody typu kombi były nudne i pozbawione życia. Jeśli nie wierzysz, sprawdź Audi A4 Avant. Audi kocha kombi. Jest to dość oczywiste, gdy tylko spojrzysz na flagowy model Audi RS, Audi RS6.

To powiedziawszy, A4 Avant posiada wszystkie niezbędne cechy, których można oczekiwać od samochodu rodzinnego. Ogromna przestrzeń bagażnika, płynna jazda, komfortowe fotele z łatwo dostępnymi punktami ISOFIX Anker, ciche wnętrze oraz wiele elementów zwiększających bezpieczeństwo i komfort.

Ford Focus Estate

Jeśli Audi jest dla Ciebie trochę zbyt drogie, najnowszy Ford Focus Estate jest również świetną opcją. Focus może być nawet bardziej odpowiedni dla młodszej rodziny, ponieważ oferuje panele wewnętrzne, które są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jest to niezwykle ważne, jeśli planujesz spędzać dużo czasu na jeździe ze swoją nową rodziną.

  Najlepsze kabriolety dla wysokich kierowców

Pod względem praktycznym Focus oferuje również sporą przestrzeń bagażnika, która jest łatwo dostępna i bez problemu pomieści parę wózków dziecięcych. Wnętrze jest ciche, dobrze przemyślane i łatwe w utrzymaniu. Jeśli chodzi o niezawodność, Focus również plasuje się powyżej średniej.

VW Golf

Jeśli wolisz hatchbacka, VW Golf może być równie dobrze najlepszym hatchbackiem wszech czasów, przynajmniej w Europie. Nowa generacja Golfa Mk8 otrzymała mieszane recenzje, ale jeśli nie podoba Ci się ósma generacja, powinieneś po prostu zdecydować się na używanego Golfa generacji Mk7, ponieważ i tak oferuje porównywalne funkcje.

Golf generacji Mk7 jest konkurencyjny cenowo w tej chwili, a można dostać 3-letni ledwo używany przykład z dużą ilością sprzętu za naprawdę kuszącą cenę. Golf oferuje dużo miejsca, łatwy dostęp, świetną widoczność i przyzwoitą niezawodność. Jest również niezwykle łatwy w prowadzeniu i utrzymaniu, ponieważ wszędzie jest mnóstwo części zamiennych.

Sekcja FAQ

Jakie funkcje samochodu są niezbędne dla dzieci?

Kupując samochód rodzinny, a zwłaszcza jeśli jesteś młodym rodzicem, powinieneś zwrócić uwagę na kilka specyficznych cech. Jedną z nich jest opcja przyciemniania tylnej szyby, która powinna chronić dzieci przed słońcem w letnich miesiącach.

Duże uchwyty na kubki są również dość istotne, aby utrzymać samochód w czystości podczas dłuższych podróży. Jeśli Twoje dzieci są trochę starsze, porty ładowania USB są również dobre do posiadania. AC na tylnym siedzeniu to konieczność, podobnie jak blokady bezpieczeństwa dla dzieci w drzwiach i oknach.

  Jaki jest najlepszy 7-miejscowy samochód rodzinny?

Jakie są najgorsze samochody dla nowych rodziców?

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, supersamochód nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ogranicza Cię przede wszystkim przestrzeń wewnątrz pojazdu, a poziom hałasu, jaki zwykle emituje supersamochód, jest zbyt intensywny dla dziecka. Poza tym, supersamochód jest prawie zawsze zbyt sztywny i niewygodny i przyciąga zbyt wiele niepożądanej uwagi.

Z oczywistych względów należy również unikać samochodów subkompaktowych, którym brakuje podstawowych cech bezpieczeństwa. Należy również unikać kupowania kabrioletów, a przynajmniej nie jeździć z opuszczonym dachem, gdy w samochodzie są małe dzieci.

Czy powinienem kupić używany czy nowy samochód, jeśli zakładam rodzinę?

Założenie rodziny kosztuje, dlatego zawsze lepiej jest rozsądnie podejść do ceny zakupu samochodu i przeznaczyć więcej pieniędzy na bardziej znaczące rzeczy, które powinny ułatwić życie Państwa rodziny. W związku z tym, zakup używanego samochodu jest najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętaj, aby nie skąpić na podstawowe cechy chociaż, i nie kupuj samochodów, które są zbyt stare lub brakuje im wystarczającego komfortu i bezpieczeństwa. Cokolwiek robisz skończyć kupując, jeździć bezpiecznie, i cieszyć się życiem rodzinnym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z