Najlepszy samochód do jazdy po mieście

Samochody miejskie nie są tym, czym były kiedyś, teraz są znacznie bardziej wyrafinowane i wygodne. Minęły już czasy, kiedy samochody miejskie były znacznie gorsze od większych samochodów, a obecnie oferują całkiem sporo funkcji, których można sobie życzyć.

Samochody miejskie są zazwyczaj kompaktowe, oferują doskonałą widoczność, najwyższą wydajność i zwrotność. Będąc zgrabnymi i łatwymi do zaparkowania, samochody miejskie powinny również oferować przyzwoitą ilość technologii i luksusowych udogodnień, aby zapewnić Ci rozrywkę w korku.

Najlepsze samochody miejskie dostępne obecnie na rynku to Honda Fit, Fiat 500, Volkswagen Golf i Toyota Aygo. Jeśli chcesz bardziej luksusowego samochodu miejskiego, powinieneś zdecydować się na Audi A3 lub Mercedes Benz A-Class.

Jeśli cenisz sobie dynamiczną jazdę, rozważ zakup BMW serii 2. Chociaż hatchbacki mogą być najlepszą opcją przy wyborze idealnego samochodu miejskiego, możesz również zdecydować się na kompaktowego SUV-a, takiego jak Toyota RAV4 Hybrid lub BMW X1, jeśli chcesz czegoś bardziej wyjątkowego.

Honda Fit

Honda Fit reprezentuje jedną z najlepszych wartości na $ opcji ze wszystkich samochodów miejskich na rynku teraz. Z ceną wyjściową poniżej 17 tys. dolarów Fit oferuje bardzo wiele. Nawet jeśli zdecydujesz się na prawie każdą dostępną opcję, nadal patrzysz na mniej niż 20k $ MSRP.

Mimo, że Fit wygląda na mały i nie jest zbyt pojemny, przestrzeń wewnątrz jest najlepsza w swojej klasie. Jeśli połączysz to z równie doskonałą oceną niezawodności, patrzysz na doskonały samochód miejski w budżecie. Kupno taniego samochodu miejskiego jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ samochody miejskie mają tendencję do bycia zaangażowanymi w więcej wypadków przez cały okres ich życia.

  Jaka jest najtrudniejsza rzecz do naprawienia w samochodzie?

Fiat 500

Jeśli kiedykolwiek byłeś we Włoszech, Francji, lub gdziekolwiek indziej na Mediterranie, są szanse, że zauważyłeś ogromną liczbę Fiatów 500. Europa uwielbia 500-tkę ze względu na jej kultową stylistykę, przyzwoitą niezawodność, świetną technologię i rozsądną cenę.
Nowy 500 będzie oferowany tylko jako EV, a to jest rzeczywiście świetny pomysł, jeśli planujesz używać go tylko w miastach. 500 korzysta z szybkiego ładowania do 85 kW, co pozwala uzyskać 80% energii z baterii już po 30 minutach ładowania.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf jest również jednym z najpopularniejszych samochodów miejskich w Europie już od dziesięcioleci. Golf nigdy naprawdę nie zrobił swój znak w USA, co jest wstyd, ponieważ Golf zawsze był jednym z najlepszych top-of-the-line niedrogie do entry-level hatchbacków wykonawczych na rynku.

Istnieje wiele opcji silników i układów napędowych do wyboru. Zakres zaczyna się od mniejszych silników wysokoprężnych i benzynowych oraz wariantów hybrydowych o mocy poniżej 100 KM z napędem na przednią oś i sięga aż do 400 KM, napędu AWD i dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Toyota Aygo

Toyota Aygo to naprawdę zabawny hatchback dzięki stylistyce inspirowanej mangą, świetnym właściwościom jezdnym oraz przyzwoitej wydajności i komfortowi. Aygo zostało mocno przeprojektowane, a jego nowsza wersja jest o niebo lepsza pod każdym możliwym względem.

Jedną z największych zalet nowego Aygo jest jego ponadprzeciętna niezawodność. Prawie wszystkie modele Toyoty są uważane za najbardziej niezawodne na rynku, a Aygo nie jest inny. Mnóstwo dostępnych rozwiązań technicznych, duża niezawodność i wygląd sprawiają, że Aygo jest obecnie jednym z najlepszych samochodów miejskich klasy subcompact.

  Samochody o najmniejszej amortyzacji

BMW serii 2

Jak wspomniano wcześniej, samochody miejskie powinny być małe, zgrabne, łatwe do zauważenia i wydajne. Mimo że BMW nie jest marką kojarzoną z samochodami miejskimi, BMW serii 2 może być uważane za świetny samochód miejski z wielu różnych powodów.

Po pierwsze, seria 2 jest kompaktowa, do tego stopnia, że z łatwością mieści się w ciasnych miejscach parkingowych i na rondach. Ponadto, seria 2 jest łatwa do zauważenia, szybko reaguje i jest dość oszczędna w zużyciu paliwa. Najlepszą rzeczą w serii 2 jest jednak możliwość cieszenia się nią za każdym razem, gdy wyjeżdżasz z miasta.

Toyota RAV4 Hybrid

Toyota RAV4 Hybrid jest wydajna, niezawodna, wyrafinowana, przestronna i tania w utrzymaniu. Poza tym, RAV4 kosztuje również dość tanio. W związku z tym, RAV4 Hybrid jest jednym z najlepszych samochodów zorientowanych na wartość, a to jest coś, co powinieneś docenić w samochodzie miejskim.

Wspaniałą rzeczą w RAV4 jest to, że kiedy w końcu wydostaniesz się z miasta, RAV4 jest w stanie do pewnego stopnia zabrać Cię w teren, jednocześnie zachowując pozę na prędkości autostradowe. RAV4 jest dobrze wyposażony i oferuje wszystko, czego mógłbyś chcieć od miejskiego samochodu.

Sekcja FAQ

Czy sedany są dobrymi samochodami miejskimi?

To zależy od wielkości sedana i infrastruktury drogowej danego miasta. Jeśli interesują Cię głównie kompaktowe sedany w miastach o szerokich i otwartych drogach, to tak, są to dobre samochody miejskie.

Jeśli mieszkasz w europejskich ciasnych ulicach miejskich, zakup każdego rodzaju sedan jest wątpliwe, zwłaszcza pełnowymiarowy luksusowy sedan. Powinieneś wziąć samochód na jazdę próbną, zrobić pętlę miejską lub dwie i dowiedzieć się, czy warto jeździć 2-tonową barką w centrach miast.

  Czy powinienem kupić samochód elektryczny teraz, czy jeszcze poczekać?

Czy SUV-y są dobrymi samochodami miejskimi?

Jedną z rzeczy, które SUV-y robią niewiarygodnie dobrze, jest bezpieczeństwo i widoczność, a obie te rzeczy są ważne, jeśli chodzi o jazdę w mieście. Z drugiej strony, SUV-y są zazwyczaj większe i trudniej nimi manewrować, a to wszystko sprawia, że nie są zbyt dobre do jazdy po mieście.

Istnieje spora różnica pomiędzy kompaktowym SUV-em/crossoverem, takim jak Audi Q3 czy Audi Q7. Jeśli więc nie planujesz korzystać z dodatkowej przestrzeni i możliwości terenowych, naprawdę nie ma potrzeby wybierania dużego SUV-a.

Jakie są najczęstsze problemy związane z jazdą w mieście?

Istnieje wiele problemów powszechnie związanych z jazdą w mieście, takich jak mnóstwo pieszych, rowerzystów, autobusy, ulice jednokierunkowe, tramwaje, ograniczone przestrzenie, nerwowi kierowcy, szaleństwo w godzinach szczytu i takie tam. Wszystkie te problemy można łatwo zniwelować spokojem i cierpliwością.

Wystarczy przestrzegać przepisów, patrzeć gdzie się jedzie i zwracać uwagę na rowerzystów i pieszych, ponieważ zawsze mają oni tendencję do pojawiania się zupełnie znikąd.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z