Najlepszy samochód elektryczny dla krótkich kierowców

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach i wydaje się, że wszyscy powinniśmy powoli zacząć rozważać EV jako nasze potencjalne nowe zakupy samochodów. Warto wspomnieć, że 56% obecnych właścicieli samochodów w USA stwierdza, że albo hybryda lub EV ma potencjał, aby stać się ich nowym samochodem w najbliższych latach.

W związku z tym, musimy być świadomi wszystkich zalet i wad, jakie EV niosą ze sobą dla kierowców o skromniejszych gabarytach. Audi e-Tron jest doskonałym kompaktowym SUV-em zarówno dla niższych, jak i wyższych kierowców, ponieważ oferuje środek pomiędzy kompaktowymi i dużymi elektrycznymi SUV-ami.

Tesla Model 3 jest jednym z najlepszych EV, jakie można dostać w każdej cenie, co czyni go jednym z najlepszych EV na rynku już teraz, zarówno dla niższych, jak i wyższych kierowców. Jeśli chcesz bardziej kompaktowy EV, pamiętaj, aby sprawdzić Chevy Bolt, ponieważ oferuje on wiele zestawów za dość przystępną cenę wejścia.

Jeśli chodzi o segment subkompaktowych samochodów elektrycznych, Hyundai Kona wydaje się być najlepszą opcją, na którą warto się zdecydować. Wreszcie, jeśli chcesz mieć wysokiej klasy samochód wyposażony we wszelkiego rodzaju gadżety, koniecznie sprawdź Porsche Taycan.

Audi e-Tron – Świetna ergonomia w platformie średniej wielkości SUV-a

Audi e-Tron jest pierwszym Audi EV, który został wydany, co oznacza, że Audi zagrało bezpiecznie, oferując EV w dość popularnym segmencie samochodów. e-Tron wyposażony jest w baterię o pojemności 95 kWh, która powinna wystarczyć na 222 mile, a jednocześnie jest w stanie naładować 54 dodatkowe mile w czasie krótszym niż 10 minut, jeśli uda się znaleźć szybką publiczną ładowarkę prądu stałego.

e-Tron wygląda i czuje się jak bardziej futurystyczne Audi Q5, co jest świetną rzeczą do powiedzenia, biorąc pod uwagę, że Q5 jest prawdopodobnie najlepszym SUV Audi all-around pieniądze mogą kupić. e-Tron jest łatwo dostępny dla niższych kierowców i oferuje wiele możliwości regulacji zarówno pozycji kierowcy, jak i wrażeń z jazdy.

  Najlepsze samochody z turbodoładowaniem

Tesla Model 3 – Prawdopodobnie najlepszy samochód elektryczny na rynku

Tesla Model 3 to z pewnością najlepsza Tesla, jaką można kupić w tej chwili, biorąc pod uwagę to, co dostajemy za tę cenę. Głównym punktem sprzedaży większości Tesla EV jest możliwość skorzystania z sieci supercharger Tesla, który najlepiej 99% publicznych ładowarek tam, ponieważ jest tak wiarygodne i łatwe w użyciu.

Podstawowa wersja Modelu 3 ma zasięg 263 mil, podczas gdy model Long Range oferuje zasięg 350 mil. Oferowana przestrzeń jest świetna zarówno dla wyższych, jak i niższych kierowców, ponieważ poziom regulacji w Modelu 3 jest lepszy niż w większości samochodów elektrycznych.

Chevrolet Bolt – Najlepszy zasięg za pieniądze

Obecny rynek EV jest stale bombardowany przez high-end EV, które mają tendencję do zbierania najwięcej uwagi, ale Bolt EV oferuje 80% tego, co większość EV oferują w znacznie bardziej rozsądnej cenie tag. Zaczyna się poniżej $ 38k i oferuje 260 mil, co czyni Bolt najlepszą amerykańską wartość EV opcja tam.

Bolt jest dość przyzwoicie wyposażony w standardzie i istnieje wiele przydatnych funkcji, które można uzyskać w ramach dodatkowych pakietów wyposażenia. Dość przestronne wnętrze zapewnia, że każdy może się wygodnie rozsiąść w Bolcie, bez względu na to, jak niski lub wysoki jest jego wzrost.

Hyundai Kona – Mały samochód elektryczny, który ma duże możliwości

Hyundai Kona posiada bogate wyposażenie fabryczne i jest najzacieklejszym konkurentem Chevy Bolta, biorąc pod uwagę, że oba te modele oferują całkiem podobny zasięg za tę samą kwotę. Kona jest jednak objęta 10-letnią gwarancją, co sprawia, że przewyższa większość samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

  Czy wentylowane fotele przednie są tego warte?

Jeśli chodzi o krótkie funkcje przyjazne kierowcy, Kona jest łatwa do wsiadania i wysiadania, oferując przy tym wiele możliwości regulacji. Nawet jeśli drugi rząd siedzeń jest dość ograniczony w przestrzeni, krótszy kierowca może łatwo to zanegować, po prostu przesuwając swój fotel do przodu.

Porsche Taycan – Najlepszy high-end EV na rynku

Porsche Taycan to prawdziwe Porsche i prawdziwe EV, co od razu czyni go najlepszym sportowym EV na rynku. Taycan jest dostępny w kilku różnych konfiguracjach mocy od 552 KM aż do 750 KM w topowym modelu Turbo S.

Poza tym, że jest szybki, Taycan jest również jednym z najbardziej zaawansowanych samochodów elektrycznych, ponieważ posiada wiele nowych funkcji dla segmentu EV, takich jak 2-biegowa skrzynia biegów i architektura 800-woltowa. Ma dużo miejsca i jest z pewnością najwygodniejszym samochodem elektrycznym zarówno dla niższych, jak i wyższych kierowców.

Sekcja FAQ

Czy zakup samochodu elektrycznego w 2021 roku ma jakikolwiek sens?

To zależy od tego, jak zwykle korzystasz z samochodu i gdzie mieszkasz. Jeśli jesteś kimś, kto ma już przyzwoite doświadczenie z hybrydą plug-in lub samochodem elektrycznym, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak logiczny jest lub nie jest dla Ciebie zakup samochodu elektrycznego. Jednak głównym punktem rozważań jest to, jak dostępne i niezawodne są Twoje możliwości ładowania.

Jeśli możesz naładować swój samochód w domu przez noc, to zakup samochodu elektrycznego ma sens, jeśli możesz to zrobić wygodnie każdej nocy. Jeśli jednak głównie parkujesz swój samochód na ulicy, a infrastruktura do ładowania w miejscu zamieszkania nie jest tak zaawansowana, lepiej na razie ją pominąć.

  Czy grubi ludzie mogą jeździć samochodami sportowymi?

Jakie są korzyści z zakupu samochodu elektrycznego?

Najbardziej oczywistą korzyścią płynącą z zakupu samochodu elektrycznego jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na paliwie i wszelkiego rodzaju regularnych czynnościach konserwacyjnych, takich jak wymiana oleju. Jednak EV oferuje zupełnie inny zestaw korzyści, które obejmują od lepszej świadomości ekologicznej do wszelkiego rodzaju dotacji rządowych i obniżek podatków.

EV oferują również więcej przestrzeni ładunkowej w porównaniu do większości samochodów ICE, ponieważ nie mają tradycyjnych silników gazowych z przodu.

Jakie są wady zakupu samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne są wciąż zbyt drogie do masowego użytku, co sprawia, że są poza zasięgiem większości ludzi. Co więcej, nie są tak łatwe w obsłudze jak samochody z silnikami spalinowymi, ponieważ ich ładowanie trwa długo. Oznacza to, że pokonywanie długich dystansów samochodem elektrycznym jest znacznie trudniejsze, jeśli nie zaplanuje się tego z wyprzedzeniem.

Jest to czerwona flaga dla tych, którzy mają tendencję do jazdy na długich dystansach często. Wreszcie, nie jesteśmy jeszcze gotowi na pełne przejście na pojazdy elektryczne, ponieważ infrastruktura ładowania nie jest jeszcze w pełni sprawna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z