Najlepszy samochód na ból pleców

Wybór odpowiedniego samochodu spośród setek różnych modeli i segmentów jest trudny, ale jeszcze bardziej kłopotliwy, gdy cierpisz na bóle pleców. Jeśli nieustannie odczuwasz bóle pleców, zakup wygodnego i ergonomicznie zaprojektowanego samochodu staje się koniecznością.

Samochód dla osób cierpiących na bóle pleców powinien charakteryzować się lekką jazdą, regulowanymi siedzeniami, a w szczególności podparciem lędźwi. Rozciągliwe podparcie nóg może być również korzystne w przypadku niektórych rodzajów bólów pleców. Powinieneś także zawsze starać się znaleźć samochód, który zachowuje idealną równowagę pomiędzy miękkością i twardością siedzenia.

Jeśli nie chcesz odczuwać bólu związanego z jazdą na długich dystansach, musisz siedzieć w pozycji wyprostowanej. Twój kręgosłup musi być odpowiednio dopasowany do siedzenia, aby nie odczuwać żadnych znaczących odchyleń od normy.

Prawie zawsze powinieneś wybierać większe samochody, ponieważ oferują one bardziej płynną jazdę. Samochody takie jak Volvo XC60, Range Rover, BMW X5, Audi Q5, BMW serii 7, Audi A8, Mercedes Benz S-Class i Lexus LS są świetnymi pojazdami dla osób z bólem pleców.

Volvo XC60

Marka Volvo zawsze była znana z doskonałego bezpieczeństwa i wszechstronnej użyteczności. Ale najnowsze luksusowe SUV-y Volvo to także duży komfort i luksusowe wyposażenie. Takim samochodem jest Volvo XC60, luksusowy SUV klasy kompaktowej lub średniej, z niezwykle wygodnymi fotelami, łatwym dostępem i wieloma możliwościami regulacji pozycji kierowcy.

Oprócz ergonomii, XC60 oferuje także asystenta martwego pola, który jest przydatny dla osób mających problemy ze skrętem pleców. Dostępny jest również asystent parkowania, który dodatkowo ułatwia parkowanie. Jeśli chodzi o prowadzenie, XC60 jest oferowane z płynną, pozbawioną szarpnięć automatyczną skrzynią biegów, idealną dla osób, które potrzebują płynnej jazdy.

  Najlepsze samochody z turbodoładowaniem

BMW X5

Fotele oferowane w BMW X5 są dosłownie nazywane „fotelami komfortowymi” ze względu na nieskończoną ilość siedzeń regulowanych w wielu płaszczyznach. Można je przesuwać w każdym możliwym kierunku, chłodzić, masować, podgrzewać… W związku z tym, fotele te są często uważane za jedne z najlepszych spośród wszystkich średniej wielkości SUV-ów na rynku.

Poza samymi fotelami, sposób w jaki X5 radzi sobie na nierównej nawierzchni jest równie imponujący, zwłaszcza jeśli pominąć niskoprofilowe opony. X5 oferuje także asystenta martwego pola i wiele innych zaawansowanych programów wspomagających kierowcę, łatwy dostęp i dużą widoczność.

Range Rover

Jeśli chodzi o brytyjskie luksusowe SUV-y, Range Rover z pewnością jest swego rodzaju legendą w tej dziedzinie. Niezależnie od tego, na który wariant Range Rovera się zdecydujesz, wszystkie oferowane są z bezproblemową automatyczną skrzynią biegów i niesamowicie subtelną jazdą.

Jeśli masz ochotę na największą odmianę Vogue, masz przed sobą SUV-a z doskonałą pozycją za kierownicą, dużą widocznością, ogromnymi lusterkami bocznymi oraz nieskończoną ilością ustawień fotela i kierownicy. Być może niezawodność może Cię odstraszyć, ale jeśli będziesz utrzymywać RR zgodnie z przeznaczeniem, powinien Ci służyć bez wysiłku.

Mercedes Benz S-Class

Mercedes Benz S-Class jest uważany za wzorcowy pełnowymiarowy sedan klasy executive. W związku z tym posiada wiele luksusowych i komfortowych rozwiązań, które zapewniają jej miejsce na samym szczycie segmentu luksusowych samochodów pełnowymiarowych.

Sposób, w jaki Klasa S radzi sobie z wybojami jest niezwykły, podobnie jak fotele i liczba oferowanych przez nie regulacji. Naprawdę trudno znaleźć luksusowy sedan, który nie został dopracowany do perfekcji w Klasie S. Nieważne, czy bierzemy pod uwagę generację W222 czy W223, Klasa S z pewnością wydaje się być idealnym samochodem dla kogoś, kto cierpi na ciągłe bóle pleców.

  Czy warto korzystać z systemu wspomagania parkowania?

Lexus LS

Lexus LS jest dość podobny do Klasy S jako luksusowy pełnowymiarowy sedan. Nie jest na tym samym poziomie, co Klasa S, a także brakuje mu trochę do A8 i serii 7, ale LS oferuje coś, czego żaden z tych trzech nie może, a mianowicie niezawodność.

Oprócz wiodącej w klasie niezawodności, LS jest również niezwykle opanowanym i wygodnym luksusowym sedanem. Fotele są niezwykle regulowane i można je przesuwać w miliard różnych kierunków. Są również podgrzewane, chłodzone i masowane. Skrzynia biegów jest gładka i bezproblemowa, podobnie jak ogólne właściwości jezdne i użyteczność.

FAQ Section

Jak zwiększyć poziom komfortu podczas jazdy?

Przede wszystkim należy w pełni wykorzystać wszystkie dostępne regulacje foteli. Przy dłuższej jeździe ważne jest również, aby co jakiś czas zmieniać pozycję siedzenia.

Należy również w jak najmniejszym stopniu skręcać plecy. Oznacza to, że powinieneś polegać na kamerach i innych systemach wspomagających kierowcę, które będą Cię prowadzić podczas parkowania i sprawdzania martwego pola. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór samochodu z elektrycznie sterowaną klapą tylną.

Dlaczego podczas jazdy bolą mnie plecy?

Istnieje kilka różnych powodów, dla których bolą Państwa plecy podczas jazdy samochodem, ale najczęstsze z nich są związane ze złą postawą i długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji. Mają one jednak największy wpływ tylko wtedy, gdy prowadzisz samochód przez dłuższy czas.

Jeśli plecy bolą Cię nawet po krótkiej podróży, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam ból jest spowodowany czymś innym. W każdym razie należy udać się do lekarza i spróbować włączyć jakieś ćwiczenia, które powinny zapewnić Państwu komfort podczas dłuższych podróży.

  Samochody o najmniejszej amortyzacji

Czy funkcja masażu siedzenia w samochodzie coś daje?

Fotele z masażem można obecnie znaleźć w prawie każdym renomowanym luksusowym samochodzie na rynku, ale częściej niż nie, funkcja ta jest całkowicie bezcelowa i nie warto za nią płacić. Istnieją samochody, takie jak BMW serii 5, Audi E-Tron i Porsche Panamera, które rzeczywiście oferują zauważalną różnicę.

Zawsze najlepiej jest udać się do prawdziwego masażysty, ponieważ funkcje masażu w samochodzie nie są na tym samym poziomie. Pamiętaj, aby dbać o swoje plecy między długimi jazdami, jak to okazało się najbardziej skutecznym sposobem zaradzenia bóle pleców związane z samochodem. Pamiętaj również o wcześniejszym przetestowaniu samochodu, kto wie, może spodoba Ci się masaż w samochodzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z