Najlepszy samochód na polowania

Idealny samochód na polowanie musi być w stanie pojechać wszędzie i o każdej porze. Powinien to być samochód, który jest niezawodny, tani w eksploatacji i nie przeszkadza w rzucaniu się po krzakach. Jako takie, kupowanie używanych i tanich jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Taki samochód powinien być również praktyczny i oferować łatwy dostęp dookoła, ponieważ wielki samochód myśliwski musi być w stanie ciągnąć cały swój sprzęt, w tym zwierząt. SUV jest zawsze doskonałym wyborem do celów łowieckich, ponieważ oferuje podwyższoną pozycję za kierownicą i wystarczający prześwit dla większości szlaków myśliwskich.

Jeep Wrangler zawsze był doskonałym terenowym SUV-em, który bez problemu radził sobie w trudnym terenie. To samo dotyczy Dodge RAM Rebel edition, ale RAM oferuje również łóżko wystarczająco duże, aby pomieścić cały sprzęt myśliwski.

Jeśli jednak interesuje Cię przede wszystkim zakup używanej legendy off-roadingu, Toyota Land Cruiser z lat 1980-1997 lub starszy Land Rover Defender to świetne opcje. Jeepa Cherokee XJ można kupić za grosze, a wyposażony w zestaw podnoszący, XJ jest praktycznie nie do zatrzymania w większości sytuacji.

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler zawsze był w czołówce samochodów terenowych OEM ze względu na doskonałe zawieszenie, które jest w stanie zarówno wygładzać nierówności drogi, jak i pokonywać trudny teren. Jeśli zdecydujesz się na wersję Rubicon, będziesz miał do czynienia z maszyną do jazdy terenowej.

Jeśli chodzi o praktyczność, bagażnik Jeepa Wranglera jest w stanie pomieścić nawet dwie dorosłe osoby. Poza walorami terenowymi i praktycznymi, Wrangler jest również wyposażony w system stereo i klimatyzację, więc nie jest to tylko praca bez zabawy.

  Jaki jest najwolniejszy samochód na świecie?

Dodge RAM Rebel

Dodge RAM Rebel to dość lekki pickup, który jest w stanie zabrać Cię wszędzie tam, gdzie chcesz. W porównaniu z Wranglerem, RAM nie jest tak sprawny w terenie, ale z pewnością jest bardziej praktyczny dzięki dużemu łóżku.

Rebel oferuje zestaw wzmocnionego zawieszenia, który obejmuje 1-calowy zestaw podnoszący, który doskonale równoważy off-road i komfort na drodze. Oferuje również mocniejszy i bardziej wydajny silnik w porównaniu do starszego modelu oraz wszystkie niezbędne udogodnienia i funkcje.

1988-1997 Toyota Land Cruiser

Jeśli szukasz bezsensownego, celowego samochodu myśliwskiego, który nie będzie spędzał zbyt wiele czasu na robieniu czegokolwiek innego, starsza używana Toyota Land Cruiser to świetny wybór. Legendarny system napędu na cztery koła, duży prześwit i stosunkowo niskie koszty eksploatacji sprawiają, że LC jest świetnym pojazdem myśliwskim.

Poza możliwościami terenowymi, LC oferuje również doskonałą niezawodność, która zwykle kojarzy się z Toyotą. Toyota Land Cruiser jest ikoną ze względu na swoją niesamowitą wytrzymałość i mechanikę, której praktycznie nie da się zatrzymać. W związku z tym LC lub Jeep Cherokee XJ to dwa najlepiej wykorzystywane SUV-y myśliwskie, jakie można kupić za pieniądze.

Land Rover Defender

Land Rover Defender to samochód stworzony do przemierzania trudnego terenu jak nikt inny, a jeśli chodzi o Land Rovery, Defender jest zdecydowanie najbardziej wydajny. Defender zajmuje również specjalne miejsce w historii SUV-ów służbowych, ponieważ wiele jednostek wojskowych na całym świecie używało Defendera na wszystkich rodzajach terenu.

  Czy grubi ludzie mogą jeździć samochodami sportowymi?

Defender przetrwa pokolenia i jako taki jest świetnym samochodem myśliwskim. Jest wysoce serwisowalny i możesz polegać na Defenderze, że bezpiecznie i niezawodnie przewiezie Cię w każdy teren. Poza możliwościami terenowymi, Defender oferuje również przyzwoitą ilość udogodnień i funkcji bezpieczeństwa.

Jeep Cherokee XJ

Najlepszą rzeczą w Cherokee XJ jest możliwość dostosowania go do własnych potrzeb za niewiarygodnie niską cenę. Zestaw do ekstremalnego off-roadingu dla Cherokee XJ kosztuje czasem mniej niż 1000 dolarów. W związku z tym, jesteś w stanie kupić XJ za głupie pieniądze, a jeśli wydasz dodatkowe pieniądze na kilka modyfikacji, XJ stanie się potworem.

Ilekroć wybierzesz się na sesję off-roadową w dowolnym miejscu w USA, z pewnością natkniesz się na tuzin takich aut. A powodem tego jest fakt, że oferują one najlepszą wartość, jeśli chodzi o off-roading, a jednocześnie oferują przyzwoitą ilość niezbędnych na drodze rzeczy, takich jak klimatyzacja i wygodne siedzenia.

FAQ Section

Jakie są najgorsze samochody na polowania?

Nawet jeśli Mercedes Benz G-Class jest niesamowicie zdolnym samochodem terenowym, kosztuje o wiele za dużo, aby używać go do polowań. Jeśli więc chodzi o SUV-y, to nowszy G-Wagon nie jest wart tego, aby dać się pobić. Poza SUV-ami, sedany, hatchbacki, kombi również nie są dobrym pomysłem, poza kilkoma wyjątkami ze strony Subaru.

Wybierając samochód na polowanie, musisz upewnić się, że prześwit jest wystarczający. Oprócz prześwitu, samochód myśliwski zawsze musi być praktyczny, więc wszystko, co oferuje mały bagażnik/przestrzeń ładunkową jest oczywistym nie-go.

  Jakie są najlepsze samochody kompaktowe pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Czy pojazdy elektryczne są dobre jako samochody myśliwskie?

Jak na razie jedynym elektrycznym SUV-em zdolnym do wykonywania obowiązków myśliwskich jest Ford F150 Lightning, który łączy w sobie użyteczność Forda F150, ale także zwiększa praktyczność dzięki dodaniu drugiej przestrzeni bagażowej z przodu.

Jako takie, F150 Lightning oferuje wystarczająco dużo zakres EV, aby zadowolić większość myśliwych tam i ciszy EV na pewno jest doceniane w lesie. Poza 300-milowym zasięgiem, F150 Lightning jest również w stanie zasilić wszystkie narzędzia podczas pobytu w lesie.

Czy kupując samochód dla myśliwych powinienem kupić używany czy nowy?

W większości przypadków lepszym pomysłem jest zakup używanego samochodu, ponieważ samochody myśliwskie mają tendencję do przeżywania ciężkiego życia, pełnego małych zadrapań, zarysowań i wypadków. Jako takie, nowy samochód nie jest do tego stworzony, zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu w lesie. Kupowanie używanych jest prawie zawsze lepszy pomysł, jak cena samochodu jest o wiele bardziej do przyjęcia.

To nie znaczy, że nie należy zwracać uwagi podczas jazdy w lesie, bez względu na samochód, o którym mowa. Ale coś takiego jak Cherokee XJ jest o wiele bardziej akceptowalne w starched up niż nowy Dodge RAM Rebel.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z