Najlepszy samochód rodzinny Audi z 7 miejscami

Najlepszy samochód rodzinny Audi z 7 miejscami

Siedmiomiejscowe samochody rodzinne są przeznaczone dla dużych rodzin i są zaprojektowane tak, aby były duże, przestronne, bezpieczne i wypełnione wszelkiego rodzaju schowkami oraz rodzinnymi gadżetami. Na razie jedynym Audi oferującym siedem miejsc jest Audi Q7, dopóki nie pojawi się bardzo oczekiwane Audi Q9.

Q7 jest największym SUV-em Audi i nie jest standardowo wyposażony w siedem foteli. Po zamontowaniu siedmiu foteli Q7 może wygodnie pomieścić z tyłu 5 dorosłych osób i dwoje dzieci, co doskonale pasuje do innych samochodów z tego segmentu, takich jak Mercedes GLE, Land Rover Discovery czy BMW X5.

Pierwsza generacja modelu Q7 została wprowadzona na rynek w połowie XXI wieku, a druga generacja pojawiła się w 2017 roku. Druga generacja Q7 po faceliftingu została wypuszczona rok lub dwa lata temu, co oznacza, że wkrótce zostanie zastąpiona zupełnie nowym modelem.

Q7 to naprawdę dobry samochód rodzinny, co oznacza, że jest cichy, wygodny, bezpieczny, łatwy w prowadzeniu i wyposażony w funkcje rodzinne, takie jak łatwo dostępne punkty mocowania IsoFix na prawie wszystkich fotelach, pakiet rozrywkowy dla pasażerów tylnych siedzeń, szeroko otwierane drzwi, blokady przed dziećmi i duża przestrzeń bagażowa.

Dlaczego istnieją samochody siedmiomiejscowe?

Jeśli chodzi o samochody siedmiomiejscowe, można wybierać między średniej wielkości SUV-ami, pełnowymiarowymi SUV-ami i minivanami. Segment średniej wielkości SUV-ów jest najpopularniejszym segmentem samochodów siedmiomiejscowych, ale nie może się równać z pełnowymiarowymi SUV-ami i minivanami pod względem przestrzeni pasażerskiej. Samochody takie jak Q7 nie miały być początkowo dostępne z siedmioma miejscami, ale producenci zdecydowali się na to, ponieważ nie wszyscy stale korzystają z siedmiu miejsc.

  Najlepszy samochód Audi na śnieg

Q7, Mercedes Benz GLE i BMW X5 to trzy najpopularniejsze niemieckie SUV-y klasy średniej z siedmioma miejscami, a tylko niewielka część z nich jest kupowana z opcją siedmiomiejscową. SUV-y takie jak te istnieją, ponieważ producenci samochodów są w stanie poszerzyć ich atrakcyjność rynkową, ale w tym celu poświęcają przestrzeń.

Pełnowymiarowe SUV-y, takie jak Mercedes Benz GLS, BMW X7, Chevy Suburban i Cadillac Escalade to największe SUV-y, jakie można obecnie kupić. W tych SUV-ach montaż siedmiu foteli ma jeszcze większy sens, ponieważ są one wystarczająco duże, aby nie ucierpiała na tym przestrzeń pasażerska.
Minivany są najlepszymi samochodami siedmiomiejscowymi, ponieważ najlepiej wykorzystują dostępną przestrzeń. Są również najlepsze, jeśli chodzi o funkcje przyjazne rodzinie, a jednocześnie najbezpieczniejsze.

Audi Q7 – czy to dobry samochód rodzinny?

Dobry samochód rodzinny oferuje kilka wyraźnych korzyści, takich jak przestrzeń, bezpieczeństwo, komfort i różne przyjazne rodzinie gadżety. Q7 oferuje mnóstwo miejsca przy wykorzystaniu tylko 5 foteli, co oznacza, że przestrzeń ładunkowa Q7 jest wiodąca w swojej klasie. Jeśli jednak opuścimy trzeci rząd siedzeń, przestrzeń ładunkowa stanie się nieco bardziej ograniczona.

Jeśli chodzi o samą przestrzeń siedzącą, w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń prawie nigdy nie brakuje miejsca, ale trzeci rząd nadaje się tylko dla dzieci. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Q7 jest na właściwym miejscu, ponieważ posiada wszystkie funkcje bezpieczeństwa na miarę XXI wieku, a jednocześnie jest samochodem z 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa.

  Audi RS5 Sportback Niezawodność

Q7 jest również cichym i wygodnym samochodem, co oznacza, że zasypianie w nim jest tak łatwe, jak to tylko możliwe, co z pewnością docenią Twoje dzieci. Jakość jazdy Q7 jest najlepsza, gdy samochód jest wyposażony w pneumatyczne zawieszenie, bez niego jest to dość twardy SUV.

Jeśli chodzi o rodzinne gadżety, Q7 jest dostępne z systemem rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń, punktami mocowania IsoFix na prawie wszystkich fotelach, indywidualnym zamkiem tylnych drzwi, nawiewami powietrza na słupkach, regulowaną wysokością zawieszenia, dużą ilością portów USB i mnóstwem schowków we wnętrzu.

Czy Audi Q9 będzie rodzinnym SUV-em?

Mercedes Benz GLS i BMW X7 to obecnie dwa największe i najbardziej luksusowe niemieckie pełnowymiarowe SUV-y klasy executive. Model X7 pojawił się na rynku zaledwie kilka lat temu, podczas gdy Mercedes GLS/GL jest dostępny od 2006 roku. Wszyscy wiemy, jak bardzo konkurencyjne są te trzy marki, więc to tylko kwestia czasu, kiedy Audi wypuści na rynek swój własny pełnowymiarowy SUV – Audi Q9.

Sądząc po dostępnych informacjach, Q9 będzie największym, najdroższym, najbardziej komfortowym i najbardziej luksusowym SUV-em Audi. Oznacza to, że zmierzy się bezpośrednio z GLS i X7, aby stać się najlepszym rodzinnym SUV-em na świecie.

Sekcja FAQ

Czy Audi Q8 jest dostępne z siedmioma miejscami?

Audi Q8 nie jest oferowane w wersji z siedmioma miejscami i prawdopodobnie nigdy nie będzie, ponieważ podwozie, na którym bazuje, nigdy nie było przeznaczone do oferowania siedmiu miejsc. Gdyby Q8 miało oferować siedem miejsc, tylne siedzenia byłyby bardzo ciasne ze względu na pochyłą linię dachu.

  Czy Audi RS5 to dobry samochód?

Co więcej, Q7 jest już dostępny z siedmioma miejscami, więc nie ma potrzeby, aby Q8 był siedmiomiejscowym SUV-em. Q8 jest postrzegane jako bardziej młodzieżowe i nowoczesne podejście do budowy SUV-a.

Czy warto kupić Audi Q7?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dużego rodzinnego SUV-a, Audi Q7 jest samochodem, który powinieneś wziąć pod uwagę. Przede wszystkim jest to największy i najbardziej przestronny SUV Audi, co już samo w sobie czyni go niezwykle konkurencyjnym. Obecny model Q7 jest najlepszy ze wszystkich, podczas gdy model Q7 pierwszej generacji jest najgorszy.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Q7, powinieneś skupić swoją uwagę na obecnej, pofaceliftingowej 2. generacji, ponieważ jest ona najlepsza z każdej perspektywy, oczywiście z wyjątkiem ceny.

Kiedy pojawi się Audi Q9?

Według dostępnych danych, Audi Q9 prawdopodobnie ujrzy światło dzienne naprawdę niedługo, ale są pewne zdjęcia, na których widać, że już jeździ po Chinach. Oznacza to, że Q9 jest prawdopodobnie tuż za rogiem i powinniśmy się spodziewać, że pojawi się nawet w 2022 roku.

Podsumowując, Q9 będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej ekscytujących SUV-ów tego roku, więc jeśli chcesz mieć rodzinnego SUV-a i nie spieszy Ci się, powinieneś poczekać chwilę, zanim Q9 ujrzy światło dzienne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z