Najlepszy samochód rodzinny Mercedes z 7 miejscami

Mercedes z 7 miejscami

Mercedes to jedna z tych marek, które cieszą się najwyższym poziomem pożądania bez względu na to, co robią. Od początku istnienia marki, Mercedes nieprzerwanie oferuje jedne z najbardziej luksusowych samochodów na świecie. Jednak Mercedes nie oferuje zbyt wielu opcji siedmiomiejscowych, więc jeśli chcesz mieć siedmiomiejscowego Mercedesa, będziesz musiał wybrać model GLB, GLE lub GLS.

Mercedes Benz Klasa GLB to najmniejszy siedmiomiejscowy SUV Mercedesa i zarazem najnowszy SUV Mercedesa w ogóle. Plasuje się pomiędzy najmniejszym GLA a kompaktowym SUV-em GLC, co oznacza, że mimo siedmiu miejsc, nie jest tak praktyczny jak GLE czy GLS.

GLE to rodzinny SUV Mercedesa średniej wielkości, który w zależności od konfiguracji może mieć 5 lub 7 miejsc siedzących. GLE jest na tyle duży, że z łatwością zmieści się w nim nawet siedem osób niż GLB, ale GLS to bez wątpienia największy siedmiomiejscowy Mercedes.

Klasa GLS to flagowy pełnowymiarowy rodzinny SUV, w którym bez problemu zmieści się nawet siedem dorosłych osób. GLS oferuje również najwięcej miejsca na ładunek, zarówno z trzecim rzędem siedzeń, jak i bez niego.

Mercedes Benz GLB – najmniejszy siedmiomiejscowy SUV Mercedesa

Ceny Mercedesa Benz GLB zaczynają się od 38 600 USD za model podstawowy GLB250, który jest napędzany rzędowym, 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,0 l i mocy 221 KM. Model GLB250 jest wyposażony w napęd na cztery koła, ale za dopłatą 2 000 USD można go doposażyć w napęd AWD 4MATIC.

Jeśli chcesz mieć najlepszy model GLB, jaki można kupić za pieniądze, musisz skorzystać z oferty AMG i kupić kosztujący 50 000 USD model AMG GLB 35, który oferuje 302 KM i stały napęd na cztery koła 4MATIC AWD. GLB jest w stanie pomieścić do siedmiu pasażerów, ale nie udaje mu się tego zrobić w sposób użyteczny.

  Czy wszystkie Mercedesy są wyposażone w skórzane siedzenia?

Oznacza to, że mimo iż GLB jest samochodem siedmiomiejscowym, oferowane siedem miejsc nie jest aż tak przestronne. Jeśli rzadko korzystasz z trzeciego rzędu siedzeń lub wykorzystujesz go wyłącznie do przewożenia dzieci, GLB w zupełności wystarczy. Z drugiej strony, jeśli chcesz przewozić nawet siedem dorosłych osób, GLB nie jest samochodem dla Ciebie.

Mercedes Benz GLE-Class – siedmiomiejscowy SUV Mercedesa średniej wielkości

Jeśli poważnie myślisz o przewiezieniu siedmiu osób, powinieneś skupić swoją uwagę na modelu GLE lub GLS. Gama modeli GLE rozpoczyna się od modelu GLE350, którego cena zaczyna się od 56 100 USD i który jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 255 KM. Za napęd 4MATIC AWD trzeba zapłacić dodatkowe 2 500 USD.

Jeśli uważasz, że czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l to za mało jak na tak duży samochód, możesz wybrać model GLE450 za 64 000 USD, który otrzyma lepiej dopasowany rzędowy, sześciocylindrowy silnik turbo o pojemności 3,0 l z technologią mild-hybrid EQ. Dzięki temu GLE450 ma moc 362 KM, co czyni go najlepszym GLE, jakiego można kupić.

Można też kupić modele GLE AMG, ale GLE450 jest prawdopodobnie najlepszym modelem, jaki można kupić. GLE oferuje wystarczająco dużo miejsca w trzecim rzędzie siedzeń, aby mogły w nim podróżować zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeśli jednak zależy Ci na jak największej ilości miejsca, powinieneś wybrać model GLS.

  Najczęstsze problemy z przekładnią Mercedes-Benz 9G-Tronic

Mercedes Benz Klasa GLS – pełnowymiarowy siedmiomiejscowy SUV Mercedesa

Jeśli chcesz mieć SUV-a Mercedesa z najwyższej półki, oferującego najwięcej miejsca pod każdym względem, powinieneś wybrać model GLS. GLS został zaprojektowany jako „Klasa S na szczudłach”, ale tak naprawdę GLS to tylko nieco większy GLE. Dlatego różnice między nimi nie są duże, z wyjątkiem przestrzeni.

Tak czy inaczej, GLS450 zaczyna się od 78 000 USD i ma taki sam układ napędowy jak GLE450, a jego parametry są identyczne. GLE może być również wyposażony w kilka jednostek V8, ale większość ludzi nie zawraca sobie tym głowy i wybiera GLS450. GLS rywalizuje z BMW X7, co oznacza, że jest to podstawowy SUV Mercedesa.

Zapakowanie siedmiu osób do GLS jest bardzo proste, ponieważ GLS oferuje więcej miejsca w trzecim rzędzie siedzeń niż niektóre hatchbacki w dwóch pierwszych rzędach. Dlatego w GLS nie brakuje miejsca i może on wygodnie pomieścić siedem dorosłych osób, nawet na dłuższych trasach.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Mercedesa GLB?

Jeśli uwielbiasz Mercedesa i chcesz połączyć luksus, komfort i praktyczność, GLB jest dobrym wyborem. Jeśli zależy Ci na siedmiu miejscach i nie chcesz iść na kompromis w tej kwestii, GLB jest nieco bardziej wątpliwym wyborem.

Mimo że technicznie rzecz biorąc jest to samochód siedmiomiejscowy, nie jest on aż tak przestronny, a trzeci rząd siedzeń dość mocno ogranicza przestrzeń bagażową. Podsumowując, GLB jest dobrym samochodem i z pewnością wartym uwagi, ale tylko wtedy, gdy aspekt praktyczny idealnie odpowiada Twoim potrzebom.

  Najlepszy silnik Mercedes V8

Czy warto kupić Mercedesa GLE?

Polecenie Mercedesa GLE komuś, kto chce luksusowego SUV-a z siedmioma miejscami, jest tak proste, jak to tylko możliwe. Po pierwsze, GLE ma wszystkie podstawowe cechy. Wygląda świetnie wewnątrz i na zewnątrz, jest bezpieczny, cichy, wyposażony w mocne silniki i bardzo dobrze zachowuje swoją wartość.

Po drugie, GLE to SUV średniej wielkości, czyli segment SUV-ów, który zazwyczaj cieszy się największym zainteresowaniem tych, którzy chcą mieć coś większego. Dlatego GLE jest moim zdaniem najlepszym siedmiomiejscowym SUV-em Mercedesa, ponieważ sprawia wrażenie nieco mniejszego GLS, ale ma bardziej przystępną cenę.

Czy warto kupić Mercedesa GLS?

Mercedes GLS to największy rodzinny flagowy SUV, który próbuje być Mercedesem Klasy S na szczudłach, ale jest tylko nieco większym Mercedesem GLE. Dlatego wybór GLS zamiast GLE ma sens tylko wtedy, gdy przestrzeń, jaką oferuje GLS w porównaniu z GLE, rzeczywiście ma znaczenie w Twojej sytuacji osobistej.

GLS jest uważany za zbyt duży dla wielu osób, ponieważ jest jednym z największych luksusowych SUV-ów, zwłaszcza w Europie. Może powinieneś poczekać na pojawienie się kolejnej generacji GLS, zanim się na niego zdecydujesz, ponieważ następny GLS może być równie dobrze Klasą S na szczudłach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z