Najlepszy samochód sportowy na pierwszy samochód

Kupno pierwszego samochodu jest niezwykle ekscytujące, ale są pewne względy, o których warto pomyśleć przed zakupem pierwszego samochodu. Co więcej, samochód sportowy niekoniecznie jest wyborem numer jeden, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Jednak samochód sportowy oferuje ekscytujące wrażenia z jazdy, a Toyota GT86/Subaru BRZ oferuje niesamowity stosunek wydajności do wartości. To samo dotyczy legendarnej Mazdy MX-5 Miata czy Fiata 124 Spyder.

Jeśli jesteś skłonny wydać trochę więcej pieniędzy, Audi TT lub BMW serii 2 wydają się być idealnym kompromisem pomiędzy sportowym charakterem a luksusem. Ford Mustang jest również dość popularny samochód sportowy pierwszej opcji, ale jeśli chcesz najlepsze dla swoich pieniędzy, idź do Porsche 911.

Bez względu na to, który samochód skończysz wybierając, upewnij się, że jest to ten, który chcesz. Jazda próbna samochodem sportowym jest koniecznością i musisz upewnić się, że nie podejmujesz złej decyzji. Ale z żadnym z tych samochodów nie podejmiesz złej decyzji.

Rozważania o samochodach sportowych

Zanim wyjdziesz i kupisz sobie samochód sportowy jako swój pierwszy samochód, upewnij się, że jesteś dobrze zaznajomiony ze wszystkimi kompromisami, które będziesz czynił decydując się na jeden z tych samochodów. Samochody sportowe są rzeczywiście niesamowite, ale są one zazwyczaj kompaktowe, nie wszystko, że wydajne, i trochę droższe w utrzymaniu w porównaniu do bardziej regularnych samochodów.

Na przykład, każdy model wymieniony tutaj jest skompromitowany, jeśli chodzi o wnętrze i przestrzeń ładunkową, ale to jest nieodłączną wadą platformy samochodów sportowych. Niektóre modele, takie jak Miata czy 124 Spyder oferują świetne właściwości jezdne, ale nie są stworzone dla wysokich osób.

  Jaki jest najbardziej pojemny sedan?

Samochody sportowe są zazwyczaj kompaktowe, a każdy samochód wymieniony tutaj oprócz Mustanga jest rzeczywiście kompaktowy. Może to być postrzegane zarówno jako plus, jak i minus. Ale ponieważ jest to twój pierwszy samochód, mniejszy samochód jest zawsze dobrym pomysłem. Po prostu upewnij się, aby wziąć je na jazdę próbną, dopóki nie jesteś gotowy do zakupu.

Zawsze rób wszystkie inspekcje, jeśli kupujesz używany, i spróbuj skonsultować się z doświadczoną osobą, której ufasz, zanim zdecydujesz się na jakikolwiek samochód, a zwłaszcza jeśli nigdy nie kupiłeś samochodu w ogóle.

Świetne sportowe samochody coupe jako twój pierwszy samochód

Samochód sportowy typu coupe jest prawdopodobnie odpowiednim segmentem dla Ciebie. Nawet jeśli kabriolety są zabawne do jazdy kilka razy w roku, sportowy samochód coupe jest zazwyczaj bardziej sportowy. Coupe są zazwyczaj lżejsze i oferują sztywniejsze podwozie z mniejszą giętkością nadwozia, co sprawia, że są bardziej atletyczne na zakrętach.

A Toyota GT86/Subaru BRZ właśnie takie są. Te dwa są niezwykle popularne wśród młodszej publiczności ze względu na przystępną cenę wejścia i wiele możliwości dostosowywania i tuningu. Jeśli połączysz to z dużą niezawodnością i charakternymi silnikami, te dwa samochody wydają się być świetnym pierwszym samochodem.

BMW serii 2 i Audi TT są nieco droższe i bardziej luksusowe, ale nie cierpią, jeśli chodzi o doświadczenie samochodu sportowego, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na top-of-the-line TT R lub M2 wersji. Atrakcyjność samochodów sportowych pod marką premium jest oczywista i nie wymaga dalszego przedstawienia.

  Czy można używać klatki dla psa w samochodzie?

Jeśli chcesz mieć doskonały samochód sportowy, kup 911 lub Mustanga. 911 jest w sprzedaży od dziesięcioleci, a z każdą nowszą iteracją, 911 jest coraz lepsza, co oznacza, że każda używana 911 jest świetną opcją. Mustang to mniej więcej ta sama historia, ale Mustang może być kupiony z silnikiem V8 N/A.

Świetne sportowe samochody z kabrioletem jako twój pierwszy samochód

Jeśli chcesz sportowego, ale równie relaksującego doświadczenia, sportowy kabriolet może być po prostu idealnym samochodem. Mazda MX-5 Miata jest prawdopodobnie najbardziej znanym kabrioletem wśród kompaktowych samochodów sportowych i łatwo zrozumieć, dlaczego.

MX-5 nie kosztuje dużo pieniędzy, aby kupić, uruchomić lub naprawić. Dzięki możliwości zdjąć dach, MX-5 jest prawdopodobnie najlepszym niedrogim kabrioletem sportowym tam. Należy również sprawdzić Fiat 124 Spyder, podczas gdy jesteś na to, bo 124 jest dość konkurencyjny z Miata.

124 Spyder jest nieco bardziej powściągliwy i prawdopodobnie lepiej wygląda. Zwykła wersja Fiata jest głównie samochodem do jazdy po wybrzeżu, ale tuningowana wersja Abarth Spyder jest nastawiona na wydajność, więc jest dość blisko Miaty i Abartha 124.

Sekcja FAQ

Czy samochód sportowy jest dobrą propozycją na pierwszy samochód?

Cóż, to zależy od Twojego scenariusza użytkowania. Samochody sportowe są kompaktowe, ale oferują wrażenia z jazdy, których nie da się powtórzyć żadnym innym samochodem z wyjątkiem supersamochodów, które kosztują 10 razy więcej pieniędzy. Jeśli Twój styl życia pasuje do samochodu sportowego, to w 100% jest on wart zakupu.

  Najlepsze kabriolety z dwoma siedzeniami

Samochody sportowe / supersamochody są prawdopodobnie dwoma z zaledwie kilku typów samochodów, które mogą stworzyć emocjonalną więź między kierowcą a maszyną. Jest to częściowo powód, dla którego właściciele samochodów sportowych i supersamochodów mają tendencję do dbania o swoje samochody nieco lepiej w porównaniu do zwykłego właściciela Priusa.

Czy samochody sportowe się cenią?

Niektóre z nich tak, ale nie jest to coś, czym powinni się Państwo martwić. Jeśli chcesz zachować jak najwięcej z wartości samochodu, a nawet sprzedać go za więcej niż to, co pierwotnie zapłaciłeś za niego, prawie nigdy nie będziesz cieszyć się samochodem.

Niektóre samochody sportowe, takie jak Cayman GT4 lub Boxter Spyder są te, które wymagają wyższej ceny odsprzedaży, ale nie są to typowe pierwsze samochody typu sportowego, ponieważ te dwa kosztują więcej niż zupełnie nowe 911.

Jak mój wiek wpływa na koszty związane z opieką?

Państwa wiek odgrywa istotną rolę przede wszystkim przy ustalaniu stawek ubezpieczeniowych. Kierowcy w wieku 16/18-24 lat płacą zazwyczaj najwyższe składki ubezpieczeniowe ze względu na zwiększone ryzyko, co potwierdzają liczne statystyki.

Po ukończeniu 25/26 lat, składki ubezpieczeniowe powinny spaść, jeśli byłeś ostrożnym kierowcą. Zazwyczaj kierowcy w wieku 50 i 40 lat płacą najniższe składki ubezpieczeniowe ze względu na niższe ryzyko wypadków.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z