Najlepszy sedan Jaguara za pieniądze

Jaguary oferują wydajność premium i technologii z pięknym stylu. Oczywiście, ten styl i wydajność pochodzi z dość wysokiej cenie tag. Niektóre sedany Jaguar da Ci dużo więcej bang dla Twojego buck, więc który jest Jaguar sedan jest najlepsza oferta dla pieniędzy?

2020 Jaguar XE prowadzi jako najlepszy sedan Jaguar dla jego ceny. To przychodzi z wszystkich nowych wibracji i ma ulepszony wystrój wnętrza, nowy silnik i wiele technologii. Plus, to jest bardzo wiarygodne. Innym Sedan warte pieniędzy jest 2021 Jaguar XF. Pochodzi z wielu zmodernizowanych funkcji, a mimo to ceny są niższe niż w poprzednich modelach.

Ilekroć wymienić niektóre z najpiękniejszych samochodów kiedykolwiek produkowane, nie można pomóc, ale wspomnieć Jaguar. Ludzie często odnoszą się do modeli Jaguara jako bestii – doskonały opis prędkości i zwinności. Nowsze modele są jeszcze bardziej wyrafinowane i lepiej wyposażone. Tak samo jest z linią Sedan. Choć sedany wciąż są drogie, niektóre z nich są warte tych pieniędzy.

2020 Jaguar XE

Smukły, seksowny i szybki to słowa, które najlepiej opisują Jaguara XE. Starsze modele były znane jako niezawodne, ale nie do końca bezproblemowe. Jednak w porównaniu do innych modeli Jaguara, jego niezawodność jest przyzwoita. 2020 Jaguar XE miał lifting twarzy, dając mu doskonałą transformację. Niestety, jest to ostatni, ponieważ linia XE została przerwana po modelu 2020.

Silnik XE

Kompaktowy sportowy sedan premium charakteryzuje się pięknym wyglądem zewnętrznym i klasycznym wnętrzem. Połączony silnik wysokoprężny i doładowany zostały stopniowo wycofane, a XE korzysta teraz z jednego silnika. 2020 XE działa na 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik turbo, który produkuje albo 247 lub 296 KM za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.
Model 2020 XE jest dostępny w dwóch wersjach – S i R-Dynamic. Model S jest wyposażony w napęd RWD lub AWD i silnik o mocy do 247 KM. Natomiast model S-Dynamic działa wyłącznie z napędem AWD, a jego silnik generuje moc 296 KM. Oba modele osiągają prędkość maksymalną 155mph i pokonują 60mph w czasie odpowiednio 6,2 i 5,4 sekundy.

  Czy BMW E46 jest niezawodne?

Piękne nadwozie i wnętrze

Mówiąc o odświeżonym wyglądzie zewnętrznym. Model 2020 XE wygląda bardziej sportowo i agresywnie dzięki szerszemu grillowi i zgrabniejszym reflektorom LED. Aby jeszcze bardziej poprawić wygląd zewnętrzny, XE wyposażono w słupek D i linię dachu przypominającą coupe XE, dzięki czemu ciężar spoczywa na tylnych kołach.
Wnętrze zostało wyposażone w miękkie materiały, które zapewniają większy komfort jazdy. XE wykorzystuje teraz kierownicę z Jaguara I-pace. Deska rozdzielcza i konsola środkowa pokryte są materiałami premium i drewnianymi obiciami rozciągającymi się aż do tyłu. Zszywane skórzane fotele z wytłoczonymi poduszkami inspirują do większego komfortu.
Opcjonalnie dostępny jest 12,3-calowy wyświetlacz nadający kabinie bardziej nowoczesny wygląd. Nowością jest również sportowy przełącznik biegów, zastępujący obrotowy z 2019 roku. Kabina jest wystarczająco duża, aby zmieścić pięć osób; jednak ilość miejsca na nogi jest ograniczona, zwłaszcza dla osób wysokich.

Funkcje bezpieczeństwa

Standardowe elementy bezpieczeństwa obejmują monitor kierowcy, ABS i asystenta utrzymania pasa ruchu. Wiele innych elementów wyposażenia jest dostępnych opcjonalnie. Na przykład system wspomagania parkowania 360, asystent martwego pola i pakiet klimatyzacji są dodatkowo płatne. Wyższe modele są również wyposażone w elementy, które nie występują w modelach podstawowych. Przykładem są szersze hamulce prędkości, sportowe fotele i shift paddles.

Cena Jaguara XE

2020 XE kosztuje od 39,000 do 60,000 dolarów, w zależności od modelu. Ponownie, po wybraniu modelu, dodatkowa opcja fabryczna, na którą się zdecydujesz, ma znaczący wpływ na cenę. Podczas gdy użytkownicy byli pod wrażeniem designu, prędkości i kosztów, wielu skarżyło się na toporny i niereagujący na polecenia system infotainment.

  Dodge Durango SRT Hellcat - niezawodność

2021 Jaguar XF

Jaguar XF z 2021 roku został poddany rewizji. Z nowymi zmianami we wnętrzu i stylizacji zewnętrznej, w tym nowy system infotainment. Co zaskakujące, przy tych wszystkich ulepszeniach, cena nie eksplodowała. Zamiast tego, była niższa niż w poprzednich modelach. XF z 2021 roku jest dostępny w trzech modelach: S, SE i Dynamic SE.

Komfortowe wnętrze i imponujące nadwozie

Wyrafinowane wnętrze wyposażono w skórzane fotele o miękkiej jakości, zapewniające komfort. Przednie fotele są szersze, podczas gdy tylne pozostają bez zmian. Kabina jest wystarczająco duża, aby pomieścić pięć lub więcej osób z wystarczającą ilością miejsca na głowę i nogi. Nowy, 11,4-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego zwiększa przyjemność podróżowania.
W pobliżu nowej przekładni obrotowej znajduje się przełącznik wyboru trybu jazdy, który pozostaje w konsoli środkowej, gdy nie jest używany. W konsoli środkowej znajduje się również wzmacniacz sygnału telefonicznego i gniazdo ładowania bezprzewodowego. XF jest również wyposażony w port USB, radio satelitarne, CarPlay i 12 wysokiej jakości głośników.
Nadwozie charakteryzuje się aluminiową konstrukcją o atrakcyjnym wyglądzie. Wyposażony jest w nowe światła LED dla zwiększenia prześwitu, 18-calowe felgi dla zwiększenia prędkości i składane lusterka boczne dla lepszego widoku na boki. Grill ma nową konstrukcję, która zapewnia lepszy przepływ powietrza.

Funkcje bezpieczeństwa

Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują ostrzeganie przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym, wspomaganie utrzymania pasa ruchu, kamerę 360° oraz przednie i tylne czujniki parkowania. Poprzedni, doładowany silnik V6 został usunięty i obecnie pracuje na 2,0-litrowym, czterocylindrowym silniku o łącznej mocy 246 lub 297 KM.

Ile kosztuje Jaguar XF?

Model 2021 XF sprzedaje się w cenie od 44 000 do 65 000 dolarów, w zależności od modelu i opcji dodatkowych, na które się zdecydujemy. Na przykład, opcjonalny klucz aktywności, który pomaga zablokować, odblokować lub uruchomić samochód będzie strzelać w górę ceny.
Podczas gdy cena została obniżona w nowym XF, niektórzy konsumenci nie byli zadowoleni z niektórych z wielu funkcji, które zostały usunięte. Na przykład, asystent jazdy jest gorszy niż w poprzednich modelach. Wygląda nawet na to, że wnętrze straciło trochę blasku.

  Wszystko o wymianach oleju Jaguar

FAQs

Jaki jest najdroższy sedan Jaguara?

Najdroższym sedanem Jaguara jest Jaguar XJL, z ceną wywoławczą 81,000 dolarów. Ten luksusowy sedan jest napędzany przez 3,0-litrowy silnik V6 turbo, który może zrobić 60mph w 5,7 sekundy. Posiada wysokiej jakości system dźwiękowy, system wspomagania parkowania tył/przód i wiele innych funkcji.

Który sedan Jaguara jest największy?

Jaguar XJL jest największym sedanem Jaguara. Samochód ma długi rozstaw osi i jest o pięć cali dłuższy niż zwykły model, w sumie 206,6 cali większy. Dodatkowe pięć centymetrów przestrzeni zostało dodane w postaci miejsca na nogi z tyłu.

Który sedan Jaguara jest najbardziej niezawodny?

Najbardziej niezawodnym sedanem Jaguara jest Jaguar XE. Czy jest on bezproblemowy? Zdecydowanie nie. W rzeczywistości modele wyprodukowane przed czerwcem 2016 roku miały problem z wyciekiem paliwa. Ale to nie jest wielka sprawa w porównaniu z niezawodnością innych modeli. Jeśli jednak chcesz najbardziej niezawodną opcję, sprawdź modele od 2017 do 2020 roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z