Najlepszy system transportowy do bagażnika dachowego Porsche 911

Najlepszy system transportowy do bagażnika dachowego Porsche 911

Porsche 911 są dość hojne, jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, biorąc pod uwagę konkurentów, takich jak Audi R8. 911 oferuje użyteczne tylne siedzenia, które mogą również służyć jako dodatkowa przestrzeń ładunkowa. Ale jeśli chcesz mieć 911-tkę, która będzie w stanie przewieźć rower lub jeszcze więcej ładunku, bagażnik dachowy jest niezbędny.

Wybór idealnego bagażnika dachowego do 911 jest bardzo ważny, ponieważ chcesz, aby Twoja 911 nie uległa zarysowaniom. Chcesz również mieć bagażnik dachowy, który nie jest zbyt ciężki ani kłopotliwy w użyciu, a także taki, który nie będzie zbytnio ograniczał Twojej widoczności ani profilu aerodynamicznego.

Pierwszą opcją będzie prawdopodobnie rozważenie głównego systemu transportu dachowego Porsche Tequipment, ponieważ te bagażniki są produkowane specjalnie przez Porsche dla Porsche. Możesz również sprawdzić kilka różnych opcji rynku wtórnego, takich jak Thule, Yakima lub Pilot, ale nie są one wykonane specjalnie dla modeli 911.

I zdecydowanie powinieneś wybrać system, który został zaprojektowany specjalnie dla modelu 911, ponieważ wiele z tych systemów ma bezpośredni kontakt z lakierem, a uszkodzenia lakieru powinny być Twoim największym zmartwieniem przy zakupie systemu transportu dachowego.

Dachowe systemy transportowe Porsche OEM

Jeśli lubisz swoje 911 Porsche OEM, to powinieneś zdecydowanie sprawdzić standardowy system transportu dachowego Porsche główny wspornik. System ten kosztuje 638 dolarów i pasuje do wszystkich nowoczesnych modeli 911. Jeśli obawiasz się, że Twoje 911 może nie być w stanie wykorzystać tego systemu, powinieneś sprawdzić, czy jest to rzeczywiście możliwe na stronie Porsche Tequipment.

System ten jest wykonany, aby dołączyć do konkretnych punktów śrubowych, które nie są w bezpośrednim kontakcie z farbą, która jest zawsze uspokajające metody. System ten oferuje 2 blokowane pręty aluminiowe o maksymalnej nośności 165 lbs (75kg), który jest więcej niż wystarczająco dla większości sytuacji.

  Dlaczego używane Porsche są tak tanie?

System ten jest również przystosowany do wielu różnych modułów transportowych Porsche Tequipment, takich jak bagażniki rowerowe lub boxy dachowe Porsche. Jeśli zdecydowałeś się na mechanizm przesuwanego dachu w swoim 911, warto wspomnieć, że system ten jest dostępny tylko jako opcja fabryczna i nie można go później doposażyć.

Informacje takie jak te znajdują się zazwyczaj w głębi instrukcji obsługi kierowcy Porsche, ale jeśli masz problem z przeczytaniem kilkuset stron, powinieneś skontaktować się z dealerem w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Systemy transportu dachowego Thule

Jak wspomniano wcześniej, 911 jest zawsze cennym nabytkiem, który powinien być utrzymywany i konserwowany w odpowiedni sposób, aby upewnić się, że wszystkie niesamowite aspekty, jakie oferuje 911, nie zostaną zniszczone przez niespełniające norm wyposażenie i akcesoria z rynku wtórnego.

Jednak w krainie wątpliwych producentów dachowych rozwiązań transportowych, firma Thule jest swego rodzaju legendą. Dzieje się tak, ponieważ ten szwedzki producent istnieje już od dłuższego czasu i zawsze dostarczał odpowiednie rozwiązania dla wielu problemów transportowych.

Można więc śmiało powiedzieć, że Thule jest producentem, któremu można zaufać. Niektóre rozwiązania Thule, takie jak pakiet stalowych belek SquareBars o wartości 256 USD, pasują do wielu modeli 911, ale nie do wszystkich. Więc zdecydowanie upewnij się, że wybierasz odpowiedni podczas przeglądania sklepów.

Ten system Thule jest dość popularny w wielu różnych modelach, jest wykonany ze stali, co oznacza, że jest znacznie cięższy niż system OEM Porsche, ale oferuje większą maksymalną ładowność 220 funtów (100 kg) dla większości modeli. Upewnij się więc, że znasz maksymalny udźwig swojego konkretnego modelu 911.

  Niezawodność Porsche vs. Ferrari - która jest lepsza?

Zalety systemów Porsche OEM

Nie zagłębiając się w ogromną liczbę producentów aftermarketowych relingów dachowych, Porsche lub czasami Thule powinny być Twoimi głównymi opcjami. Jednak system OEM Porsche jest zawsze o wiele lepszy, nawet w porównaniu z Thule.

Dzieje się tak dlatego, że te systemy są dosłownie stworzone specjalnie dla modelu 911, co oznacza, że nie musisz się martwić o maksymalną ładowność, idealne dopasowanie czy potencjalne uszkodzenia lakieru, zadrapania i otarcia.

System transportu dachowego Porsche jest nieco droższy w porównaniu z większością innych dostępnych alternatyw. Ale to nie jest aspekt, który należy szukać, aby zaoszczędzić kilka dolarów ze względu na wiele potencjalnych problemów, które mogą wynikać z transportu 200lbs ładunku nad głową.

Systemy Porsche są jak by to określił gen-z – zbudowane inaczej. Oznacza to, że systemy te oferują taką samą trwałość i niezawodność, tak jak same samochody. Nawet jeśli kosztują więcej w porównaniu do systemów z rynku wtórnego, różnica w cenie jest uzasadniona pewnością, że używasz niezawodnego produktu Porsche.

Sekcja FAQ

Czy mogę zamontować skrzynię ładunkową na dachu mojego 911 bez głównego systemu transportowego?

Niektórzy właściciele 911 używają specjalnych przyssawek montowanych bezpośrednio na lakierowanej/szklanej powierzchni dachu swoich modeli 911, aby zamontować box dachowy. Ta metoda może okazać się tańsza i bardziej praktyczna w przeciwieństwie do kupowania specjalnych szyn montażowych tylko po to, aby zamontować do nich box dachowy.

  Czy Boxster to Porsche dla ubogich?

Ale ta metoda ma również wiele wad, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, że ta konfiguracja może trwać długo, ani że kiedykolwiek osiągnie nośność wyznaczonego systemu transportowego. Zarysowania lakieru i zadrapania to również powód do zmartwień.

Ile kosztują moduły transportowe Porsche?

Jeśli zdecydujesz się na zakup głównej podpory systemu transportowego Porsche Roof, powinieneś również sprawdzić wszystkie różne moduły transportowe Porsche, które montuje się do systemu transportowego. W zależności od wielkości, przeznaczony do tego celu box dachowy Porsche może kosztować nawet do 1000 dolarów.

Bagażnik dachowy na rowery/rowery wyścigowe kosztuje około 250-300 dolarów, a zestaw na narty/snowboardy około 311 dolarów. Ceny boxów dachowych są dość zawyżone i być może uda Ci się zaoszczędzić kilka dolarów, decydując się na box dachowy Thule, jeśli rzeczywiście pasuje on do systemu transportowego Porsche.

Czy mogę zamontować główną podporę systemu transportowego Porsche Roof?

Jeśli posiadasz starszy model 911, możesz spróbować zamontować na nim wspornik główny systemu transportu dachowego Porsche. Jest to możliwe w większości modeli 911, ale zawsze powinieneś skonsultować się z profesjonalistą, aby upewnić się, że nie wydajesz pieniędzy na coś, co nie pasuje do Twojego modelu 911.

Możesz również sprawdzić używany wspornik główny systemu transportu dachowego Porsche w Internecie, ponieważ czasami pozwala to zaoszczędzić kilka dolarów. Należy jednak upewnić się, że przed montażem system został dokładnie sprawdzony przez mechanika Porsche.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z