Najlepszy używany BMW hatchback

BMW i3 jest uważane za najlepszy używany BMW hatchback.

BMW i3 to 5-drzwiowy pojazd elektryczny typu hatchback z napędem na tylne koła. Silnik elektryczny jest zasilany przez pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 18,2 kWh, który można rozszerzyć do pakietu akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 37,9 kWh. Samochód ma przyzwoitą wartość odsprzedaży i cieszy się dużym popytem wśród konsumentów. BMW i3 jest również najtańszym w utrzymaniu samochodem elektrycznym.

BMW i3: przyjazny rodzinie i elektryczny

BMW i3 to niewielkich rozmiarów elektryczny hatchback, który został wydany w 2013 roku. Jest to jedyne w pełni elektryczne BMW w USA. Samochód jest uważany za samochód rodzinny, który jest najlepszy do jazdy w mieście, a może na niektórych krótkich podróżach poza miastem. Samochód ma krótszy zasięg niż inne większe EV.

BMW i3 posiada synchroniczny silnik elektryczny BMW eDrive z magnesami trwałymi. Samochód jest oferowany w 3 wariantach w zależności od zasięgu baterii: 18,2 kWh, 27,2 kWh i 37,9 kWh. Model i3 został wprowadzony na rynek jako pierwszy w historii pojazd elektryczny BMW.

Silnik elektryczny o imponującym zasięgu

Model i3 to w pełni elektryczny pojazd, który słynie z niewielkich rozmiarów i mocnego silnika. Samochód jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych, a w latach 2014-2016 był 3. najlepiej sprzedającym się samochodem.

Samochód ma szacowany zasięg 81 mil, ale to może być zwiększona z dalej z większych modeli baterii. Model z baterią 27,2 kWh ma zasięg 114 mil, model z baterią 37,9 kWh ma zasięg 153 mil. BMW oferuje również modele Rex, które mają zwiększony zasięg około 200 mil.

Ogólnie rzecz biorąc, i3 to świetny samochód z dobrym zasięgiem, który może być z łatwością używany do jazdy po mieście.

  Który silnik BMW jest najlepszy?

Niezawodność i przystępne koszty eksploatacji

Samochód jest dość niezawodny dzięki silnikowi elektrycznemu i doskonałej inżynierii BMW. Niemieckie samochody słyną z niezawodności. Model i3 jest samochodem elektrycznym, więc nie ma kosztów paliwa, a jedynie bardziej przystępne rachunki za prąd.

Udowodniono, że samochód jest bardzo solidny i cieszy się opinią rzadko doświadczającego poważnych problemów lub wymagającego poważnych napraw. BMW oferuje również ich standardową gwarancję, która może pokryć prawie każdy wydatek do 3 lat, a także posiada 8-letnią lub 100,000-milową gwarancję na baterię.

Dobre oceny bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach każdy samochód jest niekompletny bez dobrych ocen bezpieczeństwa. Model i3 ma znakomite oceny jak na hatchbacka. Samochód jest wyposażony we wszystkie typowe elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego, w tym:

 • Poduszki powietrzne kierowcy, czołowe i tylne poduszki czołowe.
 • Wspomaganie hamowania awaryjnego
 • Elektroniczna kontrola stabilności
 • Światła do jazdy dziennej
 • ABS na 4 koła
 • Zintegrowane lusterka kierunkowskazów
  Samochód jest również świetny pod względem bezpieczeństwa w razie kolizji. IIHS ocenia i3 bardzo dobrze. Zabezpieczenia przed zderzeniami czołowymi i bocznymi są na najwyższym poziomie. Manekiny użyte w testach zderzeniowych nie doznały żadnych poważnych uszkodzeń, co potwierdza jego ocenę bezpieczeństwa.

Przystępna cena i minimalne wymagania konserwacyjne

Uważa się, że samochody elektryczne są bezobsługowe, ale to nie jest prawda. Samochody elektryczne również wymagają konserwacji i obsługi, jednak jest ona mniejsza niż w przypadku zwykłych samochodów. BMW i3 jest uważany za jeden z najtańszych samochodów elektrycznych pod względem konserwacji.

Jeśli kupujesz używany model i3 z gwarancją, otrzymasz pakiet BMW Ultimate Care. Pokryje ona wszystkie koszty konserwacji. Jeśli jednak samochód nie ma gwarancji, wtedy możesz mieć do czynienia z olejem silnikowym, filtrem silnika, świecami zapłonowymi, płynem hamulcowym i innymi typowymi kwestiami konserwacyjnymi.

  Czy BMW jest niezawodne po 100 tys. km?

Mieszane opinie

Ma ocenę właściciela na poziomie 3,4 na 5. Ludzie na niektórych platformach i forach podziwiali osiągi i3. Samochód boryka się jednak z pewnymi problemami związanymi z jakością wykonania. Pomimo problemów z jakością, kierowcy nadal uwielbiają ten niewymagający konserwacji hatchback, który oferuje doskonałe wrażenia z jazdy BMW.

W ciągu pierwszych 5 lat eksploatacji i3 zazwyczaj nie napotyka na żadne poważniejsze problemy. A oszczędności na paliwie i przeglądach wynoszą około 20 000 USD w ciągu 3 lat. Ogólnie rzecz biorąc, samochód ma trochę mieszane recenzje, ale nadal jest to dobry zakup. Wartość samochodu również ulega znacznej deprecjacji w ciągu 5 lat, więc można znaleźć używane i3s w przystępnej cenie.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem używanego BMW i3

BMW borykało się z wieloma problemami w przeszłości, ale i3 wydaje się być lepsze od innych. Koszty eksploatacji są niskie i tanie w utrzymaniu. Jeśli jednak kupujesz używane i3, to powinieneś zwrócić uwagę na pewne rzeczy, które mogą być podatne na uszkodzenia, takie jak:

 • Sticky iDrive pokrętło
 • Awaria zaworu paliwa
 • Klocki hamulcowe
 • Hamulce tarczowe
 • Niektóre problemy z elektryką
  Technologia elektryczna jest nowością w przemyśle samochodowym i potrzebuje trochę czasu, aby jeszcze bardziej poprawić swoją jakość. Model i3 boryka się z pewnymi problemami, ale nadal jest to dobry hatchback do kupienia.

FAQ

Czy kupno używanego samochodu to mądra decyzja?

Kupno używanego samochodu jest zawsze tańsze niż kupno nowego. Wiele samochodów traci połowę swojej wartości w ciągu zaledwie 5 lat, więc kupowanie takich samochodów nie jest złą decyzją. Jednak używane samochody mogą powodować pewne problemy, jeśli nie przejrzysz ich dokładnie przed zakupem.

  Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

Przed zakupem samochodu używanego należy zlecić mechanikowi dokładne sprawdzenie samochodu pod kątem takich kwestii, jak lakier, historia wypadków, historia usterek samochodu lub wycieki oleju silnikowego.

Czy samochody elektryczne wymagają konserwacji?

Ludzie zazwyczaj myślą, że samochody elektryczne nie wymagają żadnej konserwacji, ale mimo wszystko wymagają one pewnej konserwacji. Oczywiście, jest to mniej niż w przypadku zwykłych samochodów, ale wymagają one konserwacji w miejscach takich jak akumulator, silnik elektryczny i inne elementy elektroniczne. Wymagają również typowych czynności konserwacyjnych, takich jak wymiana klocków hamulcowych czy opon.

Czy technologia elektryczna wymaga jeszcze ulepszeń?

Samochody elektryczne są przyszłością przemysłu motoryzacyjnego, ale potrzebują wielu ulepszeń, zanim zdominują rynek. Należą do nich:

 • Czas ładowania akumulatora – Ładowanie akumulatora zajmuje zbyt dużo czasu w porównaniu z tankowaniem samochodu gazem. Najszybszy system ładowania wprowadzony przez Teslę nadal zajmuje 20 minut, aby naładować 50% Twojego samochodu, co nadal jest zbyt długim czasem.
 • Zasięg – Istnieją samochody z genialnym zasięgiem, ale są one zbyt drogie. Ludzie zazwyczaj mogą sobie pozwolić na małe EV, ale mają one bardzo mały zasięg i mogą być używane tylko w mieście.
 • Drogie – samochody elektryczne muszą być tańsze niż samochody spalinowe, jeśli chcą zdominować przemysł motoryzacyjny.
 • Żywotność baterii – bateria jest podatna na większe uszkodzenia, jeśli jest prowadzona w ekstremalnych warunkach pogodowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z