Najlepszy używany Jaguar do kupienia

Być może nie masz budżetu na zupełnie nowy Jaguar. Na szczęście, można znaleźć wcześniej używane Jaguar za ułamek ceny. Tak długo, jak to jest w dobrym stanie, jest to łatwy sposób oszczędzania, podczas gdy nadal cieszyć się wysokiej wydajności pojazdu. Tak więc, który Jaguar jest najlepszy do zakupu używane?

Niektóre bardzo dobre używane modele Jaguar do rozważenia są Jaguar XE, XJ, XJR, XFR/XF, i F-type. Te pojazdy zostały wybrane w oparciu o cenę, niezawodność, wydajność i reputację. Jednak, jak w przypadku każdego używanego samochodu, najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest stan samochodu i poprzedniej historii.

Chociaż Jaguary są znane z doskonałej wydajności, niektóre z nich nie są bezproblemowe. Upewnij się więc, że dokładnie przeanalizujesz samochód przed zakupem z drugiej ręki. Oto lista najlepszych używanych Jaguarów do kupienia.

Jaguar XE

Jaguar XE jest jednym z najlepszych samochodów Jaguara, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Zdobył on nagrodę jako najbardziej niezawodny samochód rodzinny w 2017 roku. Ten luksusowy samochód charakteryzuje się pięknym designem, potężnymi opcjami silnika i dynamiczną obsługą. Może on pomieścić pięciu pasażerów i jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia. Trymery obejmują bazę Jaguar XE, XE Premium, XE Prestige i XE-R sport.

Używany XE sprzedaje się za około 24.000 dolarów do 42.000 dolarów, w zależności od przebiegu, wykończenia, roku i stanu samochodu.

Opcje mocnych silników

W modelu podstawowym otrzymasz 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy do 240 KM. Jeśli zdecydujesz się na nieco wyższą wersję, będziesz mógł cieszyć się czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym 2.0 o mocy do 180 koni mechanicznych. Chcesz więcej mocy? Wybierz doładowany silnik 3.0 V6 o mocy 340 koni mechanicznych.

Funkcje techniczne i bezpieczeństwa

Jaguar XE jest wyposażony w dobre funkcje technologiczne; podczas gdy niektóre z nich są standardowe, inne są opcjonalne. Standardowe funkcje obejmują 8-calowy ekran infotainment, stereo, kompatybilność z Bluetooth, port USB, szyberdach i przycisk push start.

  Czy Jaguar sedan to dobry samochód?

Hotspot WiFi, 17 głośników, rozpoznawanie głosu 1,2-calowy ekran dotykowy, kamera cofania i pomoc w parkowaniu są opcjonalne.
Niektóre funkcje bezpieczeństwa zintegrowane w XE to:

  • Poduszki powietrzne
  • ESC
  • Wspomaganie hamowania
  • Kontrola trakcji
  • Blokady bezpieczeństwa dla dzieci
    Chociaż XE jest znany jako niezawodny, były wycofania dotyczące wycieków paliwa. Modele z silnikiem wysokoprężnym zbudowane do czerwca 2016 roku miały również wycieki płynu chłodzącego.

The Jaguar XJ

Oto nadchodzi kolejny dynamiczny pojazd od Jaguara. XJ charakteryzuje się pięknym wnętrzem i stylistyką zewnętrzną oraz najnowocześniejszą technologią. Jest szybki i w pewnym sensie niezawodny. Niektórzy ludzie narzekają, że starsze modele XJ mają zbyt tradycyjny wygląd. Jednak wiele osób uwielbia je za ich elegancki wygląd i osiągi.

Opcje w przystępnej cenie

Niektóre bardzo niezawodne modele XJ to X350, X308 i XJ6. XJ z 1997 roku można kupić już za 7000 dolarów; należy jednak pamiętać o potencjalnych kosztach napraw. Model X350 z 2009 roku to również bardzo ładny samochód. Zbudowany z aluminium lekki X350 kosztuje około 13.000 dolarów lub więcej, w zależności od przebiegu i wykończenia.
A 2002/2003 X308 będzie sprzedawać około 15.000 dolarów w zależności od wykończenia i przebiegu. Istnieje wiele innych modeli XJ o potężnych osiągach i przystępnych cenach, nawet tych nowszych, jak model z 2016 roku. Jednak XJ generalnie sprzedają się między $6,000 a $67,000 w zależności od przebiegu, modelu, roku i wykończenia.

Jaguar XJR

XJR to kolejna linia szybkich samochodów Jaguara. Charakteryzują się one pięknym wnętrzem i zewnętrznymi projektami z potężnymi opcjami silnikowymi. Ich komfortowe skórzane fotele i silnik wydajności sprawiają, że podróż jest przyjemna. XJR posiadają również wydajne systemy i mocne koła do codziennych dojazdów do pracy.

  Czy Jaguar F-Type to niezawodny samochód?

Modele XJR z lat 2001-2003 są niezawodnymi opcjami i sprzedają się za około 11.000 dolarów. Istnieją różne opcje używanych XJR, w tym wczesne i najnowsze. Używany XJR sprzedaje się wszędzie od około $5,000 do $80,000, w zależności od roku, modelu, wykończenia, stanu i przebiegu.

The Jaguar F-type

Używany F-type to droga opcja. Niemniej jednak, oferuje to, co wielu kierowców podziwia. Jeśli chodzi o osiągi, jest doskonały. Jest również standardowo wyposażony w wiele wysokiej jakości rozwiązań technologicznych. Wnętrza są doskonale stylizowane i ma hipnotyzujący wygląd zewnętrzny pokazujący jakość.

Podczas gdy F-type nie ma dobrych notowań pod względem niezawodności, z pewnością oferuje wiele cech, które standardowy samochód powinien posiadać. Używany 2014 F-type kosztuje około $45,000. Niektóre z nich kosztują nawet 60 000 dolarów, w zależności od stanu, modelu, roku, wykończenia i przebiegu.

Jaguar XFR/XF

Używany XFR to dobra okazja zarówno pod względem ceny (w porównaniu do nowego), jak i osiągów. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem zewnętrznym i pięknym wnętrzem, z mocnymi opcjami silnikowymi. Często uważany jest za alternatywę dla BMW M5. Używany model z 2013 roku można znaleźć za około 45 000 dolarów. Może to być więcej lub mniej w zależności od przebiegu i wykończenia.

XF oferuje również doskonałe prowadzenie, technologię i wspaniałe projekty. Nie jest to najbardziej niezawodna opcja samochodu, ale istnieje wiele XF do wyboru. Wcześniejsze modele są tańsze, ale ogólnie rzecz biorąc, używane XFR kosztują około 6.000 dolarów do 58.000 dolarów w zależności od konkretnego samochodu. Używany V8 z rozstawem osi z 2011 roku kosztuje około 25 000 dolarów lub mniej.

Inne opcje

Inne dobre używane Jaguary to XK, który kosztuje około $29,000. Cena spada z wyższym przebiegiem i więcej lat. X-Type to kolejna klasyczna opcja dla niskiego budżetu. F-pace byłby świetną opcją, ale jest po prostu za cholernie drogi.

  Czy Audi jest lepsze niż Jaguar?

FAQs

Jak długo Jaguary wytrzymują?

Jaguary mogą wytrzymać od 125 tys. do 150 tys. mil. Jeśli masz szczęście i jesteś ostrożny, możesz przejechać nawet 200 tys. mil swoim Jaguarem. To dlatego przebieg powinien być ważny przy zakupie używanego Jaguara. Jeśli kupisz Jaguara na 130k mil, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie go używać na bardzo długo, zanim się zepsuje.

Dlaczego warto kupić używanego Jaguara?

W większości przypadków ludzie kupują używane Jaguary, aby zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie uzyskać wszystkie korzyści z tego modelu. Używany i nowy F-pace nadal mają tę samą technologię. Tak więc, nadal można korzystać z tego, co oryginalny właściciel cieszył. Jednakże, koszty naprawy mogą się pojawić, ponieważ samochód był już przez jakiś czas.

Co wpływa na ceny używanych Jaguarów?

Przebieg, model, rok, liczba poprzednich właścicieli, historia wypadków i ogólny stan samochodu określają cenę. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy przebieg, tym niższa cena. Im wcześniejszy model, tym niższa cena. Ogromną rolę odgrywa również ogólny stan samochodu, jak np. ilość uszkodzonych podzespołów.

Co powinienem wziąć pod uwagę przy zakupie używanego Jaguara?

Po pierwsze, należy rozważyć, do czego potrzebny jest samochód. Po drugie, swój budżet. Należy również sprawdzić wcześniejszą historię modelu, taką jak godne uwagi usterki i liczba wycofań. Ważna jest również niezawodność modelu. Sprawdź przebieg, jaki poniósł. Co najważniejsze, przetestuj samochód samodzielnie. Jest to prosty sposób, aby uzyskać poczucie stanu samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z