Najlepszy używany SUV BMW

BMW X1 jest najlepszym SUV-em BMW do kupienia z drugiej ręki. Model X1 to luksusowy SUV klasy subkompaktowej, który jest uwielbiany ze względu na mocny silnik i wyjątkowo dobre wrażenia z jazdy BMW. Samochód amortyzuje się o około 50% po 5 latach, co sprawia, że wiele osób może sobie pozwolić na zakup używanego samochodu i nadal doświadczać wysokiej jakości wrażeń z jazdy BMW.

BMW X1: Mocny subkompaktowy SUV

Subkompaktowy SUV BMW został zaprezentowany w 2008 roku na Paryskim Salonie Samochodowym i wprowadzony na rynek w 2009 roku. Jest to 5-drzwiowy SUV ze standardowym napędem na przednie koła dla lepszej oszczędności paliwa oraz opcją napędu na wszystkie koła dla lepszej trakcji na drodze. Samochód jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w Stanach Zjednoczonych, a jego średnia sprzedaż wynosi około 20 000 sztuk rocznie.

X1 jest obecnie w swojej piątej generacji od momentu wprowadzenia na rynek. Słynie z mocnych turbodoładowanych 3-cylindrowych i 4-cylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych, które generują moc około 228 koni mechanicznych. Samochód ma wspaniały moment obrotowy, a od 0 do 60 mph może przejechać w zaledwie 6,3 sekundy.

BMW X1 nie jest nawet zbyt drogie, w porównaniu do swojego rywala. Kosztuje około 37,400 dolarów.

Szybka amortyzacja

Jest to luksusowy SUV, i jak wszystkie inne luksusowe samochody, również doświadcza szybkiej amortyzacji. Jest to jednak dobra wiadomość dla osób, które chcą kupić używane X1. X1 traci 20% pierwotnej wartości w ciągu zaledwie jednego roku. W drugim roku traci około 29% swojej pierwotnej wartości, a w piątym roku traci około 50% swojej wartości.

  Które BMW ma silnik V8?

Dlatego możesz doświadczyć luksusu i prestiżu jazdy BMW za połowę ceny, kupując 5-letni pojazd. Możesz łatwo dostać 2015 X1 za około 16.000 dolarów. To nadal będzie bardzo dobra jazda, i prawdopodobnie będzie miał wiele mil lewo na nim.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem

Nie ma samochodu bez żadnych wad i problemów. Jeśli szukasz do zakupu używanego BMW, a następnie należy zrobić swoją pracę domową. Istnieje wiele obszarów samochodu do sprawdzenia przed zakupem używanego X1, takich jak:

 • Przebieg
 • Pompa olejowa
 • Łańcuch rozrządu
 • Zestaw uszczelek podciśnienia
 • Odgłosy pukania
 • Klocki hamulcowe
 • Wymiana wirnika

Wątpliwa niezawodność

Jeśli kupujesz używany samochód, to powinieneś znać niezawodność marki i modelu samochodu. BMW nie ma zbyt wyjątkowych wyników w zakresie niezawodności, zajmując 31. miejsce wśród 40 marek samochodów pod względem niezawodności. Oznacza to, że niezawodność jest najsilniejszą cechą BMW.

Jednak BMW nadal nie jest najgorszą marką do kupienia, i jest o wiele lepiej niż wiele innych marek, takich jak Jaguar czy Chrysler. BMW X1 ma wynik niezawodności JD Power na poziomie 75 na 100. To z pewnością nie jest tak źle. Niezawodność samochodu zależy również od jego kosztów utrzymania, funkcji bezpieczeństwa i doświadczenia ludzi z samochodem.

Tańsza obsługa techniczna niż w przypadku innych SUV-ów BMW

Koszty utrzymania samochodu są ważnym punktem sprzedaży. BMW X1 ma najniższe koszty utrzymania, jeśli porównamy je z innymi SUV-ami BMW. Roczny koszt utrzymania X1 wynosi około 915 dolarów, co jest powyżej średniej w porównaniu z innymi samochodami, ale jest tańsze niż inne SUV-y BMW.

  Który SUV Mercedesa jest najbardziej niezawodny?

Konserwacja samochodu jest również mierzona poprzez spojrzenie na to, ile razy samochód wymaga napraw głównych. Te poważne naprawy mogą być bardzo kosztowne, więc jest to jeszcze ważniejsze do rozważenia, jeśli kupujesz używany samochód. X1 ma wynik częstotliwości 2,01, który jest ponownie niższy niż w przypadku innych modeli BMW.

5-gwiazdkowe bezpieczeństwo

Ocena bezpieczeństwa samochodu jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Istnieje tak wiele szybkich samochodów, więc musisz rozważyć spojrzenie na funkcje bezpieczeństwa przed zakupem określonego samochodu. Model X1 jest wyposażony w standardowe funkcje bezpieczeństwa BMW. X1 utrzymuje 5-gwiazdkową ocenę w zakresie bezpieczeństwa. Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują:

 • Poduszki powietrzne
 • Wspomaganie hamowania
 • ABS na 4 koła
 • Elektroniczna kontrola stabilności.

Best-seller nie bez powodu

SUV jest bestsellerem BMW na rynku amerykańskim. Samochód dobrze spisuje się w ciepłych i zimnych temperaturach. Napęd jest bardzo płynny i sportowy, tak jak w każdym innym BMW. Możesz łatwo uzyskać 2017 X1 za połowę jego ceny w 2022 roku. Przestrzeń ładunkowa jest również przestronna i ma pojemność 58,7 stóp sześciennych.

Funkcje są również takie same jak w każdym innym SUV-ie, a wnętrze jest również takie samo. Ze względu na swój lepszy kształt, zapewnia jeszcze lepszą obsługę niż inne SUV-y. Dlatego też, jeśli szukasz używanego SUV-a BMW, powinieneś rozważyć BMW X1.

FAQ

Jakie są najlepiej używane SUV-y?

SUV-y są bardzo popularne dzięki swojej sportowej i wytrzymałej konstrukcji. Wysoki prześwit umożliwia im poruszanie się w dowolnym miejscu z maksymalną płynnością. Można je łatwo kupić używane za dobrą cenę. Oto najbardziej niezawodne używane SUV-y:

 • 2015 Ford Expedition
 • 2017 Kia Sorento
 • 2014 Buick Encore
 • 2010 Toyota Highlander
 • 2010 GMC Yukon
  Czy używane BMW są niezawodne?

Dlaczego SUV-y są tak popularne?

SUV-y zostały pierwotnie wprowadzone do trudnych zastosowań, dlatego miały duży sportowy design. Ludzie zaczęli lubić te projekty ze względu na ich sportowy wygląd i duży prześwit. Ludzie kochają je również z powodu ich wysokiej praktyczności. Mogą być używane wszędzie do przewożenia ludzi i ich rzeczy.

Wiele SUV-ów posiada opcje napędu na 4 koła. Opcja napędu na 4 koła pozwala samochodowi na jazdę w terenie lub wspinanie się po stromych powierzchniach. Nawet jeśli nie wybierasz się w off-road, widoczność kierowcy jest znacznie lepsza w SUV-ach, a kierowcy czują się bezpieczniej na drodze.

Czy SUV-y mają wiele problemów?

Każdy samochód ma problemy, także SUV-y. Niektóre częste skargi, jakie ludzie mają na SUV-y to:

 • Słaba wydajność paliwa
 • Są droższe niż inne samochody
 • Wymagają więcej konserwacji niż inne mniejsze samochody
 • Większa podatność na przewrócenie się samochodu z powodu dużego prześwitu
 • Złe dla środowiska

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z