Najlepszy używany SUV Mercedesa

Najlepszy używany SUV Mercedesa

Od teraz Mercedes oferuje siedem różnych SUV-ów, które obejmują każdy segment, jaki można sobie wyobrazić. Zakres rozpoczyna się od GLA, który jest najmniejszy SUV, i idzie w górę do kolosalnego GLS, siedem-miejscowy behemoth.

Jeśli więc kupujesz nowy samochód, wybór spośród tak szerokiej gamy jest dość trudny. Poza tym, jeśli weźmiesz pod uwagę rynek używany i wiele modeli, które zaprzestały produkcji, ale nadal oferują niesamowite funkcje, wybór najlepszego używanego SUV-a Mercedesa polega na znalezieniu idealnej równowagi między Twoimi potrzebami i pragnieniami.

Mniejsze SUV-y Mercedesa

Jeśli są Państwo na rynku mniejszych SUV-ów Mercedesa, mogą Państwo wybierać pomiędzy GLA, GLB, GLK/GLC lub stylowym GLC Coupe.

GLA

Całkowicie nowy GLA będzie kosztować około $ 36k, ale poprzedni-gen używane GLA, w produkcji między 2016-2020 będzie kosztować w dowolnym miejscu między $ 13k lub $ 17k. Poprzednia-gen GLA oferuje funkcje dość porównywalne do najnowszej, i jako takie, to wydaje się być kusząca propozycja.

GLB

GLB dopiero rozpoczął produkcję i znalezienie używanego egzemplarza może być nieco trudniejsze. GLB jest porównywalny cenowo z GLA i należy się spodziewać podobnej ceny za egzemplarz używany.

GLC

Prawdopodobnie najlepszym SUV z tego segmentu jest GLC, lub poprzedni model, GLK. Nowy GLC zaczyna się od około 43 tys. dolarów, a używany model można znaleźć w cenie na północ od 28 tys. dolarów. Za taką cenę GLC jest niesamowitym SUV-em, a zakup używanego GLC oferuje o wiele więcej niż fabrycznie nowy GLA.

GLK

Ale jeśli masz napięty budżet, a chcesz kompaktowy SUV, GLK jest również świetną opcją. GLK jest powszechnie chwalony za swoje ponadprzeciętne wyniki niezawodności w porównaniu z innymi modelami Mercedesa. GLK można kupić już za $ 11k, ale można się spodziewać, aby znaleźć wielki jeden około $ 16k.

  Dlaczego nie powinienem kupować Mercedesa?

Średniej wielkości SUV-y Mercedesa

Jeśli uważasz, że wyżej wymienione SUV-y Mercedesa są raczej za małe, lub chcesz „prawdziwego” SUV-a, jest wiele do wyboru w segmencie średnich rozmiarów.

GLE

Najlepszym SUV-em średniej wielkości Mercedesa jest GLE, przestronny SUV bardziej przypominający Klasę E na szczudłach. Jako taki, GLE oferuje wszystko, co powinien mieć SUV, i z tego, a także z wielu innych powodów, GLE jest najlepszym rodzinnym SUV-em klasy średniej.
Nowy GLE jest wyceniony na około $55k, ale używany można kupić w dowolnym miejscu między $27k-60k w zależności od stanu, wykończenia, i roku produkcji. Ale, jeśli chcesz średniej wielkości SUV Mercedes na budżet, należy sprawdzić starsze ML Mercedes.

ML

Klasa ML zaprzestał produkcji w 2016 roku i został później przemianowany na GLE, ale ten SUV jest nadal konkurencyjny SUV w segmencie używanych średnich, zwłaszcza, że jeden można kupić w dowolnym miejscu między $19k-$25k.

Duże SUV-y Mercedesa

Ale, jeśli wszystkie te są zbyt małe, lub naprawdę chcesz największy SUV Mercedes może kiedykolwiek sprzedać ci, to powinieneś sprawdzić GLS, który jest największym SUV Mercedes, lub legendarny klasy G, który jest najbardziej zdolny.

GLS

Całkowicie nowy GLS będzie cię ustawić z powrotem około 76k dolarów na minimum. I za tę cenę dostajesz zupełnie nowy flagowy SUV Mercedesa, który jest bardziej zbliżony do klasy S na palach. Ale wybór używanego wydaje się bardziej logiczny ze względu na zawyżoną cenę wyjściową.
Używany GLS będzie ustawić z powrotem wszędzie między $31k-$87k, w zależności od stanu, wykończenia, przebieg i wiele innych specyfików. Mercedes GLS amortyzuje się aż o 60% w ciągu pierwszych 5 lat po wyprodukowaniu, i z tego powodu wybór używanego jest mądrzejszą inwestycją.

  Czy Mercedes jest lepszy niż Lexus?

GL

Możesz również sprawdzić klasę GL, która była poprzednikiem GLS, zanim Mercedes zmienił jej nomenklaturę w 2016 roku. Używany GL można kupić w dowolnym miejscu między $7k a $33k, a to pokazuje, jak sztywna stawka amortyzacji jest dla tych dużych SUV-ów Mercedesa.

Klasa G

G-klasa, znany również jako G-Wagen jest duży i pudełkowaty. Jeśli chcesz mieć klasę G, musisz być gotowy na wydatki. Nowa klasa G kosztuje około 131 tys. dolarów, a po 5 latach klasa G traci około 50% pierwotnej wartości. Kupno używanej klasy G jest również raczej zalecane, ale nie generacje sprzed faceliftingu, ponieważ nie są one nigdzie w pobliżu, aby być uważane za „dobre samochody”.
Ceny używanych samochodów klasy G zaczynają się od około 43 tys. dolarów za starsze modele, a w przypadku najpopularniejszych modeli AMG sięgają grubo ponad 100 tys. dolarów.

Kupno używanego Mercedesa

Jakie są korzyści z zakupu używanego SUV-a Mercedesa?

Cóż, oczywistą zaletą jest cena. Cena wyjściowa dla prawie każdego SUV-a Mercedesa jest raczej trudna do przełknięcia. Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że SUV-y Mercedesa stracą średnio 54% pierwotnej wartości w ciągu pierwszych pięciu lat po wyprodukowaniu.
Co więcej, rynek samochodów używanych jest pełen kuszących ofert mniej niż 3-5-letnich SUV-ów, które nadal są objęte gwarancją i pakietami serwisowymi, ale za cenę, która jest o wiele bardziej osiągalna.

Jakie są dos i don’ts przy zakupie używanego SUV-a Mercedesa?

Powinieneś zebrać jak najwięcej informacji o tym, co każda kategoria cenowa dostaniesz. Należy ustalić ścisły budżet z pewną sumą pieniędzy na nieprzewidziane okoliczności, ponieważ nigdy nie można być zbyt pewnym zakupu drogiego SUV-a, który może nie być tak niezawodny jak wtedy, gdy opuścił fabrykę.
Powinieneś również szukać SUV-ów, które są w dobrym stanie i były traktowane w godny sposób, z gwarancją i pakietami serwisowymi, jeśli to możliwe. Nie powinieneś przekraczać swojego limitu wagi i wydawać zbyt dużo na SUV-a, na którego nie możesz sobie pozwolić. Ponadto, zdobycie całej dokumentacji dotyczącej własności samochodu jest również wskazane, podobnie jak inspekcja przed zakupem.

  Który Mercedes ma trzeci rząd siedzeń?

Jak osiągnąć idealną równowagę pomiędzy potrzebami i pragnieniami?

Wystarczy być szczerym z samym sobą. Czy naprawdę potrzebujesz 600-konnego 7-miejscowego SUV-a, który po kilku latach będzie kosztował fortunę? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie. Nie powinieneś polować na odznaki; zamiast tego powinieneś polować na rozsądek i logikę.
Postaraj się zebrać jak najwięcej informacji o modelu, który Cię interesuje, zwłaszcza w segmencie niezawodności i kosztów dodatkowych, ponieważ często można je przeoczyć z powodu czystej ekscytacji, jaką może wywołać zakup nowego samochodu.
Powinieneś również skonsultować się z członkami swojej rodziny, niezależnym dealerem i wieloma punktami sprzedaży online. Wszystkie one pomogą Ci zrozumieć specyfikę modelu, którym jesteś zainteresowany.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z