Niezawodność Audi i Forda – które rozwiązanie jest lepsze

Audi to niemiecka marka premium skupiająca się na projektowaniu i produkcji luksusowych samochodów, które mogą zaspokoić niemal wszystkie codzienne potrzeby. Audi produkuje sedany, hatchbacki, kombi, coupe, sportowe sedany, pełnowymiarowe luksusowe sedany, SUV-y, crossovery, a nawet supersamochody.

Oznacza to, że z pewnością znajdziesz Audi, które będzie idealnie odpowiadać Twoim potrzebom. Audi są drogie, luksusowe i bardzo zaawansowane technologicznie. Oznacza to również, że są to skomplikowane maszyny, które wymagają stałej i precyzyjnej konserwacji, aby mogły służyć przez długi czas.

Z drugiej strony Ford jest marką o charakterze bardziej konsumenckim, co oznacza, że modele Forda nie są tak ekskluzywne jak modele Audi. Oznacza to również, że nie są one tak skomplikowane i zaawansowane technologicznie, ale nie są też najbardziej niezawodnymi samochodami na rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, należy odpowiednio konserwować Audi, w przeciwnym razie jest ono podatne na wszelkiego rodzaju problemy. Modele Forda nie są tak drogie w utrzymaniu jak modele Audi i wydaje się, że większość Fordów jest bardziej niezawodna, ponieważ mniej rzeczy może pójść nie tak z Fordem.

Niezawodność Audi – przeciętna i w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Według większości ankiet i wykresów niezawodności przeprowadzonych przez Consumer Reports, What Car i J.D. Power, większość modeli Audi plasuje się w segmencie średniej niezawodności. Nowsze modele Audi są o wiele lepsze w porównaniu z modelami Audi sprzed dekady lub dwóch.

Audi A4 jest obecnie najbardziej niezawodnym modelem Audi, ponieważ bazuje na dość starej platformie, która była stale modernizowana przez cały okres eksploatacji A4. Starsze modele Audi A8 i Q7 są najmniej niezawodnymi modelami Audi, a ich utrzymanie kosztuje bardzo dużo pieniędzy.

  Jeep Grand Cherokee L Niezawodność

Głównym powodem, dla którego modele Audi są stosunkowo zawodne, jest fakt, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że wymagają one właściwej i stałej konserwacji. Samochody te są skomplikowane i oferują wiele udogodnień, zabezpieczeń i praktycznych gadżetów, które czasami mogą wydawać się przytłaczające.

Jest po prostu zbyt wiele elementów, które mogą się zepsuć i jedynym sposobem, aby Audi przetrwało długi czas, jest odpowiednia konserwacja.

Ford – Nieco powyżej średniej, ale nie tak konsekwentnie

Ford jest marką na poziomie ekonomicznym, która produkuje SUV-y, crossovery, ciężarówki, samochody sportowe i hatchbacki. Nie są one tak zaawansowane jak większość modeli Audi, co oznacza, że nadal używa się w nich silników wolnossących i ręcznych skrzyń biegów, które nie występują w nowoczesnych produktach Audi.

Oznacza to, że niektóre z nich są stosunkowo niezawodne, jak na przykład Ford Mustang GT, który jest najbardziej niezawodnym modelem Forda jako całości. Wynika to z faktu, że Ford Mustang GT wykorzystuje tę samą recepturę od dziesięcioleci, a Fordowi udaje się ją stale udoskonalać.

Ford Escape i Ford Explorer to dwa najmniej niezawodne modele Forda w chwili obecnej. Consumer Reports, WhatCar i J.D. Power oceniają Forda jako przeciętnego, ale niektóre modele Forda są bardziej niezawodne niż najbardziej niezawodne modele Audi.

Fordy nie są tak delikatne jak Audi, co oznacza, że odpowiednia konserwacja jest ważna, ale nie tak bardzo jak w przypadku Audi.

  Czy Audi Q5 jest elektryczne?

Wniosek – Ford jest nieco bardziej niezawodny

Ford produkuje prostsze, tańsze i mniej wyrafinowane samochody, które oferują mniej technologii i funkcji w porównaniu z samochodami Audi. Audi jest marką skłonną poświęcić niezawodność na rzecz bardziej luksusowych doznań, a w rzeczywistości większość klientów Audi nie ma nic przeciwko temu.

Z drugiej strony, Fordy nie są pojazdami luksusowymi, co oznacza, że muszą zadowolić zwykłych klientów Forda w inny sposób. Osiągają to poprzez przyjemność z jazdy, ekonomiczność, niskie koszty eksploatacji i względną niezawodność w większości przypadków.

Mniejsza złożoność równa się mniejszej liczbie potencjalnych problemów, dlatego też Ford jest marką nieco bardziej niezawodną. Wreszcie, konserwacja jest kluczowym aspektem, jeśli chodzi o długoterminową niezawodność, a można śmiało powiedzieć, że większość modeli Forda nie jest tak delikatna, jak większość modeli Audi.

Wyniki te różnią się w zależności od indywidualnych przypadków, więc nie należy opierać decyzji o zakupie wyłącznie na tych danych. Wiele źródeł internetowych twierdzi, że Audi jest bardziej niezawodną marką jako całość, ponieważ te wyniki różnią się tylko nieznacznie.

Sekcja FAQ

Dlaczego utrzymanie Audi kosztuje więcej niż utrzymanie Forda?

Ponieważ Audi jest dużo delikatniejsze i bardziej złożone. Oznacza to, że większość modeli Audi na drogach jest wyposażona we wszelkiego rodzaju technologie XXI wieku, aby odróżnić je od bardziej przystępnych cenowo i podstawowych marek.

Marki luksusowe mają tendencję do produkowania cięższych, bardziej skomplikowanych samochodów, które są zazwyczaj nieco bardziej kruche w porównaniu z markami przystępnymi cenowo. Im więcej funkcji posiada samochód, tym więcej czasu i pieniędzy potrzeba na jego utrzymanie.

  Chevrolet Express Niezawodność

Czy samochody europejskie są bardziej niezawodne niż amerykańskie?

Jeśli konserwacja europejskiego samochodu luksusowego jest przeprowadzana zgodnie z zaleceniami producenta, jest on bardziej niezawodny. Większość entuzjastów motoryzacji zgadza się, że europejskie samochody są lepsze, ponieważ są bardziej wyrafinowane, luksusowe i lepiej się prowadzą w porównaniu z amerykańskimi.

Niektóre marki europejskie, takie jak Porsche, są bardziej niezawodne niż 99% marek amerykańskich, ale większość marek amerykańskich jest bardziej niezawodna niż niektóre marki europejskie, takie jak Jaguar czy Alfa Romeo. Oczywiście wszystkie te marki z biegiem czasu stają się coraz lepsze, ale można śmiało powiedzieć, że zarówno amerykańskie, jak i europejskie samochody będą służyły przez długi czas, jeśli odpowiednio się o nie zadba.

Czy rankingi i badania niezawodności samochodów mają jakikolwiek sens?

Nie za bardzo, ponieważ nigdy nie będą wystarczająco dokładne, aby uwzględnić starsze modele, nowsze modele i prawidłową konserwację. Niektóre modele o skromnym wyposażeniu będą prawdopodobnie bardziej niezawodne niż te z pełnym wyposażeniem.

Doskonałym tego przykładem jest system zawieszenia pneumatycznego Mercedes AIRMATIC, który jest znany z tego, że jest dość wadliwy, zwłaszcza w starszych modelach Mercedesa. Starszy Mercedes klasy S bez systemu AIRMATIC będzie prawdopodobnie bardziej niezawodny na dłuższą metę w porównaniu z klasą S z systemem AIRMATIC. Podsumowując, istnieje zbyt wiele zmiennych wpływających na niezawodność marki, a większość wykresów i ankiet nie jest w stanie dokładnie ocenić wszystkich tych zmiennych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z