Niezawodność BMW VS Cadillac – co jest lepsze?

BMW i Cadillac oferują szeroką gamę luksusowych, wydajnych i eleganckich samochodów. Oba samochody plasują się wysoko w kilku kategoriach, jeśli chodzi o samochody luksusowe. Ale która marka jest bardziej niezawodna i lepsza od drugiej?

BMW jest bardziej niezawodne niż Cadillac. Jednak oba samochody mają prawie taki sam poziom niezawodności, który jest średni. Jeśli chodzi o osiągi, oba samochody są na równi, chociaż BMW ma lekką przewagę. Ponadto, BMW jest nieco bardziej luksusowe niż Cadillac.

Ale jeśli chodzi o przestronność, Cadillac oferuje więcej przestrzeni pasażerskiej i ładunkowej niż BMW. Dodatkowo, Cadillac jest tańszy w zakupie i utrzymaniu niż BMW. Tak więc, zanim kupisz którykolwiek z tych samochodów, ważne jest, aby znać ich wady i zalety, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

Który samochód jest lepszy pomiędzy Cadillac’iem a BMW?

Wygląd

Będąc luksusowymi samochodami, zarówno BMW jak i Cadillac wyglądają elegancko i przystojnie. Oba zapewniają dostojny wygląd i będą przyciągać taką samą uwagę, gdy będą poruszać się po autostradzie. Niemniej jednak, Cadillac wygląda nieco bardziej luksusowo z bardziej atrakcyjnym wyglądem niż BMW.

BMW i Cadillac mogą pochwalić się luksusowym wnętrzem. Jednak te dwie marki mają nieco gorsze wnętrza w porównaniu z takimi markami jak Mercedes-Benz, Audi i Porsche. Mimo to, wnętrze BMW jest wysoko oceniane w porównaniu z wnętrzem Cadillaca.

Fotele w BMW są lepszej jakości niż te w Cadillacu. Ponadto, ten ostatni pozostaje w tyle pod względem jakości tapicerki. Poza tym BMW posiada bardziej zaawansowany system infotainment niż Cadillac.

Wydajność

Jak większość samochodów luksusowych, zarówno Cadillac jak i BMW to samochody o wysokich osiągach. Jednak pod względem osiągów BMW ma przewagę nad Cadillac’iem. BMW tworzy jedne z najmocniejszych silników na rynku. Mimo to większość BMW jest szybsza niż Cadillac, ale więcej Cadillaców jest szybszych niż BMW.

  Czy powinieneś wziąć BMW w leasing czy kupić?

Na przykład, BMW M5 może pokonać od 0 do 60 mph w zaledwie 3,1 sekundy, podczas gdy Cadillac CTS-V może pokonać ten sam dystans w 3,7 sekundy. Tak więc, BMW jest szybszy niż Cadillac. Wręcz przeciwnie, Cadillac CTS-V pochodzi z prędkością maksymalną 200 mph, podczas gdy BMW M5 ma prędkość maksymalną 189 mph.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW działają lepiej niż Cadillac. Poza tym, BMW dostarcza więcej koni mechanicznych i momentu obrotowego niż Cadillac. Jeśli więc chcesz mieć luksusowy samochód o wysokich osiągach, rozważ wybór BMW serii M.

Komfort

Zarówno Cadillac jak i BMW są przestronne i posiadają bardzo wygodne kabiny. Ponadto mają dużą przestrzeń ładunkową w swoich sedanach i SUV-ach. W zależności od wybranego modelu, Cadillac lub BMW mogą mieć więcej miejsca w kabinie.

Jednak jeśli chodzi o ogólny komfort, BMW ma przewagę, ponieważ jego wnętrze jest bardziej ekskluzywne niż Cadillaca.

Niezawodność

Jeśli chodzi o niezawodność, zarówno Cadillac, jak i BMW są oceniane niżej niż Mercedes i Audi. Te dwie marki mają średnie oceny niezawodności, ale są prawie na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o najmniej niezawodne samochody luksusowe na rynku.

BMW jest jednak nieco bardziej niezawodne niż Cadillac. Najbardziej niezawodnym modelem BMW jest BMW X6, natomiast najbardziej niezawodnym modelem Cadillaca jest Cadillac ATS. Z drugiej strony, najmniej niezawodnym modelem BMW jest BMX X5, podczas gdy najmniej niezawodnym modelem Cadillaca jest Cadillac CT5.

  Infiniti G25/G37 Niezawodność

Bezpieczeństwo

Większość luksusowych samochodów jest wyposażona w wysokiej klasy funkcje bezpieczeństwa. BMW i Cadillac nie są tu wyjątkiem. Niemniej jednak, BMW jest oceniane nieco wyżej niż Cadillac. Jednym z najbardziej niezawodnych modeli BMW jest BMW serii 2, podczas gdy najbardziej niezawodny Cadillac to Cadillac ATS.

Z kolei najmniej niezawodnym modelem BMW jest BMW X5, a najmniej niezawodnym modelem Cadillac jest Cadillac Escalade. Co więcej, Cadillac Escalade jest najmniej niezawodnym modelem samochodu pomiędzy tymi dwoma producentami samochodów luksusowych.
Cena
Zgodnie z oczekiwaniami, BMW jest droższe niż Cadillac. Dzieje się tak dlatego, że ich samochody są bardziej luksusowe, zaawansowane, potężne i niezawodne niż Cadillac. Na dodatek, BMW jest bardziej prestiżową marką niż Cadillac. Tak więc, należy oczekiwać więcej dla swoich osiągnięć i odznaki.

Na przykład, najtańszy model Cadillac, który jest CT4 subcompact sedan idzie na 30.000 dolarów, podczas gdy najtańszy model BMW, który jest BMW X1 idzie na około 35.200 dolarów. Tak więc BMW kosztuje więcej niż 5,000 dolarów w porównaniu do Cadillaca.

FAQ

Który samochód oferuje szeroką gamę modeli – Cadillac czy BMW?

BMW oferuje najwięcej marek i modeli samochodów. Ta marka ma różne wykończenia dla prawie każdego modelu samochodu. Dodatkowo, BMW oferuje wiele samochodów w różnych typach nadwozia, które obejmują sedan, coupe, kabriolet, wagon, SUV i wiele innych. Z drugiej strony, Cadillac ma tylko garść modeli samochodów.

Czy Cadillac CTS to dobry samochód?

Tak, Cadillac CTS jest doskonałym samochodem. Ma on średnią niezawodność, która wynosi 3,0 na 5. Mimo, że nie jest to najbardziej niezawodny model Cadillaca, samochód ten sprawuje się znakomicie. Może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,7 sekundy i ma prędkość maksymalną 200 mph.

  Który napęd na wszystkie koła jest lepszy - BMW czy Mercedes-Benz?

Jednakże, jeśli nie chcesz wysokiej wydajności luksusowego samochodu, to ten samochód nie jest dobry dla Ciebie. Jest to również nieco kosztowne, ponieważ jest to jeden z najlepszych modeli Cadillac na rynku.

Ile mil wytrzymują Cadillac’i?

Średnio, Cadillac będzie trwać około 150.000 mil. Jednak zależy to od tego, jak dobrze utrzymywać samochód. Jeśli utrzymywać swój samochód prawidłowo, to może nawet trwać ponad 150.000 mil. Ale jeśli tego nie zrobisz, Twój samochód może nie przejechać 100,000 mil.

Który samochód jest droższy w utrzymaniu – BMW czy Cadillac?

Oba te samochody mogą być luksusowymi samochodami, ale BMW jest znacznie droższe w utrzymaniu niż Cadillac. Co więcej, samochody te są jednymi z najmniej niezawodnych na rynku, dlatego należy się spodziewać, że będą się psuły częściej niż Mercedes czy Audi.

BMW jest znacznie droższe w utrzymaniu, ponieważ jego części są również droższe w zakupie niż Cadillac.

Bottom line

Jeśli chodzi o porównanie BMW i Cadillaca, BMW jest zdecydowanym zwycięzcą. Dzieje się tak dlatego, że BMW jest bardziej luksusowe, potężne, ma lepsze osiągi i jest bardziej niezawodne. Z drugiej strony, Cadillac oferuje więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku, a także jest tańszy niż BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z