Niezawodność Polestar vs BMW – która jest lepsza?

Zarówno Polestar, jak i BMW są uznawane za luksusowe marki samochodów, co oznacza, że skupiają się na innowacyjności i obfitości technologii i funkcji zwiększających komfort. Samochody takie jak te są z natury skomplikowane w swojej konstrukcji, co oznacza, że więcej rzeczy może potencjalnie pójść nie tak w pewnym momencie.

Jednak BMW zajmuje przeciętne miejsce w większości rankingów niezawodności, co oznacza, że nie jest to jedna z najbardziej niezawodnych marek. Mimo to, jeśli dobrze dbasz o swoje BMW i konserwujesz je prawidłowo i w odpowiednim czasie, nie powinieneś się martwić, że Twoje BMW zostawi Cię na poboczu drogi.

Z drugiej strony Polestar jest nową marką, która obecnie ma tylko jeden samochód w sprzedaży, a jest nim Polestar 1, który nie jest ani powszechny, ani zwyczajny. Jednak Polestar jest wspierany przez Volvo, które wydaje się wypadać lepiej niż BMW w większości rankingów niezawodności.

W związku z tym, przewidywana niezawodność modeli Polestar jest nieco lepsza w porównaniu do większości BMW. Biorąc pod uwagę fakt, że Polestar skupia się na doskonaleniu jednego modelu przed wypuszczeniem go na rynek, są szanse, że niezawodność nie będzie problemem.

Niezawodność BMW – średnia

BMW jest mocno zakorzenione w historii luksusowych samochodów o sportowym charakterze, co oznacza, że atrakcyjność marki BMW jest z pewnością ponadprzeciętna, nawet w porównaniu do jej groźnych niemieckich rywali. Jednak, aby samochód był tak bogato wyposażony, musi być znacznie bardziej niezawodny w porównaniu z samochodami ekonomicznymi.

Oznacza to, że BMW musi się bardziej postarać, aby ich samochody były porównywalnie niezawodne, ponieważ są tak skomplikowane i wypełnione wszelkiego rodzaju gadżetami, które potencjalnie mogą powodować problemy. Jednak ostatnio wydaje się, że BMW udaje się nadal poprawiać swoją niezawodność, ale tylko wtedy, gdy prawidłowo konserwuje się samochody.

  BMW serii 8 Gran Coupe Niezawodność

BMW serii 3 wydaje się być najbardziej niezawodnym BMW, podczas gdy starsze modele X5 wydają się być najbardziej problematyczne. Tak czy inaczej, nowsze BMW posiadają 4-letnie gwarancje fabryczne, które pokrywają wszystkie koszty napraw do momentu przekroczenia granicy 50 tys. mil.

Jeśli to nie wystarczy, abyś kupił BMW, możesz przedłużyć gwarancję fabryczną do 7 lat lub 100 tys. mil, co powinno zapewnić Ci bezproblemową jazdę przez długi czas.

Niezawodność Polestara – Najprawdopodobniej lepsza niż BMW

Polestar to wciąż nowa marka, która w tej chwili ma tylko 2 samochody, Polestar 1 i nadchodzący Polestar 2. Polestar 1 jest jedynym samochodem na rynku, ale nie jest to do końca zwykły samochód, biorąc pod uwagę, że kosztuje 150 tys. dolarów i jest ograniczony do zaledwie 750 modeli.

Oznacza to, że nadal nie możemy ocenić, jak niezawodne lub zawodne są modele Polestar, ponieważ nie ma ich wystarczająco dużo. Wiemy jednak, że Polestar jest silnie wspierany przez Volvo, co jest dość oczywiste, gdy tylko spojrzy się na dowolny model Polestar.

Prawdą jest, że Polestar i Volvo dzielą między sobą wiele części, co oznacza, że prawdopodobnie będą one podobne pod względem niezawodności. Samochody Volvo są bardziej niezawodne niż BMW, mimo że są prawdopodobnie jeszcze bardziej skomplikowane, więc można bezpiecznie sugerować, że Polestar jest również bardziej niezawodną marką.

  Jaka jest różnica między Polestar 1 i 2?

Tak czy inaczej, Polestars oferuje również 4-letnią gwarancję na 50 tys. mil, którą można również przedłużyć na podobny okres.

Konserwacja – istotny aspekt niezawodności

Wszystkie przewidywane wykresy niezawodności w Internecie mają sens tylko wtedy, gdy prawidłowo utrzymujesz swój samochód, co oznacza, że nawet najbardziej niezawodne samochody na rynku nie będą w stanie dorównać najbardziej zawodnym, jeśli nie będą utrzymywane, a te ostatnie tak.

W tym miejscu wykresy niezawodności przestają mieć sens, ponieważ właściwa konserwacja jest warunkiem wstępnym większości wykresów niezawodności. Co więcej, wykresy te pokazują jedynie szerszy obraz, nie biorąc pod uwagę indywidualnych przypadków, w których niektóre rzekomo niezawodne samochody miały więcej problemów niż niektóre zawodne.

Oznacza to, że nigdy nie należy uważać tych wykresów za w 100% wiarygodne, ponieważ służą one jedynie jako punkt odniesienia przy porównywaniu samochodów. Niezliczone indywidualne aspekty wpływają na to, jak dobrze radzi sobie samochód i po prostu nie mogą być brane pod uwagę w tych tabelach.

Sekcja FAQ

Jak drogie w utrzymaniu są BMW?

BMW są znane z tego, że kosztują więcej rocznie, jeśli chodzi o utrzymanie, ale można się tego spodziewać, ponieważ BMW są bardziej skomplikowane niż większość samochodów. Niekoniecznie oznacza to, że BMW wymagają więcej pracy, ponieważ ich komponenty są gorszej jakości, ale dlatego, że jest ich więcej w ogóle.

Nawet tak, można oczekiwać, aby zapłacić 150 dolarów do 400 dolarów na usługi co 10k mil lub tak. Poważne usługi mogą łatwo kosztować więcej niż $2,000, co daje nam średnio $1,000-$1,700 rocznie na koszty utrzymania.

  Jakie jest najlepsze stare BMW do kupienia?

Jak drogie są samochody Polestar w utrzymaniu?

Polestar 1 to jedyny obecnie dostępny Polestar i wydaje się, że jego utrzymanie kosztuje sporo pieniędzy, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ jest to limitowana edycja high-endowego coupe GT, które jest zarówno turbodoładowane, jak i doładowane oraz napędzane dwoma silnikami elektrycznymi.

Taka złożoność wymaga dokładnej konserwacji i to również jest rzeczywistość w tym segmencie. Polestar 2 nie został jeszcze zaprezentowany, ale już teraz można przypuszczać, że będzie porównywalny z większością modeli Volvo.

Czy samochody elektryczne są bardziej niezawodne niż samochody z silnikiem spalinowym?

Na rynku nie ma obecnie zbyt wielu samochodów elektrycznych, co oznacza, że nie możemy dokonać precyzyjnej oceny, ponieważ badane przez nas modele są nieproporcjonalne. Jednak pojazdy elektryczne mają mniej ruchomych części, co powinno oznaczać, że mniej rzeczy może pójść źle.

Są one jednak kłopotliwe ze względu na akumulatory, których wymiana wciąż kosztuje nieprzyzwoicie dużo pieniędzy. Wreszcie, pojazdy elektryczne korzystają również z hamowania odzyskowego, co oznacza, że zużycie hamulców nie jest tak dużym problemem, jak w przypadku samochodów spalinowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z