Niezawodność Volvo vs BMW – która jest lepsza?

Niezawodność Volvo vs BMW - która jest lepsza?

Volvo słynie z niezawodności i bezpieczeństwa, a BMW z czystej przyjemności z jazdy i potężnych osiągów. BMW są lżejsze, bardziej agresywne, szybsze i mają lepsze właściwości jezdne. Z drugiej strony, pojazdy Volvo są bardziej niezawodne niż BMW.

Biorąc pod uwagę, że 2 z 5 najbardziej niezawodnych samochodów to BMW, odpowiedź na pytanie, który samochód jest bardziej niezawodny, nie powinna być trudna. To Volvo. Ale czy ogólnie jest to lepszy samochód?

Samochody Volvo są bardziej niezawodne niż BMW

Według bazy danych Reliability Index i listy 40 najbardziej niezawodnych marek samochodów, Volvo znajduje się na 23 miejscu, podczas gdy BMW na 31. Volvo jest prawie dwa razy bardziej niezawodne niż BMW w ogóle. Ocena niezawodności Volvo wynosi 127,00, podczas gdy BMW 177,00. Im niższa ocena, tym lepszy wynik niezawodności.

BMW’s most common issues

Wadliwa elektronika i gadżety

Nowsze modele BMW mają tendencję do doświadczania wielu wadliwych układów elektronicznych, źle działających drzwi, okien i gadżetów technicznych. Co więcej, marka słynie z wadliwego systemu chłodzenia i degradowalnej gumy, która pozwala silnikom pracować tylko przez kilka lat po gwarancji, aż do całkowitego zepsucia.

Elementy gumowe w silniku mają tendencję do pękania

Istnieją powszechne problemy z rdzeniem nagrzewnicy, nieszczelne uszczelki filtra oleju, a czasem nawet problemy z pompą paliwa. Wszystkie te problemy mają tendencję do piętrzenia się i w końcu kosztują właściciela więcej niż początkowa cena zakupu samego BMW.

Volvo’s most common issues

Skomplikowana skrzynia biegów

Volvo, pomimo tego, że jest bardziej niezawodne niż BMW, ma również sporą listę problemów, o których warto wiedzieć przed zakupem pojazdu. W Volvo V70 występuje sporo problemów ze skrzynią biegów.

  Czy Volvo ma supersamochód?

Nieszczelności układu wspomagania kierownicy

W Volvo S60 może wystąpić nieszczelność układu kierowniczego. Układy wspomagania kierownicy stały się ostatnio dość popularne, pozwalając bez wysiłku skręcać kierownicą ciężkiego pojazdu. W niektórych samochodach Volvo zdarzają się jednak awarie układu wspomagania kierownicy, które mogą powodować wycieki, a nawet utrudniać skręcanie kierownicą.

Wadliwe wentylatory chłodzące

Z kolei w dość niezawodnym XC60 często występują problemy z uszkodzonymi wentylatorami chłodzącymi.

Awarie skrzynki bezpieczników

Skrzynka bezpieczników Volvo jest bardzo słabo zlokalizowana, przez co trudno do niej dotrzeć w celu dokonania naprawy. Znajduje się ona pod deską rozdzielczą, gdzie czasami może dostać się woda z zewnątrz i spowodować awarię elektryczną.

Wycieki paliwa

W niektórych Volvo w jednym z przewodów paliwowych w silniku są małe pęknięcia, co prowadzi do wycieku paliwa.

Zalety Volvo w porównaniu z BMW

Volvo jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w historii

Ogólnie rzecz biorąc, Volvo jest znane z bezpieczeństwa i niezawodności. Samochody Volvo są zazwyczaj znacznie cięższe i sztywniejsze niż typowe pojazdy BMW. To jeden z powodów, dla których są one tak dobrze znane z bezpieczeństwa.
Celem Volvo jako firmy jest produkcja najbezpieczniejszych pojazdów na świecie. Nic dziwnego, że Volvo wynalazło pasy bezpieczeństwa, których używamy dziś w codziennej jeździe, niezależnie od marki pojazdu, którym jeździmy. W 1959 r. inżynier Volvo, Nils Bohlin, wpadł na ten pomysł i od tego czasu Volvo stawia bezpieczeństwo i niezawodność na pierwszym miejscu w swojej produkcji.

Niezawodność

Patrząc tylko na pierwsze 5 lat posiadania samochodu, BMW dzieli 9. miejsce pod względem najbardziej niezawodnych samochodów, razem z Mazdą. Volvo spada na 16. miejsce, ale nie oznacza to, że jest ogólnie mniej niezawodne niż BMW, ponieważ większość problemów z samochodami pojawia się po kilku pierwszych latach.
Jeśli porównamy najlepiej sprzedającą się serię 3 BMW z najlepiej sprzedającym się XC60 Volvo, wyraźnie widać, że Volvo pokonuje BMW z dużym marginesem. Wskaźnik niezawodności Volvo XC60 wynosi 112, a BMW Serii 3 – 216, co sprawia, że jest ono dwa razy bardziej niezawodne niż jego odpowiednik z BMW.
Co więcej, na liście 100 najbardziej niezawodnych samochodów według Reliability Index, Volvo C30 zajmuje miejsce #73, z doskonałym wynikiem 61 punktów, podczas gdy BMW nie pojawia się na liście w ogóle, z żadnym modelem.

  Najlepsze miejsce na zakup używanego BMW

Lepiej wyposażony i bardziej przestronny

Porównując modele w podobnej cenie, Volvo jest lepiej wyposażone pod względem technologii i funkcji, a także jest większe od swojego odpowiednika z BMW, zarówno pod względem przestrzeni bagażowej, jak i miejsca na głowę i nogi pasażerów.

BMW ma przewagę nad Volvo

Radość z jazdy

Jeśli szukasz sportowego charakteru, lżejszego prowadzenia i bardziej agresywnego wyglądu, BMW jest samochodem dla Ciebie. Sama przyjemność z jazdy, jaką oferuje BMW, jest o wiele większa niż to, co może dać Ci jakikolwiek samochód Volvo. BMW stawia na doskonałe wrażenia z jazdy bez poświęcania komfortu kierowcy i pasażerów.

Wygodniejsza pozycja za kierownicą

BMW są specjalnie zaprojektowane, aby dopasować się do preferencji każdego kierowcy. Fotele są regulowane mechanicznie, a kierowca może wybrać jeden z kilku trybów jazdy, dzięki czemu ma wrażenie, że samochód jest częścią jego osoby, nawet jeśli nigdy wcześniej nim nie jeździł.
Kierownica jest również regulowana i pozwala na dostosowanie jej do własnych potrzeb. Ostatecznie, liczy się to, czego szukasz i czy jest to zbieżne z samochodem, który właśnie testujesz. Zawsze przed zakupem pojazdu wybierz się na jazdę próbną i jedź bezpiecznie.

Things to consider before buying a Volvo

Czy samochody Volvo są droższe w utrzymaniu i naprawie niż BMW?

Średnio utrzymanie samochodów Volvo kosztuje nieco mniej niż utrzymanie samochodów BMW. Części, naprawy i robocizna są bardzo drogie, a całkowity koszt posiadania Volvo w okresie 10 lat może wynieść 15 000 USD. Szacowany średni roczny koszt Volvo wynosi 800 dolarów, podczas gdy większość modeli BMW mieści się w przedziale od 800 do 1200 dolarów.

  Wszystko o niezawodności BMW 335i

Dlaczego używane samochody Volvo są tak tanie?

Używane samochody Volvo są tańsze niż można by się spodziewać, ponieważ ich części i naprawy są bardzo kosztowne. Większość ludzi kupuje Volvo w leasingu, a po wygaśnięciu gwarancji sprzedaje je na rynku wtórnym. Oznacza to, że gdy się zepsują, nie ma na nie gwarancji. Z tego powodu pojazd znacznie traci na wartości, ponieważ nabywcy o tym wiedzą i oczekują niższych kosztów.

Jaki jest najlepszy samochód Volvo?

Najlepiej wyglądającym i najczęściej kupowanym samochodem Volvo jest Volvo XC60, który jest ulubieńcem fanów Volvo. XC60 to elegancko zaprojektowany SUV, który daje unikalne skandynawskie podejście do tego segmentu. Model XC60 jest dostępny z szeroką gamą silników i jest niezwykle bezpieczny w prowadzeniu. Ponadto, jest dość niezawodny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z