Nissan Cube Niezawodność

Nissan jest jednym z najbardziej niezawodnych japońskich producentów samochodów i jest znany ze swojej niezawodności. Cube to subkompaktowy 5-drzwiowy hatchback, który został wycofany z produkcji w 2019 roku, ale był to niezawodny samochód. Samochód ma wiele funkcji i doskonałe środki bezpieczeństwa.

Przegląd

Nissan Cube był w produkcji od 1998 roku do 2019 roku, ale został wycofany z rynku północnoamerykańskiego od 2014 roku ze względu na słabą sprzedaż. Samochód doczekał się trzech generacji w całym okresie produkcji, a trzecia generacja Cube ma różną gamę silników benzynowych od 1,5 L do największego silnika 1,8 L.

Niezawodność

Niezawodność i trwałość samochodu są najważniejszymi czynnikami przed jego zakupem. Podobnie jak wiele innych japońskich marek, Nissan jest jedną z najbardziej niezawodnych marek. Zajmuje 9. miejsce wśród 32 marek samochodów na świecie, co jest dość znaczące. Cube jest nadal niezawodnym samochodem, który otrzymał 4 z 5 gwiazdek od J.D Power w 2013 roku.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny czynnik pozwalający ocenić niezawodność samochodu. Nissan produkuje dość bezpieczne samochody z odpowiednią liczbą funkcji bezpieczeństwa. Cube został poddany testom zderzeniowym przez IIHS i NHTSA i uzyskał świetne wyniki dzięki wielu przydatnym funkcjom bezpieczeństwa.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga nam w określeniu niezawodności i trwałości samochodu. Nissany zazwyczaj dość dobrze utrzymują swoją wartość ze względu na świetną jakość silników i części. Średnia stopa amortyzacji samochodu Nissan wynosi 42% po 5 latach. Jednak stopa amortyzacji Nissana Cube nie ma większego znaczenia, ponieważ jest to stary samochód.

  Chevrolet Silverado 1500 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to obszar, w którym większość samochodów traci klientów. Jednak japońscy producenci samochodów, tacy jak Nissan czy Toyota, słyną z niskich kosztów utrzymania i napraw. Średni koszt konserwacji i naprawy Cube’a wynosi około 500 dolarów.

FAQ

Czy Nissan Cube to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Nissan Cube to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Nissanie Cube?

Nissan Cube to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Small Station Wagon

Jaka jest moc w Nissanie Cube i czy ma on turbo?

Nissan Cube ma 122 KM i 127 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to zwykły silnik bezolejowy I-4 o pojemności skokowej 1,8 l. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jakie ma koła?

Nissan Cube ma aluminiowe koła przednie 16 X 6 cali i aluminiowe koła tylne 16 X 6 cali.

Czy Nissan Cube ma problemy z przekładnią?

Właściciele Nissanów Cube często skarżą się na problemy ze skrzynią biegów. Wielu właścicieli zgłaszało, że ich skrzynie biegów ślizgały się przez ponad rok, zanim w końcu uległy awarii. Niektórzy kierowcy skarżyli się na słabe przyspieszenie i utratę mocy podczas jazdy swoim Cube.

Jaka jest oczekiwana żywotność Nissana Cube?

To, jak traktujesz swojego Nissana Cube, może mieć duży wpływ na to, jak będzie się sprawował. Twój Cube może przejechać nawet 200 000 mil, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. Nie jesteś ekspertem od tego, jakich czynności serwisowych wymaga Twój samochód i kiedy należy je wykonać? Już dobrze.

  Lexus GX Niezawodność

Co jest nie tak z Nissanem Cube?

W Nissanie Cube występuje problem z bardzo szybkim spadkiem ciśnienia w oponach. Spowodowane jest to awarią czujnika w Systemie Monitorowania Ciśnienia w Oponach (TPMS), która doprowadziła do korozji czujnika. Niskie ciśnienie w oponach może być przyczyną niebezpiecznej jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z