Nissan Kicks – niezawodność

Japoński producent Nissan jest uważany za jednego z najbardziej niezawodnych producentów samochodów na świecie. Kicks to subkompaktowy crossover SUV, który bardziej przypomina dużego 5-drzwiowego hatchbacka. Samochód ten zastąpił ostatnio Nissana Juke.

Przegląd.

Kicks został wprowadzony w 2016 roku, aby zastąpić Juke’a z USA. W ofercie znajduje się również model hybrydowy, który zapewnia maksymalną oszczędność paliwa. Wariant benzynowy jest wyposażony w silnik 1,6 L I4 o mocy 125 koni mechanicznych.

Niezawodność

Niezawodność i trwałość samochodu są najważniejszymi czynnikami przed jego zakupem. Podobnie jak wiele innych japońskich marek, Nissan jest jedną z najbardziej niezawodnych marek. Zajmuje 9. miejsce wśród 32 marek samochodów na całym świecie, co jest dość znaczące. Nissan Kicks cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników, a biorąc pod uwagę przystępną cenę samochodu, jego niezawodność została oceniona przez J.D Power na 68 punktów na 100 możliwych.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny czynnik pozwalający ocenić niezawodność samochodu. Nissan produkuje dość bezpieczne samochody z odpowiednią liczbą funkcji bezpieczeństwa. Jednak model Kicks brał udział w wielu testach zderzeniowych i wypadł w nich znakomicie. Poza tym, samochód posiada wiele opcji bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie martwego pola, ostrzeganie przed kolizją z przodu, automatyczne hamulce itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga nam w określeniu niezawodności i trwałości samochodu. Nissany zazwyczaj dość dobrze utrzymują swoją wartość dzięki doskonałej jakości silników i części. Średnia stopa amortyzacji samochodu Nissan wynosi 42% po 5 latach. Jednak stopa amortyzacji modelu Kicks wynosi około 51% po 5 latach, co jest wartością ogromną.

  Nissan NV 1500 / 2500 / 3500 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to obszar, w którym większość samochodów traci swoich klientów. Jednak japońscy producenci samochodów, tacy jak Nissan czy Toyota, słyną z niskich kosztów utrzymania i napraw. Średni koszt konserwacji i napraw modelu Kicks wynosi około 500 USD rocznie.

FAQ

Czy Nissan Kicks to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Nissan Kicks to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Nissanie Kicks?

Nissan Kicks to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody średniej wielkości

Jaka jest moc Nissana Kicks i czy ma on turbo?

Nissan Kicks ma moc 122 KM i moment obrotowy 114 lb-ft. Silnik to zwykły silnik bezolejowy I-4 o pojemności skokowej 1,6 l. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jaki typ kół ma ten samochód?

Nissan Kicks ma aluminiowe koła przednie 17 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 17 X 6,5 cala.

Co jest nie tak z Nissanem Kicks?

NHTSA otrzymuje najwięcej skarg od właścicieli pojazdów na problemy z układem paliwowym i silnikiem. Nissan Kicks 2020 jest popularnym pojazdem kompaktowym. Chociaż producent twierdzi, że ten pojazd pozwala właścicielom „rozwijać technologię”, panuje powszechna zgoda, że jest to model śmieciowy.

Czy Nissan Kicks ma problemy ze skrzynią biegów?

2020 Nissan Kicks Problemy ze skrzynią biegów mogą obejmować opóźnienia w zmianie biegów, zgrzytanie podczas przyspieszania, uczucie drżenia lub zapach spalenizny albo gwizdanie spod maski samochodu.

  Lincoln MKT Niezawodność

Który samochód jest lepszy Hyundai Kona czy Nissan Kicks?

Nissan Kicks z 2021 roku ma nieco więcej miejsca, lepszą ekonomię paliwową i jest nieco droższy, natomiast Hyundai Kona z 2021 roku lepiej się prowadzi i oferuje różne układy napędowe oraz napęd AWD. Ma też lepszą gwarancję i bezpłatne przeglądy okresowe. Tę bitwę wygrywa model Kona.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z