Nissan Maxima – niezawodność

Japoński producent Nissan jest uważany za jednego z najbardziej niezawodnych producentów samochodów na świecie. Nissan Maxima to pełnowymiarowy, 4-drzwiowy sedan, flagowy samochód Nissana z najbardziej luksusowym wnętrzem i wspaniałymi funkcjami.

Przegląd

Maxima jest jednym z najstarszych Nissanów na rynku i jest najlepszym z nich. Samochód miał wiele uaktualnień i jest teraz w swojej ósmej generacji. Ostatnia generacja ma tylko 3 poziomy wykończenia SV, SR i Platinum. Wszystkie te warianty mają ten sam silnik 3,5 L V6.

Niezawodność

Niezawodność i trwałość samochodu są najważniejszymi czynnikami przed jego zakupem. Podobnie jak wiele innych japońskich marek, Nissan jest jedną z najbardziej niezawodnych marek. Zajmuje 9. miejsce wśród 32 marek samochodów na całym świecie, co jest dość znaczące. Nissan Maxima ma świetne wyniki i uzyskał ocenę niezawodności 89 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny czynnik pozwalający ocenić niezawodność samochodu. Nissan produkuje dość bezpieczne samochody z odpowiednią liczbą funkcji bezpieczeństwa. Jednak Maxima brała udział w wielu testach zderzeniowych przeprowadzanych przez IIHS i NHTSA i uzyskała maksymalną ocenę. Poza tym samochód posiada wiele opcji bezpieczeństwa, takich jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją z przodu, system monitorowania martwego pola itd.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga nam w określeniu niezawodności i trwałości samochodu. Nissany zazwyczaj dość dobrze utrzymują swoją wartość dzięki doskonałej jakości silników i części. Średnia stopa amortyzacji samochodu Nissan wynosi 42% po 5 latach. Jednak stopa amortyzacji Nissana Maxima jest dość wysoka i wynosi 49% po 5 latach.

  Nissan 370Z Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to obszar, w którym większość samochodów traci klientów. Jednak japońscy producenci samochodów, tacy jak Nissan czy Toyota, słyną z niskich kosztów utrzymania i napraw. Średni koszt konserwacji i napraw modelu Leaf wynosi około 500 USD rocznie.

FAQ

Czy Nissan Maxima to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Nissan Maxima to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Nissanie Maxima?

Nissan Maxima to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody średniej wielkości

Jaka jest moc Nissana Maximy i czy ma on turbo?

Nissan Maxima ma 300 KM mocy i 261 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to jednostka V-6 Premium Unleaded o pojemności skokowej 3,5 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik Nissana Maximy?

14,3 stopy sześciennej ( 0,405 m3 )

Jak duży prześwit ma Nissan Maxima?

5,3 cala ( 13,46 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Nissan Maxima ma aluminiowe koła przednie 18 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 18 X 8,5 cala.

Jakie problemy występują w Nissanie Maximie?

  • Nieszczelny i niskociśnieniowy przewód klimatyzacji (AC).
  • Usterki i awarie skrzyni biegów.
  • Uszkodzenie elektronicznej blokady kolumny kierownicy (ESCL).
  • Uszkodzona wiązka przewodów foteli przednich.
  • Wadliwe działanie hamulców roboczych.

Jak długo działają silniki Nissana Maximy?

Nissan Maxima powinien wytrzymać około 200 000 mil, w zależności od tego, jak dobrze jest utrzymywany. Jeśli Maxima nie jest odpowiednio konserwowana, mogą w niej wystąpić poważne problemy ze skrzynią biegów i silnikiem przed przejechaniem 150 000 mil.

  Nissan NV 1500 / 2500 / 3500 Niezawodność

Który rocznik Nissana Maximy jest najlepszy?

Zalecamy, aby przy wyborze odpowiedniego Nissana Maximy unikać roczników 2004-2008. Najlepszy jest Nissan Maxima z roku modelowego 2015, który ma najmniejszą liczbę skarg w całym okresie eksploatacji. Również roczniki 2017-2020 są dobrą opcją z niską liczbą skarg.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z