O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

Posiadanie Tesli jest przyjemne i wygodne, ponieważ nie musisz stać w kolejce na stacji benzynowej, aby zatankować samochód. Jednak Twoje rachunki za prąd znacznie wzrosną.

Jeśli zaczniesz ładować Teslę w domu, Twój rachunek za prąd może wzrosnąć o około 20 do 50 dolarów miesięcznie. Całkowity rachunek za energię elektryczną będzie zależał od kilku czynników, w tym liczby mil przejechanych miesięcznie, stylu jazdy użytkownika, częstotliwości korzystania z ogrzewania i klimatyzacji oraz kosztów energii elektrycznej w danym regionie.

Ponadto, model Tesli, którym jeździsz, również będzie miał wpływ na ogólny koszt Twojego rachunku za prąd. Niektóre modele zużywają mniej energii elektrycznej niż inne. Jeśli mieszkasz w stanach o wysokich kosztach energii elektrycznej za kilowat, spodziewaj się, że zapłacisz więcej.

Jaki jest koszt ładowania różnych modeli Tesli?

Zanim kupisz swój wymarzony model Tesli, warto wiedzieć, ile będzie Cię kosztowało ładowanie w domu.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to najnowszy model Tesli dostępny na rynku. Ten elektryczny pojazd występuje w trzech różnych wersjach, które obejmują wariant Standard Range, Long Range i Performance. Standard Range jest wyposażony w napęd RWD, podczas gdy pozostałe dwa warianty mają system AWD.

Wszystkie warianty Tesla Model Y wyposażone są w baterię o pojemności 75 kWh. W rezultacie są to najdroższe modele Tesli, jeśli chodzi o zwiększenie rachunku za energię elektryczną. Na przykład, koszt pełnego naładowania Tesli Model Y o standardowym zasięgu wynosi około 11,50 dolarów.

Jeśli oszacujesz ten koszt na milę, koszt ładowania tego modelu wyniesie około 0,047 dolara za milę. Tak więc, będziesz z grubsza zapłacić dodatkowe 4,70 dolarów na rachunku za energię elektryczną na każde 100 mil można pokryć z tym urządzeniem. Zauważ, że może to być więcej lub mniej, w zależności od tego, gdzie mieszkasz i Twoje nawyki jazdy.

  Czy Tesla to dobry pierwszy samochód?

Tesla Model X

Kolejnym modelem Tesli, który zwiększy Twój rachunek za prąd jest Tesla Model X. Mimo, że ten model jest tańszy w ładowaniu niż Tesla Model Y, to nadal jest dość kosztowny. W przeciwieństwie do Tesli Model Y, który posiada baterię o pojemności 75 kWh, Model X ma baterię o pojemności 100 kWh.

Jednak starsze edycje Modelu X mają baterię o niskiej pojemności 60 kWh. Ponieważ najnowsze warianty Tesla Model X (Long Range i Plaid) są wyposażone w baterię 100 kWh, ich pełne naładowanie będzie kosztować około 15,30 dolarów. Przy takich szacunkach, koszt jednej mili dla Modelu X Long Range wyniesie około 0,04 USD.

Wariant Model X Plaid ma nieco wyższy koszt nieco ponad 15,30 dolarów za pełne naładowanie. Oznacza to, że za naładowanie swojego EV trzeba będzie zapłacić dodatkowe 0,042 dolara za milę.

Tesla Model 3

Jeśli chcesz Tesla, który nie będzie napędzać swój rachunek za energię elektryczną zbyt wiele, rozważyć przejście do Tesla Model 3. Jest to również najtańszy model Tesli na rynku. Model ten dostępny jest w trzech wariantach – Standard Range, Long Range i edycji Performance.

W przeciwieństwie do Tesli Model Y i Model X, warianty w Modelu 3 mają różne baterie. Tesla Model 3 Standard Range wyposażona jest w akumulator o pojemności 50 kWh, natomiast warianty Long Range i Performance posiadają baterię o pojemności 83 kWh.

Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej gotówki na rachunku za prąd, rozważ zakup Tesla Model 3 Standard Range, który kosztuje około 7,60 dolarów za pełne naładowanie, co odpowiada 0,03 za milę. Jeśli wybierzesz wariant Long Range lub Performance, będziesz musiał zapłacić około 12,55 dolarów lub 0,036 dolarów za milę.

  Najlepsza Tesla dla wysokich kierowców

Tesla Model S

Last but not least, właściciele Tesli Model S nie będą musieli płacić wyższych rachunków za prąd niż posiadacze Modelu Y lub X, ale jest to dość kosztowne niż pełne ładowanie Modelu 3. Wszystkie trzy wersje Tesli Model S są wyposażone na stałe w baterię o pojemności 100 kWh – Long Range, Plaid i Plaid+.

Jeśli więc jesteś właścicielem Modelu S Long Range, Twój rachunek za prąd wzrośnie o około 15,30 dolarów za pełne ładowanie, co oznacza, że będziesz musiał zapłacić około 0,037 dolarów za milę.

FAQ

Co decyduje o koszcie ładowania mojego samochodu Tesla?

Wiele czynników wchodzi w grę, jeśli chodzi o koszt ładowania Twojej elektrycznej Tesli. Należą do nich liczba mil, które przejeżdżasz, model Tesli, który posiadasz, mechanizm ładowania, którego używasz oraz koszt energii elektrycznej.

Jak mogę zaoszczędzić na rachunku za prąd, gdy mam Teslę?

Jeśli chcesz obniżyć koszty rachunku za prąd, powinieneś ładować więcej z superładowarek Tesli, zamiast w domu. Możesz też zdecydować się na instalację systemu solarnego, aby móc ładować swoją Teslę za pomocą energii słonecznej. Dodatkowo, możesz ładować w godzinach pozaszczytowych.
Co więcej, możesz też zdecydować się na korzystanie z Tesli na krótkich trasach i mieć samochód na gaz na długie dystanse. Jeśli mieszkasz w stanach o wysokich kosztach energii elektrycznej, takich jak Kalifornia, Nowy Jork i New Jersey, najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za prąd jest po prostu przeprowadzka do stanu o niższych kosztach energii elektrycznej.

  Najlepsze samochody elektryczne na pierwszy samochód

Czy posiadanie Tesli oszczędza pieniądze na dłuższą metę?

Tak, to prawda. Posiadanie Tesli oznacza, że Twój rachunek za prąd nieco wzrośnie. Jednak gdy porównasz całkowity koszt tankowania swojego samochodu z kosztem ładowania Tesli, okaże się, że jest to o wiele tańsze. Co więcej, jest to bardzo wygodne, ponieważ możesz ładować z domu.

Jaki jest koszt instalacji ładowarki w garażu?

Jeśli masz już skrzynkę z wyłącznikami w idealnym miejscu, instalacja ładowarki Tesli lub jakiejkolwiek innej ładowarki EV będzie tania. Jeśli jednak musisz wymienić skrzynkę wyłącznika lub przenieść ją, być może będziesz musiał zapłacić więcej. To może kosztować około 300 dolarów, aby zainstalować skrzynkę wyłącznika.
Nie musisz się jednak stresować, ponieważ Tesla jest wyposażona w przenośną ładowarkę. Zewnętrzna ładowarka może być łatwo podłączony do istniejącego gniazdka. Jeśli jednak chcesz ładować szybciej, być może będziesz musiał zainstalować gniazdo 240V, znane również jako EVSE, które będzie Cię kosztować od 500 do 1000 dolarów.

Końcowe przemyślenia

Nawet jeśli Twój rachunek za prąd wzrośnie o około 20 do 50 dolarów, gdy jesteś właścicielem Tesli, warto zauważyć, że ogólny koszt eksploatacji pojazdu będzie znacznie niższy niż w przypadku pojazdu napędzanego gazem. Ale jeśli chcesz zmniejszyć swój rachunek za prąd, zainstaluj panele słoneczne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z