Peugeot e-208 vs e-2008

2023 Peugeot e-208

Peugeot jest jedną z tych marek, które starannie równoważą bycie marką ekonomiczną w przystępnej cenie i posiadanie wielu cech, które można znaleźć tylko w segmencie premium. Dawno minęły czasy, kiedy Peugeot walczył o stworzenie dobrego samochodu, ponieważ praktycznie wszystkie obecne modele Peugeot mają tendencję do bycia na samym szczycie swoich segmentów.

Peugeot e-208 to mały miejski samochód elektryczny zbudowany na bazie znanego modelu Peugeot 208. Model e-208 jest najmniejszym, najtańszym i najczęściej spotykanym samochodem elektrycznym Peugeot. Jest dostępny w wersji 2 lub 4 drzwiowej i wykorzystuje znaną baterię 45kWh o mocy 136 KM. Pod względem stylistycznym jest elegancki, sportowy i dobrze wyglądający i pod tym względem może rywalizować z wieloma droższymi samochodami.

Peugeot e-2008 może być postrzegany jako nieco bardziej praktyczna, większa i przestronniejsza wersja e-208, ale kosztuje też więcej pieniędzy niż e-208. Jego projekt crossover SUV jest bardziej atrakcyjny dla większości nabywców w tych dniach, podczas gdy aspekt układu napędowego e-2008 jest identyczny z tym w e-208.

W tym artykule, mamy zamiar porównać Peugeot e-208 vs e-2008 i powiedzieć, który z tych dwóch jest lepszy zakup. Porównamy je pod względem designu, wydajności, komfortu, odczuć i efektywności. Oznacza to, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał wszystkie niezbędne informacje na temat tego, który z tych dwóch kupić!

Peugeot e-208 – Najmniejszy samochód elektryczny Peugeot

Z ceną wyjściową 31,345 funtów w Wielkiej Brytanii, 32,250 euro w Holandii i 35,350 euro w Niemczech, e-208 reprezentuje punkt wejścia Peugeot do własności samochodu elektrycznego. e-208 opiera się na znanym akumulatorze 45kWh pochodzącym ze Stellantis o mocy 136 KM i momencie obrotowym 192lb-ft. Moc jest dostarczana przez jeden silnik i trafia tylko na dwa przednie koła.

  Najczęstsze problemy z Peugeot 106

Zasięg w świecie rzeczywistym, jakiego można się spodziewać po e-208, wynosi od 125 do 265 mil w zależności od tego, jak prowadzisz samochód i jak zimno jest na zewnątrz. Maksymalna szybkość ładowania, jaką oferuje e-208 to 150kW na ładowarce DC, co oznacza, że naładowanie go od 10% do 80% zajmuje około 26 minut, podczas gdy powolne ładowanie 7,4 kW AC trwa nieco ponad 7 godzin.

Pod względem stylistycznym e-208 prezentuje sportowy i miejski wizerunek, zwłaszcza dzięki ostremu wnętrzu i przednim reflektorom. W kwestii praktyczności e-208 wypada słabo, ponieważ nie jest zbyt dobrze zaprojektowany dla czterech dorosłych osób. Niezawodność jest trochę tajemnicą w tym momencie, ponieważ e-208 jest od końca 2021 / początku 2022.

Peugeot e-2008 – Najmniejszy samochód elektryczny Peugeot Crossover/SUV

Peugeot e-2008 kosztuje w Wielkiej Brytanii 35 150 funtów, w Holandii 37 530 euro, a w Niemczech 37 900 euro. Również korzysta ze znanej baterii 45kWh, a cała specyfikacja układu napędowego jest identyczna jak w modelu e-208. Howelectric opiekun, dzięki większej wielkości i wagi, e-2008 może zrobić między 110 mil i 235 mil zakresu maksymalnego.

Czasy szybkiego ładowania są identyczne, podczas gdy wolne ładowanie AC 7,4 kW jest również identyczne. Największą różnicą pomiędzy e-2008 jest konstrukcja, ponieważ jest to porównywalnie większy crossover SUV z wyżej położonym środkiem ciężkości. Oznacza to, że e-2008 jest łatwiejszy do wsiadania i wysiadania oraz oferuje lepszą ogólną widoczność.

  Wspólne problemy z Peugeot 508

Oferuje szeroko otwierane drzwi z wystarczającą ilością miejsca dla czterech dorosłych osób, elektryczny caren na dłuższe podróże. Wnętrze jest identyczne jak w e-208, co jest dobrą rzeczą, ponieważ nie ma absolutnie nic złego we wnętrzu e-208s. Niezawodność jest również trochę tajemnicą, ponieważ e-2008 jest tak samo nowy jak e-208.

Wniosek – e-2008 jest lepszym samochodem

Peugeot e-2008 kosztuje prawie 4,000 funtów więcej niż e-208 w Wielkiej Brytanii, podczas gdy e-2008 kosztuje prawie 5,000 euro więcej w Holandii i 2,500 euro więcej w Niemczech. Są to rzeczywiście ogromne różnice w cenie i może być dealbreaker dla wielu, ale mają one sens, ponieważ e-2008 czuje się jak szczególnie zauważalny upgrade w odniesieniu do stylu, przestrzeni, praktyczności i ogólne odczucia.

Różnice w maksymalnym zasięgu nie są zbyt zauważalne i można je łatwo zniwelować jeżdżąc nieco rozsądniej. Przestrzeń wewnątrz jest znacznie lepsza w przypadku e-2008, podczas gdy e-208 jest lepszy, jeśli często jeździsz sam. W sumie, e-2008 jest lepszym samochodem, ponieważ oferuje lepszy wygląd, więcej miejsca, cichszą jazdę, lepszą widoczność i lepszą wartość odsprzedaży.

Sekcja FAQ

Dlaczego Peugeot e-208 jest lepszy od e-2008?

Peugeot e-208 jest lepszy od e-2008, jeśli chodzi o ceny i codzienne dojazdy na krótkich dystansach. Jeśli często jeździsz samochodem sam i potrzebujesz delectric carice transportowego z punktu-A do punktu B, a masz inny samochód do długodystansowego użytku rodzinnego, oszczędź sobie trochę pieniędzy i wybierz e-208.

  Peugeot 1.2 PureTech 130 problemy

Niektóre europejskie miasta słyną z ciasnych ulic, dużych tłumów i braku parkingów, co sprawia, że odczuwasz zalety e-208 w porównaniu z e-2008.

Czy samochody elektryczne Peugeot są dobre?

Peugeot dąży do szybkiego rozszerzenia swojej linii samochodów elektrycznych poprzez ciągłe wprowadzanie coraz to nowszych i lepszych iteracji preelektrycznych modeli hybrydowych i benzynowych/diesel. Do 2024, Peugeot ma nadzieję, aby całkowicie wyeliminować czyste silniki spalinowe, które są prawdopodobnie będzie prowadzony przez next-gen Peugeot samochody elektryczne, które mają zamiar uzyskać nową platformę, która jest elektryczna carentually zamierza zaprzestać bieżącego 45kWh Stellantis baterii.

Mówiąc o baterii, Stellantis dokonał dużych ruchów niedawno planując zainwestować 2,5 miliarda dolarów w R&D pieniądze z Samsungiem dla nowych zakładów baterii w Stanach Zjednoczonych, które są pewne, aby popchnąć zdolność marki do podejmowania lepszych i bardziej zaawansowanych technologii baterii w przyszłości.

Czy powinienem kupić samochód elektryczny Peugeot?

Jest raczej oczywiste, że Peugeot nie jest be-all-end-all producentem samochodów elektrycznych i że istnieje wiele bardziej kuszących opcji tam. Howelectric carer, gdzie Peugeot sprawia cały ładunek sensu jest niższy koniec spektrum, które mogą również korzystać z różnych dotacji rządowych dla tańszych samochodów elektrycznych.

Oznacza to, że można kupić samochód elektryczny Peugeot za naprawdę przystępną cenę, tak bardzo, że nie ma sensu iść na luksusowy samochód elektryczny electric carer.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z